• joomlaslide-be
  • joomlaslide-feriezimowe
  • joomlaslide-zimawmiescie2018
  • joomlaslide-kiermaszswiateczny
  • joomlaslide-mikolajki
  • joomlaslide-szopki
  • joomlaslide-rekrutacja
  • joomlaslide-kl1
  • joomlaslide-kl4

trojca-dzienotwarty

Dzień Otwarty – 5.12.2017 godz. 18:00 – 19:30

 Więcej

trojca-kreatywna

Konkurs "Kreatywna choinka” – 1-12.12.2017

Więcej

trojca-koleda

Konkurs kolęd i pastorałek – 29.11.2017

Więcej

Drukuj

Rekrutacja 2018/2019

Opublikowano w Aktualności

Terminy składania wniosków o przyjęcie obecnych uczniów klas III i VI z innych szkół podstawowych do naszej szkoły podstawowej zamieszczone są w zakładce REKRUTACJA.

 Plakat SPv5

Drukuj

Lekcje „żywej” historii

Opublikowano w Aktualności

W październiku, listopadzie oraz grudniu br. odbyły się lekcje „żywej” historii, w których chętnie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. W tych zajęciach, w różnych terminach, uczestniczyło 16 klas z naszej szkoły.

Tematyka lekcji: „Bitwa nad Bzurą”; „Odzyskanie Niepodległości” oraz „Powstanie Wielkopolskie”. W trakcie zajęć uczniowie oprócz pogłębiania wiedzy z historii, mogli także zapoznać się z różnymi żołnierskimi strojami oraz przedmiotami nawiązującymi do dawnych czasów. Lekcje odbyły się w sali widowiskowej przy parafii Matki Bożej Królowej Aniołów i zostały poprowadzone przez Grupę Rekonstrukcji Historyczno - Filmowej Bemowo.

Drukuj

Rozstrzygnięcie konkursu nauczycieli języka niemieckiego

Opublikowano w Aktualności

W dniu 6 grudnia Jury w składzie: pani Anna Szumel, pani Beata Tadaj i pani Anna Lisiecka rozstrzygnęło wyniki konkursu na makietę budynków krajów niemieckojęzycznych.

I miejsce zajęła Dorota Kimus z klasy 7 A,

II miejsce Matylda Pater z klasy 7 A,

III miejsce Weronika Gawlik z klasy 7 A.

Nagrodą w konkursie były bony upominkowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

Drukuj

Wycieczki klasy 2 C w dniach 6 i 7 grudnia

Opublikowano w Aktualności

W dniach 6 i 7 grudnia uczniowie klasy 2 C pod opieką pani Anny Lisieckiej oraz pana Marka Kowalskiego wybrali się na dwie wycieczki. 6 grudnia udaliśmy się do Instytutu Goethego, aby poznać miejsce, w którym króluje język niemiecki. Zainteresowaniem cieszyły się nie tylko książki, czy gazety, ale także gry niemieckojęzyczne. Tego samego dnia wybraliśmy się także do Domu Spotkań z Historią. Obejrzeliśmy tutaj wystawę, a później uczestniczyliśmy w zajęciach pod tytułem: „Życie codzienne z czasów PRL-u”.

7 grudnia pojechaliśmy do Łazienek Królewskich, gdzie mogliśmy zwiedzić Oranżerię, Pałac Myślewickich oraz Pałac na Wyspie. Ostatnim punktem zwiedzania tego dnia była Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki. Do obejrzenia były trzy różne wystawy, m.in. wystawa jednego z najważniejszych klasyków sztuki XX i XXI wieku, Sarkis Zabunyan w swoich pracach ukazywał nową wizję sztuki współczesnej oraz wystawa Marii Anto, która koncentrowała się głównie na twórczości z lat 60. i 70. XX wieku - aktualnie do obejrzenia jest około 60 obrazów jej autorstwa.

Drukuj

Kiermasz bożonarodzeniowy

Opublikowano w Aktualności

Gwiazdki, aniołki, choinki, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, stroiki i kojarzące się ze świętami akcesoria można było znaleźć na stoiskach, które zostały wystawione na korytarzach naszej szkoły we wtorek 5 grudnia. Cynamonowy i korzenny zapach domowych wypieków wprowadził wszystkich gości w magiczny nastrój zbliżających się świąt. Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów i nauczycieli, jak i rodziców i gości naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie!!!

Drukuj

I miejsce w Mistrzostwach Bemowa w unihokeju

Opublikowano w Aktualności

Drużyna dziewcząt naszej szkoły zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Bemowa w unihokeju dziewcząt a drużyna chłopców zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Bemowa w unihokeju chłopców.

Dziewczęta jako mistrzynie dzielnicy zakwalifikowały się do dalszych rozgrywek i znalazły się wśród 18 najlepszych drużyn w Warszawie. Pokonując rywalki w kolejnych meczach doszły do ćwierćfinałów LI WOM. Ostatecznie zajęły VIII miejsce w LI Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Jest to duży sukces naszych uczennic. Gratulujemy!

Drukuj

Zajęcia chemii w laboratoriach Uniwersytetu Warszawskiego

Opublikowano w Aktualności

23 listopada uczniowie klasy 3 D pod opieką pana Krzysztofa Błockiego mieli okazję uczestniczyć w zajęciach chemii prowadzonych w laboratoriach Uniwersytetu  Warszawskiego przez jego studentów. Po krótkim wykładzie teoretycznym  uczniowie w małych grupach mogli samodzielnie w sposób doświadczalny badać wybrane właściwości związków chemicznych. Doświadczenia wzbudzały ogromne zainteresowanie ze strony uczniów, oddziaływały na różne zmysły (zmieniające barwy roztwory, kolorowe osady) oraz pogłębiły i utrwaliły wiedzę uczniów z zakresu chemii organicznej.

Drukuj

Banki Żywności SOS w Warszawie

Opublikowano w Aktualności

W dniu 2 grudnia Wolontariat pod opieką pani Magdaleny Krakowiak uczestniczył w akcji świątecznej zbiórki żywności długoterminowej dla podopiecznych Banków Żywności SOS w Warszawie na terenie CH Carrefour Bemowo. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

Drukuj

BIG BOOK FESTIVAL – projekt klas z innowacją z j. angielskiego

Opublikowano w Aktualności

Klasy 2 A i 2 B realizujące innowacyjny program nauczania języka angielskiego regularnie pracują metodą projektową. W tym semestrze motywem przewodnim jest promowanie czytelnictwa poprzez zaprezentowanie po angielsku ulubionej powieści. Forma prezentacji zależy od inwencji grup projektowych: może to być multimedialna prezentacja w Power Point lub Prezi, streszczenie fabuły ilustrowane plakatem lub przedstawienie problematyki utworu w formie graficznej. Projekt realizowany jest w formie dwuetapowego konkursu, który odbędzie się w grudniu. Najlepsze prezentacje wybrane przez uczniów w każdej grupie będą pokazane na międzyklasowej przedświątecznej lekcji języka angielskiego. 

Drukuj

Konkurs biblioteczny: „Mój pluszowy miś”

Opublikowano w Aktualności

Dnia 24 listopada 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs biblioteczny pod hasłem „Mój pluszowy miś”, organizowany z okazji obchodów Święta Pluszowego Misia. W konkursie udział wzięli uczniowie klasy 0 i klasy 1 Szkoły Podstawowej. Koordynatorem konkursu była pani Monika Dunarowicz. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami,  wyklejanka, malowanka itp. W konkursie wzięło udział 23  dzieci.


I miejsce ex aequo

Hanna Antończyk-Kotecka, klasa 0
Maja Frymus, klasa 1
Stanisław Gazda-Rosłaniec, klasa 0

II miejsce ex aequo

Maria Klocek, klasa 0
Jakub Czajka, klasa 0
Natalia Dzierżanowska, klasa 0
Bartosz Gil, klasa 1
Milena Strzelczyk, klasa 1
Sofiia Zaytseva, klasa 0

III miejsce ex aequo
Rafał Pankiewicz, klasa 1
Maya Iwueze, klasa 0
Amelia Kowal, klasa 1

Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału za rok.

Drukuj

Sukces uczennicy klasy 3 C

Opublikowano w Aktualności

Po raz kolejny Julia Adamczyk z klasy 3 C zajęła III miejsce w tańcu grupowym w Mistrzostwach Świata w Tańcu Nowoczesnym World Dance Championship WADF 2017. Zawody odbywały się w dniach 20.-26.11.2017 r. w Libercu w Czechach. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Drukuj

Sympozjum Naukowe podsumowujące TEG 2017

Opublikowano w Aktualności

W dniu 24.11.2017 w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie odbyło się Sympozjum Naukowe podsumowujące Tydzień Edukacji Globalnej 2017 pod hasłem: „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas”. Na wstępie głos zabrał Pan Dyrektor Wojciech Barański, który wskazał cele edukacji globalnej w dzisiejszym świecie, rozwijającym się dynamicznie i wielokierunkowo, gdzie szczególna rola przypada szkole, aby przygotować uczniów do stawiania czoła w przyszłym życiu wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości. Podkreślił też, że rolą edukacji jest uczyć, jak rozumieć istnienie zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca. Następnie Uczniowie - przedstawiciele klas zaangażowanych w edukację globalną przedstawili to, czego dowiedzieli się, i jak działali podczas TEG. Były to tematy związane z Celami Zrównoważonego Rozwoju Agendy ONZ 2030, takie jak: przeciwdziałanie ubóstwu i głodowi na świecie – pomoc dzieciom z Kenii, działalność misyjna w Afryce, wyrównywanie szans edukacyjnych, warunki pracy i sprawiedliwy handel, poznawanie życia ludzi w Tajlandii i Afryce oraz przełamywanie stereotypów, ochrona życia na Ziemi, ochrona powietrza i wód – wycieczka z panem Krzysztofem Błockim na Uniwersytet Warszawski - Wydział Chemii, gdzie uczniowie poznali wpływ masowej produkcji chemikaliów na środowisko przyrodnicze, a także tematy mówiące o wartościach: wolności, godności, równości, bezpieczeństwie, szacunku i miłości do przyrody. Podczas sympozjum gościliśmy naukowców z Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Rozwojem Zrównoważonym Uniwersytetu Warszawskiego, ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Pan dr Witold Lenart wygłosił prelekcję na temat: Jak Polska może pomagać innym krajom w realizacji celów zrównoważonego rozwoju? Pani dr Anna Batorczak wyjaśniła uczniom: Czym naprawdę jest zrównoważony rozwój i jak go rozumieć na co dzień? Uczniowie – laureaci szkolnego konkursu plastycznego  zorganizowanego w ramach TEG pt. „Co możemy zrobić, aby uratować świat przed zniszczeniem” otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców z rąk Pana Dyrektora Wojciecha Barańskiego. Młodzież dziewięciu obecnych na sympozjum klas, była pełna skupienia, i poświęciła wielką uwagę  treściom, jakie mogli usłyszeć podczas wystąpień naukowców. Podczas Sympozjum Uczniowie mieli też okazję, by zaprezentować swoje talenty muzyczne i recytatorskie. Piosenkę pt. Pamiętajcie o ogrodach zaśpiewała Julia Ukielska, a na zakończenie z piosenką pt. „Mądry liść” wystąpiła Oliwia Czapska. Wiersze deklamowali uczennice klasy 4 A: Ewa Pietrak, Aleksandra Skinder i Aleksandra Strzelczyk. Można było obejrzeć również wystawę prac uczniów – plakatów przygotowanych na Tydzień Edukacji Globalnej związanych z tematyką przeprowadzonych zajęć. Sympozjum prowadzili Julia Gawrońska i Marcel Zawadziński. Organizatorem sympozjum była pani Irena Ząbek przy wsparciu Nauczycieli Zespołu Projektowego „Edukacji Globalnej” i innych osób za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny taki tydzień.

Drukuj

Warsztaty pszczelarskie

Opublikowano w Aktualności

W dniu 24 listopada klasa 0 i klasa pierwsza uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich. Warsztaty te prowadzone przez pszczelarza, Pana Marka Kowalskiego miały na celu przede wszystkim zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas zajęć dzieci poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Zapoznały się z zasadami bezpiecznego kontaktu z owadami. Samodzielnie  miały okazję wykonać świeczkę woskową. Degustowały również różne gatunki miodu oraz przymierzały stroje pszczelarskie.

Drukuj

Spotkanie z wolontariuszką w ramach TEG

Opublikowano w Aktualności

W trzecim dniu TEG, 22.11 gościliśmy w szkole wolontariuszkę panią Martę Kostulską, która przedstawiła bardzo ciekawie w klasie 7 C i 7 D realia życia ludzi w Tajlandii i Afryce. Uczniowie zasmakowali kultury i kuchni tajskiej, religii buddyjskiej i związanych z nią obrzędów oraz świąt. Dowiedzieli się, że Afryka to kontynent, nie tylko słoni, zebr, biedoty i konfliktów zbrojnych, ale także ludzi żyjących podobnie jak my.  Jednym słowem przełamaliśmy nasze stereotypy. Uczniowie byli pod wrażeniem ogromnej wiedzy i sposobów przekazywania informacji przez panią Martę Kostulską, dlatego została zaproszona na kolejną wizytę w naszej szkole. Spotkaniu, podczas przerw, towarzyszyły wystawy i opisy roślin uprawianych w krajach globalnego południa, przygotowane przez Uczniów klas 7 C i 7 D pod opieką pani Krystyny Szymkowskiej i pani Karoliny Widyńskiej. Uczniowie poznali nazwy polskie i angielskie, pochodzenie i wygląd wielu egzotycznych owoców, warzyw i przypraw. Zastanawiali się nad procesem importowania do Polski takich gatunków oraz analizowali ceny kakao, kawy i innych przypraw. Wielu uczniów miało duże wątpliwości, czy ludzie, którzy zajmują się uprawą i zbiorem owoców tropikalnych są należycie wynagradzani i pracują w godnych człowieka warunkach. W tym dniu pani Judyta Kryska realizowała na lekcji języka polskiego w klasie 4 A zajęcia o prawach człowieka i bezpieczeństwie na świecie, a pani Jolanta Bobryk o godności człowieka, wolności i miłości do przyrody.

Drukuj

14.12.2017 – Dzień Praw Człowieka

Opublikowano w Aktualności

Tego dnia zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w imprezach dotyczących praw człowieka. Koordynatorem wydarzenia jest pani Inga Tomasiak.

Drukuj

6.12.2017 – Mikołajki klasowe

Opublikowano w Aktualności

6 grudnia odbędą się spotkania mikołajkowe klas, na których uczniowie wręczą sobie drobne upominki.

Drukuj

5.12.2017- Dzień Otwarty

Opublikowano w Aktualności

O godzinie 18.00 zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania z nauczycielami przedmiotów.

 

Drukuj

1-12.12.2017 – Konkurs "Kreatywna choinka"

Opublikowano w Aktualności

Pani Anna Szumel zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie ,, Kreatywna choinka’’, w którym będą oni mogli wykazać się nie tylko zdolnościami artystycznymi, ale również znajomością języka niemieckiego.