Drukuj

Świetlica

Użytkownik. Opublikowano w Rodzice

  1. Odbiór dziecka [czytaj więcej]
  2. Samodzielny powrót do domu [czytaj więcej]
  3. Karta zapisu dziecka do świetlicy [czytaj więcej]
  4. Jadłospis na październik [czytaj więcej]


14 października jest Dzień Komisji Edukacji Narodowej oraz tzw. Dzień Nauczyciela. Z okazji tego święta w ramach świetlicy przygotowaliśmy piękne kwiaty dla nauczycieli oraz plakat, na którym przedstawiliśmy listę życzeń. I mamy nadzieję, że te nasze życzenia dla nauczycieli się spełnią.

Dziękujemy za uśmiech, dobre słowo, za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.  


Sezon na grzyby w pełni, dlatego postanowiliśmy wybrać się do wirtualnego lasu. Przy okazji omawialiśmy różne gatunki drzew, podziwialiśmy piękno jesiennego obrazu. Rozwiązywaliśmy zagadki o jesieni, następnie ulepiliśmy z plasteliny nasze grzybki. Powstał nasz magiczny las, w którym oprócz grzybów i drzew znalazły się także różne zwierzątka. Zagościły w naszym lesie nawet dwa smerfy i anakonda. Zapraszamy do galerii.


Wrzesień

We wrześniu zapoznaliśmy się z zasadami zachowania w sali zabaw, na stołówce, w czasie wyjścia i podczas zabaw  na boisku szkolnym. Tworzyliśmy różne prace plastyczne, np. moje wakacje, nasze dłonie oraz omówiliśmy i nazwaliśmy przybory szkolne.

Kolejnym tematem było bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły. Utrwaliliśmy zasady ruchu drogowego, odgadywaliśmy znaki drogowe oraz sporządziliśmy swoje odblaski.

Wrzesień to również pożegnanie lata. Omawialiśmy zmiany jakie panują w przyrodzie podczas tego okresu. Były zabawy z kasztanów i żołędzi, a także wykonanie jesiennych słoneczników techniką dowolną.