Drukuj

Zerówka

Użytkownik. Opublikowano w Szkoła

  1. Wyprawka dla ucznia oddziału zerowego [czytaj więcej]
  2. Podręcznik [czytaj więcej]
  3. Odbiór dziecka [czytaj więcej]
  4. Karta zapisu dziecka do świetlicy [czytaj więcej]
  5. Jadłospis na październik [czytaj więcej]

 


Jesienne jeże

16 października przynieśliśmy do szkoły ziemniaki i wykałaczki. Naszym zadaniem było wykonać jeżyki. Dzięki pomocy pani Moniki, to zadanie zostało w pełni zrealizowane. Bardzo ostrożnie i starannie wbijaliśmy wykałaczki, natomiast z plasteliny robiliśmy inne dodatki. Dużo radości sprawiła nam ta praca. Jeże znalazły miejsce w kąciku tworząc niebywałą wystawę. Dzięki zajęciom zapoznaliśmy się z budową jeża, jego zwyczajami oraz jak spędza czas jeż podczas jesieni.

 


Zabawa z origami

Nasze małe rączki dzięki, między innymi sztuce składania papieru origami, są coraz sprawniejsze. Systematyczne ćwiczenia sprawiają, że podczas np. popołudniowych zajęć z panią Moniką, potrafimy stworzyć już tak piękne dzieła :)


Do kolejnej zabawy podczas zajęć wykorzystaliśmy różnorodne liście zebrane podczas naszego spaceru. Za pomocą techniki frotażu wyczarowaliśmy z pomocą Pani Moniki piękne barwy jesieni. Oto efekty naszej pracy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Nasz parasol kolorowy
do zabawy jest gotowy.
Już otworzył się jak kwiat,
wtem przyleciał silny wiatr
i parasol porwał w chmury,
więc i my lećmy do góry – Hoop!

Pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, więc postanowiliśmy wraz z panią Moniką wykonać piękne, kolorowe parasole.

 


Nasze kolejne zajęcia o jesieni rozpoczęły się przeczytaniem bajki. Następnie rozmawialiśmy o kolorach jesieni, która ukazała nam zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie. Obejrzeliśmy też prezentację multimedialną o jesieni oraz odbyliśmy wirtualny spacer do lasu na grzyby.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez p. Monikę Dunarowicz.

 


Jesień to piękna pora roku, bogata w różnorodne, kolorowe dary natury. Klasa 0 na zajęciach bawiła się kasztanami, wyczarowując z nich różne postacie: kasztankowe ludziki, stworki lub zwierzątka. Z efektów swoich działań dzieci były bardzo dumne. Zajęcia zostały przeprowadzone przez p. Monikę Dunarowicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.