• joomlaslide-be
  • joomlaslide-zimawmiescie2020
  • joomlaslide-kangur2020

  • joomlaslide-rekrutacjaJezykiDwa
  • joomlaslide-Rekrutacja2020
  • joomlaslide-KonkursILOVEBemovo
  • joomlaslide-Konkursfoto2020edycja V
  • joomlaslide-Spotkanie2020
  • joomlaslide-Frankofonia2020

Ferie zimowe: 08.02.2020 - 23.02.2020

Zima w mieście: 10.02.2020 - 21.02.2020

Apel podsumowujący I semestr

26.02.2020 godz. 9.50

Dzień otwarty dla rodziców uczniów uczęszczających do naszej szkoły

- 3 marca godz. 18.00

Drukuj

Sztuka tworzenia z bibuły i krepiny - słoneczniki

Opublikowano w Aktualności

Podczas zajęć prowadzonych przez panią Monikę Dunarowicz uczniowie z kl. 2A wykonywali kwiaty z krepiny. Sztuka tworzenia z bibuły i krepiny wymaga dużej cierpliwości. Bez pośpiechu, krok po kroku uczniowie podczas zajęć wykonywali piękne prace. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze swoich własnoręcznie wykonanych słoneczników, które prezentują się naprawdę bardzo pięknie.

Drukuj

Programowanie od najmłodszych lat

Opublikowano w Aktualności

Na początku września klasa 1 B, pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Lisieckiej, przystąpiła do programu edukacyjnego: ,,Uczymy Dzieci Programować”. Celem programu jest wprowadzanie dzieci, poprzez zabawę, w świat programowania. Udział w tym programie rozwija u dzieci przede wszystkim logiczne i algorytmiczne myślenie, a także analizowanie i szukanie różnych, czasem ciekawszych rozwiązań. 

Drukuj

Symetria

Opublikowano w Aktualności

W  drugim tygodniu szkoły klasa I C oraz I B poznały takie pojęcia jak: symetria oraz lustrzane odbicie. Aby dzieci szybciej zapamiętały znaczenie tych pojęć, stworzyły prace plastyczne z wykorzystaniem farby i kartki papieru. Zadaniem dzieci z klasy I C było rozdmuchać plamę farby z środka kartki na jej całość, a dzieci z klasy I B pomalowały motyla po jednej stronie. Następnie składały kartkę na pół, aby po dwóch stronach powstało lustrzane odbicie. Dzięki tak alternatywnemu sposobie malowania powstały różnorodne oraz bardzo kreatywne prace.

Drukuj

Dzień Postaci z Bajek

Opublikowano w Aktualności

Z okazji Dnia Postaci z Bajek, klasa 1 B przeniosła się w krainę baśni i bajek. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Rozmawialiśmy także o tym, jaki przekaz ukryty jest w bajkach. Obejrzeliśmy prezentację, następnie każde dziecko przedstawiło swojego ulubionego bohatera. Bajki rozwijają dziecięcą fantazję oraz wzbogacają ich słownictwo, jakim później się posługują na co dzień, dlatego warto czytać książki. Wybierajmy jednak, te w których dobro zwycięża.

Drukuj

Zajęcia integracyjne w klasach pierwszych

Opublikowano w Aktualności

Podczas pierwszych dni września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach integracyjnych. Dzieci zaczynały zajęcia od zabaw i gier integracyjnych. Dzięki, takim zajęciom dzieci uczyły się ekspresji pozytywnych emocji, doskonaliły umiejętności nawiązywania kontaktów oraz zaufania do siebie i grupy. Zabawą, która najbardziej skradła serca dzieci klasy I C, była  „Pajęczyna”. Zadaniem każdego ucznia było przedstawienie się oraz opowiedzenie parę słów o sobie, a następnie rzucenie kłębka wełny do koleżanki/kolegi. Każde dziecko musiało trzymać swoją część włóczki, po to aby pajęczyna się nie rozpadła. Natomiast klasa I B po zajęciach integracyjno-poznawczych, skupiła się na okresie wakacyjnym. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich wakacyjnych doświadczeniach, opowiadały o bezpieczeństwie, tłumacząc innym uczestnikom zajęć, na co koniecznie trzeba uważać, będąc w górach, czy nad morzem. Podczas zadania dopasowywania zwrotów do fotografii mogliśmy poćwiczyć sylaby i głoski. A na zakończenie wakacyjnego tematu dzieci narysowały swój najciekawszy moment wakacyjny.

Drukuj

Bemowo z Aniołami 2019

Opublikowano w Aktualności

Dnia 14 września wolontariusze z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli udział w pikniku rodzinnym: „Bemowo z Aniołami”. Przy naszym stoisku można było wykonać kreatywną pracę plastyczną, dzięki której zdobywało się pieczątkę. Głównym Organizatorem pikniku była Dzielnica Bemowo.

Drukuj

13 września - zakropkowany dzień

Opublikowano w Aktualności

Dzień Kropki, czyli dzień rozwijania talentów, budzenia wiary we własne możliwości stał się w naszej szkole tradycją. Mali i duzi ozdobieni kropkami rozwiązywali zakropkowane zadania, tworzyli arcydzieła z kropek, grali w kropkowe gry, oglądali film o Vashti. Zaśpiewaliśmy też wspólnie piosenkę o kropce.

Drukuj

Wycieczka do Ośrodka Edukacji Technicznej PINOKIO

Opublikowano w Aktualności

Nowy rok szkolny 2019/2010 klasy 2 A i 3 A rozpoczęły od wycieczki do Ośrodka Edukacji Technicznej PINOKIO. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o drzewach i drewnie, zobaczyły stare i nowe narzędzia i maszyny stolarskie, wykonały pracę plastyczną z wiórek. Podczas wycieczki dzieci brały udział w quiz-ie, uczestniczyły w zabawach ze śpiewem oraz w ognisku z kiełbaskami.

Drukuj

Ogród Botaniczny w Powsinie

Opublikowano w Aktualności

5 września klasa 5 B podczas wycieczki do Ogrodu Botanicznego w Powsinie, uczestniczyła w warsztatach dotyczących różnorodności biologicznej organizmów. Uczniowie samodzielne wykonywali preparaty mikroskopowe. Podczas prezentacji i spaceru po ogrodzie uczniowie poznawali różne gatunki roślin skalnych.

Drukuj

Ósme Narodowe Czytanie

Opublikowano w Aktualności

W naszej szkole w ramach programu „Narodowe Czytanie” wybrano fragment „Katarynki” Bolesława Prusa.

Drukuj

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Opublikowano w Aktualności

Dnia 2 września 2019 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Uroczystość była podzielona na dwie części.W pierwszej części wystąpiły dzieci z klasy trzeciej i klas drugich, przygotowani pod czujnym okiem pani Magdaleny Cebulskiej. Natomiast w drugiej części zaprezentowali się uczniowie klas starszych, których koordynowała pani Sandra Kotarba. Podczas przemówienia, dyrektor szkoły Wojciech Barański, życzył uczniom dużo sukcesów, radości oraz satysfakcji ze zdobywanej wiedzy. Szczególne słowa pan dyrektor skierował również do pierwszoklasistów, bo dla nich jest to ogromne wydarzenie i niesamowita zmiana w życiu. Kochani, trzymamy za Was kciuki i wiemy, że sobie poradzicie.

Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 oraz zestaw podręczników

Opublikowano w Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 odbędzie się w poniedziałek 2 września 2019 roku w sali gimnastycznej wg poniższego harmonogramu:

Klasy 0 – 3 – godz. 8:00

Klasy 4 – 8 – godz. 10:30

 

Zestaw podręczników na rok szkolny 2019/2020:

Klasa 1 (pobierz)   Wyprawka do klasy I (pobierz)

Klasa 2 (pobierz)

Klasa 3 (pobierz)

Klasa 4 (pobierz)

Klasa 5 (pobierz)

Klasa 6 (pobierz)

Klasa 7 dwujęzyczna francuska (pobierz)

Klasa 8 (pobierz)

Drukuj

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Opublikowano w Aktualności

Dnia 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość została podzielona na dwie części. I część zaplanowana była dla dzieci młodszych, a druga część dla uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych. W trakcie tych uroczystości pan Dyrektor Wojciech Barański podziękował uczniom za ich wkład pracy w zdobywanie wiedzy oraz pogratulował im wyników w nauce. Podczas naszej uroczystości głos zabrał także przedstawiciel Rady Rodziców, który podziękował za 3 lata współpracy. My, Radzie Rodziców, dziękujemy za zaangażowanie w życie szkoły i wsparcie podczas różnych uroczystości.

Następnie odbyło się ślubowanie klas ósmych oraz trzecich gimnazjalnych. Po ślubowaniu nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły. Kolejnym etapem było wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców dla uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie z wyróżnieniem otrzymali, m.in. książkę „Sedinum” z dedykacją i autografem autora książki pana Leszka Hermana.

Po oficjalnej części przyszedł czas na część artystyczną. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swój talent i swoje pasje w różnych kategoriach. Na zakończenie uczniowie udali się z wychowawcami do klas, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw. Koordynatorem uroczystości była pani Jolanta Bobryk, dekorację przygotowała pani Małgorzata Maj, a chór przygotował i poprowadził pan Jacek Kwiatkowski.

Za nami historyczne wydarzenie i zakończenie etapu kształcenia, którym było gimnazjum. My wspominamy ten okres bardzo dobrze i mamy nadzieję, że uczniowie również. Życzymy Wam dokonywania trafnych wyborów i powodzenia w szkole średniej.

Wszystkim naszym uczniom składamy podziękowania i gratulacje. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku!

Drukuj

Apel podsumowujący działalność agend w roku szkolnym 2018/2019

Opublikowano w Aktualności

We wtorek 18 czerwca odbył się apel podsumowujący działalność agend w roku szkolnym 2018/2019. Wręczono młodzieży nagrody i dyplomy, m.in. za 100 % frekwencję; działalność na rzecz społeczności szkolnej; konkurs ortograficzny i konkursy polonistyczne; konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych; Forum Angielskich Kół Teatralnych; konkurs: „Matematyczny geniusz” oraz „Kangur”; działania w MAK-u (Młodzi Amatorzy Kina), itd. Nagrodzono również najlepszych sportowców szkoły:

W kategorii dziewcząt:

I miejsce – Amelia Ziniewicz z klasy 3 C

II miejsce – Alicja Gietka z klasy 3 C

III miejsce  Oliwia Plewa z klasy 3 B

W kategorii chłopców:

I miejsce – Filip Kostyra z klasy 3 C

II miejsce – Wojciech Krawczyk z klasy 3 C

III miejsce  Wiktor Galczak z klasy 3 E

Koordynatorem uroczystości była pani Teresa Szaran.

Gratulujemy i życzymy naszej młodzieży dalszych sukcesów!!!

Drukuj

Warsztaty malowania na workach szkolnych

Opublikowano w Aktualności

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie klasy „0” malowali farbami na workach szkolnych. Uczniowie mieli do wyboru gotowe szablony, za pomocą, których nanosili obrazki na materiał. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szablony, które dzieci naniosły na worek poprzez kalkowanie. Tak powstałe wzory uczniowie kolorowali farbami. Powstały kolorowe i oryginalne prace. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Drukuj

Koncert Tomasza Dolskiego

Opublikowano w Aktualności

Dnia 6 czerwca uczniowie naszej szkoły udali się na koncert Tomasza Dolskiego do Amfiteatru w Parku Górczewska. Tomasz Dolski jest skrzypkiem, zdobywcą trzeciego miejsca w pierwszej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka. Jest laureatem Kryształowego Kamertona ZAKR, przyznawanego za autorskie kompozycje w 2016 roku. Zdobył również II miejsce w kategorii "Dźwięk" na Polskim Festiwalu Sztuki "Orzeł 2016". Podczas koncertu Tomasz zaprezentował muzykę poważną poprzez przedstawianie jej w nowoczesnych aranżacjach i elektronicznych brzmieniach. Taka forma koncertu bardzo przypadła naszej młodzieży do gustu.

Drukuj

Spacer z legendą

Opublikowano w Aktualności

6 czerwca uczniowie klasy 1 B udali się na lekcję organizowaną przez Muzeum Warszawy „Spacer z legendą”.  Dzieci miały możliwość poznać Starówkę z nowej, czasem trochę strasznej, perspektywy. Poznały legendy m.in. o Syrenie i Gryfie, księciu zaklętym w kamiennego niedźwiedzia, a także o rycerzach-widmo z ulicy Celnej, gdzie szukali dowodów na autentyczność legendy.  Po godzinnym emocjonującym spacerze z panią przewodnik uczniowie chętnie ochłodzili się porcją lodów na Rynku Starego Miasta.

Drukuj

FAKT 2019

Opublikowano w Aktualności

W dniu 5 czerwca 2019 tradycyjnie odbył się FAKT czyli Forum Angielskich Kół Teatralnych. W tym roku była to 16-sta edycja. Uczniowie przygotowali filmiki w języku angielskim, występy wokalne. Mogliśmy też obejrzeć jedno przedstawienie zatytułowane Cinderella w wykonaniu grupy uczniów klasy 2A. Gościliśmy zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 362 na ul. Czumy. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas szkolnego apelu w dniu 18 czerwca. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy występów.

Drukuj

Poznajemy zwierzęta

Opublikowano w Aktualności

Dnia 4 czerwca na zajęciach uczniowie klasy „0” pracowali w zespołach. Każda z grup miała przygotować makietę wiejskiej zagrody. Nad pracą grup czuwali liderzy, którzy wyznaczali zadania, min. wycięcie i klejenie stajni czy płotu, wyklejanie bibułą stawu i trawy, umieszczenie sylwet zwierząt w zagrodzie. Powstały piękne prace.