• joomlaslide-rekrutacja147
  • joomlaslide-oddzialzerowy
  • joomlaslide-kangur
  • joomlaslide-be

Światowy Dzień Poezji - 21 marca

Więcej

Konkurs wiedzy o "Kamieniach na szaniec" - 25 marca

Więcej

Dni Frankofonii - 18-22 marca

Więcej

Drukuj

Uczniowie z Ukrainy w naszej szkole

Opublikowano w Aktualności

AGENCI ZMIANY W KLASIE, SZKOLE, SPOŁECZEŃSTWIE – to tytuł projektu edukacyjnego, realizowanego przez naszą szkołę i szkołę podstawową z Winnicy na Ukrainie. Grupa projektowa przebywała w Warszawie w dn. 17-22czerwca 2018 r. Każdego dnia odbywały się warsztaty n/t aktywności szkolnych uczniów, wiedzy o krajach, tolerancji, społeczeństwie obywatelskim oraz gry i zabawy integracyjne. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy 7 C i grupa dziewcząt z kl.7 D. Projekt prowadziły pani Krystyna Szymkowska i nauczycielka z Winnicy p. Natalia Fasolia. Do pomocy włączyły się pani Beata Świątkowska i pani Karolina Widyńska. Poza zajęciami w szkole 12-osobowa grupa z Ukrainy i 14-osobowa grupa z SP 364 zwiedzała Centrum Naukowe Kopernik, Zamek Królewski, Łazienki, brała udział w grze miejskiej na Starówce, znakomicie poprowadzonej przez panią Agnieszkę Dyć, mamę uczennicy kl. 7 D. Uczniowie realizowali edukację europejską poprzez uczestnictwo w warsztatach w Punkcie Informacji Europejskiej na ul. Jasnej, podziwiali panoramę Warszawy z tarasu widokowego w Pałacu Kultury, poznali ciekawe miejsca na Bemowie. Nasza szkoła zawsze promuje grę w ringo. Kolejny raz grę przeprowadziła pani Marzena Pietrasik. Grupa projektowa została zaproszona do Ambasady Ukrainy w Warszawie, gdzie spotkała się z pierwszym sekretarzem Ambasady panią Natalią Zhytariuk. Cały projekt został sfinansowany przez Radę Wymiany Polsko-Ukraińską w Kijowie. Planowany jest wyjazd naszej młodzieży do Winnicy jesienią tego roku. Był to dla uczniów bardzo intensywny i ciekawy ostatni tydzień nauki.

Życzymy słonecznych i udanych wakacji!

Drukuj

Mistrzostwa szkoły w piłkę siatkową

Opublikowano w Aktualności

Od początku maja do połowy czerwca w naszej szkole rozgrywane były Mistrzostwa Szkoły w piłkę siatkową. Do udziału zgłosiło się 8 klas. Odbyło się wiele meczy pomiędzy reprezentacjami klas. W wyniku rozegranych meczy zostały wyłonione 2 najlepsze drużyny – klasa 2 C i klasa 3 C. Natomiast w środę 20 czerwca odbył się mecz finałowy o Mistrzostwo Szkoły i Puchar Dyrektora. Przebieg meczu nie był pozbawiony dramatyzmu. Pierwszy set wygrała klasa 2 C, a drugi 3 C. Potrzebny był set rozstrzygający – tie break, który wygrała klasa 3 C i w ten sposób zdobyła PUCHAR DYREKTORA oraz tytuł MISTRZA SZKOŁY w piłce siatkowej w roku szkolnym 2017/2018.

Gratulujemy zwycięstwa klasie 3 C!

Drukuj

Deloitte Polska – wycieczka w ramach doradztwa zawodowego

Opublikowano w Aktualności

Dwa ostatnie tygodnie roku szkolnego, kiedy oceny już wystawione, to czas, który można przeznaczyć na klasowe wycieczki, wspólne wyjścia do kina czy muzeum, spacery po Warszawie lub też... nietypowe zajęcia z preorientacji zawodowej, jak te, w których uczestniczyła klasa 2 B.

Dzięki uprzejmości jednego z rodziców, uczniowie zostali zaproszeni na warsztaty do Deloitte Polska - jednej z największych na świecie firm doradczych i zwiedzanie wieżowca-siedziby firmy. Wycieczka do świata finansów zakończyła się w kawiarni na 26. piętrze, gdzie uczniowie podziwiali panoramę Warszawy i wyobrażali sobie swoją karierę zawodową za 10 lat. Może w Deloitte Polska, kto wie?...

Drukuj

Wieczór filmowy

Opublikowano w Aktualności

Dnia 15 czerwca odbył się wieczór filmowy w naszej szkole. Jak co roku uczniowie, uczęszczający na zajęcia filmowe, zaprezentowali nakręcone przez siebie filmy. Te krótkie filmy pokazały talent naszej młodzieży, byliśmy zachwyceni ich zaangażowaniem. W trakcie pokazu filmowego, w ramach zabawy, odbył się także quiz filmowy. Wieczór był udany i nie możemy doczekać się kolejnego.

Koordynatorem MAK-u (Młodzi Amatorzy Kina) jest p. Karolina Widyńska.

Drukuj

Dzielmy się swoją wiedzą – projekt międzyszkolny eTwinning

Opublikowano w Aktualności

W czerwcu klasa 2 C pod opieką p. Anny Lisieckiej wzięła udział w projekcie międzyszkolnym eTwinning: „Dzielmy się swoją wiedzą”. W ramach tego projektu nawiązaliśmy współpracę z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie. Celem projektu było pogłębianie swojej wiedzy oraz utrwalanie wiadomości już zdobytych na zajęciach lekcyjnych, a także rozwijanie swoich umiejętności w zakresie technologii internetowej i komputerowej. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć własną grę online poprzez aplikację learningapps.org. Tematyka była dowolna, więc powstał szereg różnych gier internetowych (memory, krzyżówka, milionerzy, wykreślanka, koło fortuny, itd.), które śmiało można wykorzystywać w nauce języka niemieckiego, np. zdrowie, części ciała, jedzenie, wskazywanie drogi, meble i pomieszczenia, informacje o Wiedniu, czasowniki nieregularne, liczebniki, przymiotniki, zawody, zainteresowania i wiele innych.

Zakończenie projektu odbyło się 15 czerwca i to właśnie tego dnia podczas swoich lekcji języka niemieckiego uczniowie klasy 2 C i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 75 podziwiali efekt pracy uczniów, biorących udział w projekcie, testując gry stworzone właśnie przez nich.

Drukuj

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – klasa 1 A

Opublikowano w Aktualności

13 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Najpierw uczestniczyliśmy w lekcji kaligrafii. W granatowych mundurkach zasiedliśmy w ławkach z kałamarzami i pisaliśmy literki piórami ze stalówkami. Niestety, nie obyło się bez kleksów :( Ale zabawa była super. Potem sami zrobiliśmy najprawdziwsze masło i zjedliśmy z nim wielkie pajdy chleba. Następnie mieliśmy przejażdżkę wozem i zwiedzaliśmy skansen. Wreszcie przyszła pora na kiełbaski z ogniska i zabawę. Oj, będzie co wspominać...

Drukuj

Akcja Wolontariatu i ZHP "Mikser 2018

Opublikowano w Aktualności

Dnia 10 czerwca wolontariusze z naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny Krakowiak wybrali się na festiwal specjalności harcerskich "Mikser 2018". Wydarzenie było przeznaczone dla harcerzy oraz wolontariuszy. Na uczestników czekało wiele atrakcji: strzelectwo, łucznictwo, spadochroniarstwo, szybownictwo, żeglarstwo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i z niecierpliwością czekamy na kolejne akcje. Oto krótka fotorelacja z naszej wyprawy:

Drukuj

Sukces uczennic z klasy 7 A

Opublikowano w Aktualności

Miło nam poinformować, że uczennice z klasy 7 A: Karolina Cichocka, Karolina Tomasiak, Julia Wilczyńska i Patrycja Żabik zostały nagrodzone w konkursie organizowanym przez Goethe Institut w Warszawie "Erlebnisreise mit Deutsch". Uczennice wykonały plakat w języku niemieckim dotyczący tematu "Deutsch um uns herum". Opiekunem uczennic była pani Anna Szumel. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Drukuj

FrankoFonia 2018 - koncert

Opublikowano w Aktualności

9 czerwca 2018 r. w Amfiteatrze Bemowo odbył się koncert galowy VI Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej FrankoFonia 2018 zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 364 im. Konstancji Markiewicz. Tegoroczna edycja festiwalu została objęta patronatem honorowym Burmistrza dzielnicy Bemowo Michała Grodzkiego.

Naszą inicjatywę wsparło grono hojnych sponsorów:

Urząd Dzielnicy Bemowo https://www.bemowo.waw.pl/

Animator Travel http://animator.turystyka.net/

Hipermarket Carrefour Bemowo http://www.carrefour.pl/

Wydawnictwo Hachette http://www.hachettefle.pl/

Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela http://www.wbi.be/

Ambasada Szwajcarii https://www.eda.admin.ch/countries/poland/pl/home.html

Koncert laureatów zorganizowaliśmy dzięki wsparciu Bemowskiego Centrum Kultury ArtBem http://www.artbem.pl/

Oto tegoroczni laureaci:

Kategoria: Klasy 0-5 Szkoły Podstawowej

 

Wyróżnienie: Teresa Dziomdziora - Papaoutai, Prywatna Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Darowskiej

I miejsce - Maja Młodzińska - Paris sera toujours Paris, Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. Witolda Pileckiego

II miejsce - Amelia Bocian, Oliwia Trześniewska - Sur ma route Bonjour la France

III miejsce - Olga Cybińska - Proud Corazón, Szkoła Podstawowa Niepubliczna Inspiracja

Kategoria: Klasy 6-7 Szkoły Podstawowej i Oddziały Gimnazjalne

Wyróżnienie: Ida Hobler-Micherska - Éblouie par la nuit, Szkoła Podstawowa nr 12 im. Powstańców Śląskich

 

Wyróżnienie: Julia Ukielska - Dans le port d’Amsterdam, Studio Wokalne Anny Ozner

Wyróżnienie: Julia Gonerska,Patrycja Ułasiuk - Tourner dans le vide, Szkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła II

I miejsce - Alicja Armata - Ordinaire, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Grodzisku Mazowieckim

II miejsce - nie przyznano

III miejsce - Barbara Przepiórka, Gabriela Bernaś, Weronika Chrobak, Kalina Szulec - On écrit sur les Murs, Gimnazjum Strumienie Stowarzyszenia Sternik

oraz Adrianna Stępień, Zofia Skibińska - La ballade des gens heureux, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa nr 1

Kategoria: Szkoły Średnie

Wyróżnienie: Emilia Cholewicka - Le droit à l’erreur, XVI Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej

 

I miejsce - Julia Zarzecka, XXI Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego, La vie en rose

II miejsce - Magdalena Karmiłowicz - Je suis malade, Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie

GRAND PRIX - nie przyznano

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji festiwalu gorąco dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy talentów i swobody na scenie. Zapraszamy za rok!

Drukuj

XV edycja Forum Angielskich Kół Teatralnych

Opublikowano w Aktualności

Dnia 6 czerwca 2018 odbyła się XV edycja FAKT-u. 

W kategorii skecz I miejsce zdobyli uczniowie z kl. 1 A - Amelia Kowal, Milena Strzelczyk, Bartosz Gil, Stanisław Zaręba. II miejsce uczniowie z kl. 7 C i 7 D - Magda Sęktas, Wiktoria Chyziak, Szymon Jurkiewicz i Kacper Biernadski.

W kategorii wiersz dwie równorzędne nagrody dla Anieli Cimochowskiej i Antoniny Ażgin.

W kategorii piosenka jury nagrodziło I miejsce - Oliwia Czapska z kl. 3 B. II miejsce - Julia Ukielska z kl. 3 D i Julia Janiszewska z kl. 2 G. III miejsce - Zuzia Haduch i Wiktoria Marciniak z kl. 7 D.

Wyróżnienie zdobyli: Dawid Adamaszwili z kl. 7 C i Ewa Pietrak z kl. 4 A.

Najlepszym filmem okazał się obraz przygotowany przez K. Iwanowskiego, Ł. Sowę, K. Bierłę i M. Miąskiewicz z kl. 3 C. II miejsce przyznano M. Cencorze, M. Olszewskiej, A. Pyszlak i J. Styś z kl. 7 D za film "Trust me". III miejsce zdobyła grupa uczniów z kl. 2 A. Gratulujemy zwycięzcom!

FAKT prowadzony był przez Kasię Sagan z kl. 7 A i Oliwię Czapską z kl. 3 B. Obsługę techniczną zapewnili chłopcy z kl. 2 F Jędrzej Kowalik i Maciek Cegielski. Forum zorganizowały pani A. Rzeszutek i pani K. Szymkowska. Nagrody ufundowała Rada Rodziców SP nr 364.

Drukuj

51 Warszawska Olimpiada Młodzieży

Opublikowano w Aktualności

23 i 24 maja odbyła się 51 Warszawska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. Nasi uczniowie mierzyli swoje siły z uczniami z innych dzielnic Warszawy. Zawody, jak co roku, odbywały się na stadionie Klubu Sportowego ORZEŁ na Pradze Południe. Reprezentanci naszej szkoły nie zawiedli nas. Pokonali wielu zawodników z innych szkół warszawskich, także sportowych.

Weronika Borecka, Karolina Tomasiak, Weronika Gawlik i Monika Kamień zajęły VI miejsce w biegu sztafetowym 4x100 m

Andrzej Uliński z kl. 2 K zajął VI miejsce w pchnięciu kulą

Weronika Borecka z kl. 2 E zajęła IV miejsce w biegu na 300 m

Dwoje uczniów naszej szkoły zdobyło ZŁOTY MEDAL 51 WARSZAWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY:

Monika Kamień kl. 2 C złoty medal w biegu na 100 m (wynik 13:29 sek.)

Antoni Borkiewicz kl. 2 K złoty medal w skoku wzwyż (wynik 174 cm)

Uczniowie ci jadą na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 6 czerwca w Płocku.

Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!

Drukuj

„Tajemnice ciała człowieka„ –wyniki konkursu

Opublikowano w Aktualności

Dnia 29 maja odbył się szkolny konkurs z biologii „Tajemnice ciała człowieka„ dla uczniów 2 klas gimnazjum i 7 klas szkoły podstawowej:

Klasy 7 szkoły podstawowej:

I miejsce - Adrian Gołębiewski kl. 7b

II miejsce - Jakub Kołbuś kl. 7b

 

Klasy 2 gimnazjum:    

I miejsce - Katarzyna Matejko kl. 2a

II miejsce - Martyna Zielińska kl. 2a

III miejsce - Daria Będkowska kl. 2a oraz Konstanty Korol-Borodziuk kl. 2a                             

Gratulujemy !!!

Drukuj

Dzień Bajki i Baśni

Opublikowano w Aktualności

Dnia 29 maja 2018 roku w naszej bibliotece szkolnej odbył się „Dzień Bajki i Baśni”. Najmłodsi świetnie się bawili i chętnie brali udział w konkursie. Szybko wyłoniono dzieci, które najlepiej odnajdywały się w Świecie Baśni i Bajek. Uczniowie oddziału „0” uzyskali dyplomy poświadczające udział w konkursie, natomiast laureaci otrzymali nagrody książkowe.

Drukuj

Warsztaty malowania koszulek

Opublikowano w Aktualności

28 maja w klasie „0” i 1 A odbyły się warsztaty plastyczne. W trakcie prezentacji uczniowie dowiedzieli się na czym polega zjawisko rozszczepienie światła. Poznali sposoby łączenia barw, aby uzyskać barwy pochodne. W drugiej części uczniowie malowali bawełniane koszulki farbami do tkanin. Zabawa sprawiła im wiele radości i uśmiechu. Powstały piękne wzory i rysunki.

Drukuj

Dzień Mamy w naszej szkole

Opublikowano w Aktualności

Z  okazji tego pięknego święta, wszystkim Mamom życzymy wiele szczęścia i radości oraz proponujemy mini konkurs "Zgadnij Mamo, który portret przedstawia Ciebie".

W klasie pierwszej z okazji Dnia Mamy, dzieci wykonywały laurki w 3D, potem rysowały portrety oraz rysunki pt.: "Jak spełniam życzenia mamy".

„Serce matki jest głęboką przepaścią, na dnie której zawsze znajdziesz przebaczenie” Honore de Balzac

 

Drukuj

Międzyszkolny Turniej Koszykówki

Opublikowano w Aktualności

22 maja odbył się międzyszkolny turniej koszykówki organizowany przez Młodzieżową Radę Dzielnicy Bemowo. Byliśmy najmłodszą drużyną w tym turnieju. Rywalizowaliśmy z uczniami klas starszych gimnazjum i liceum. Gościem specjalnym turnieju był burmistrz Dzielnicy Bemowo Michał Grodzki, który przywitał nas bardzo serdecznie.

Drukuj

Zawody Lekkoatletyczne - Mistrzostwa Bemowa w naszej szkole

Opublikowano w Aktualności

W dniach 14 i 15 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 364 odbyły się zawody lekkoatletyczne. Były to Mistrzostwa Bemowa młodzieży z klas 7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 klas gimnazjalnych. Nasze boiska zapełniły się uczniami z 6 bemowskich szkół. Konferansjer zapowiadał kolejne konkurencje – biegi, rzuty i skoki. Wszyscy chcieli zwyciężać. Atmosfera była gorąca, a rywalizacja zaciekła. Zawody zakończyły się dużym sukcesem naszych zawodników.

Dziewczęta najlepsze były w następujących konkurencjach:

Klasy 7 szkoły podstawowej i 2 gimnazjum

Sztafeta 4 x 100 m: Weronika Borecka, Karolina Tomasiak, Monika Gawlik, Monika Kamień - wynik 0:56:77

100 m: Monika Kamień - wynik 13:48

300 m: Weronika Borecka - wynik 0:47:76

Skok wzwyż: Zuzanna Brzostowska - wynik 143 cm

Pchnięcie kulą: Oliwia Plewa - wynik 9,15 m

Klasy 3 gimnazjum

Sztafeta 4 x 100 m: Zuzanna Adamska, Marcelina Idźkowska, Natalia Ostapowicz, Katarzyna Szysz - wynik 0:59:58

100 m: Katarzyna Szysz - wynik 14:60

Skok wzwyż: Marcelina Idźkowska - wynik 135 cm

Chłopcy najlepsi byli w następujących konkurencjach:

Klasy 7 szkoły podstawowej i 2 gimnazjum

Sztafeta 4 x 100 m: Galczak, Drozdowski, Chmielecki, Sinicyn - wynik 0:51:18

Skok wzwyż: Antoni Borkiewicz - wynik 170 cm

Skok w dal: Kacper Biernadski - wynik 5,02 m

Klasy 3 gimnazjum

Sztafeta 4 x 100 m: Zawadziński, Dobrzański, Górski, Domurad - wynik 0:50:51

Sztafeta olimpijska: Sypiański, Grzeszczak, Górski, Zawadziński - wynik 3:58:07

400 m: Cezary Florczyk - wynik 0:59:97

Skok wzwyż: Jakub Grzeszczak - wynik 168 cm

Pchnięcie kulą: Krystian Socha - wynik 10,85 m

Wyżej wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do dalszego etapu zawodów lekkoatletycznych.

23 i 24 maja jadą na stadion Klubu Sportowego ORZEŁ i wezmą udział w 51 Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w lekkiej atletyce. Zmierzą swoje siły z uczniami z innych dzielnic Warszawy. Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!

Drukuj

Akcja Wolontariatu

Opublikowano w Aktualności

W słoneczną niedzielę 20 maja 2018 r. w parafii Św. Jana Pawła II na Bemowie odbył się Papieski Piknik Rodzinny, w którego organizację i przebieg włączyli się wolontariusze naszej szkoły, wspólnie z panią Magdaleną Krakowiak i panią Anną Szumel. Uczniowie odpowiedzialni byli za nadzorowanie i przebieg konkurencji sportowych, malowanie buziek młodszych dzieci, pomoc w tworzeniu biżuterii z koralików z maluchami oraz zabawy balonami w strefie szkraba. Wolontariuszki pomagały na stoisku gastronomicznym przygotowywać watę cukrową oraz angażowały się w tworzenie zabawek z drewna w strefie majsterkowicza dla dzieci. Poniżej krótka fotorelacja z naszych działań.

Drukuj

Konkurs "Irena Sendlerowa – Matka dzieci Holokaustu"

Opublikowano w Aktualności

W sobotę, 19 maja 2018, w Szkole Podstawowej nr 204, odbyło się wręczenie nagród uczestnikom Warszawskiego  Konkursu "Irena Sendlerowa - Matka dzieci Holokaustu". W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły z klasy 2 C. W kategorii praca literacka Monika Kamień zajęła drugie, a Julia Wiechowska trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy!

„Każdemu, kto tonie, należy podać rękę!”~ Irena Sendlerowa

Drukuj

Warszawskie Targi Książki

Opublikowano w Aktualności

17 maja oddział zerowy pod opieką pani Moniki Dunarowicz udał się na 9 edycję Warszawskich Targów Książki.Targi Książki odbywają się co roku i są prawdziwym świętem książki.W trakcie targów na stoiskach odbywały się spotkania z autorami, warsztaty oraz pokazy filmowe.Na targach oprócz książek znaleźć można było także puzzle, gry, mangi, komiksy, itd. Uczniowie wrócili z Targów szczęśliwi i zaopatrzeni w torbę bezpłatnych gadżetów. W przyszłym roku na pewno nie zabraknie nas na tej fantastycznej imprezie.