• joomlaslide-be

Próbne egzaminy ósmoklasisty - 20-22 listopada 2019

Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada 2019

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - 21 listopada

Drukuj

Dzień otwarty - klasy 0 i I

Opublikowano w Aktualności

22 stycznia o godzinie 18.00 odbył się w naszej szkole dzień otwarty dla rodziców kandydatów i kandydatów do oddziału zerowego i do klasy pierwszej. W trakcie prezentacji w stołówce szkolnej dzieci/kandydaci uczestniczyli w zajęciach plastycznych przygotowanych przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w świetlicy głównej. Natomiast rodzice zapoznawali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 do naszej szkoły. Po prezentacji rodzice wraz z dziećmi udali się do zwiedzania szkoły.

Drukuj

Rekrutacja - spotkania informacyjne

Opublikowano w Aktualności

Spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów oraz kandydatów ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej oraz do oddziału zerowego w naszej szkole w roku szkolnym 2019/2020 odbędzie się 22 stycznia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!

 

Spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów oraz kandydatów ubiegających się o przyjęcie do klasy IV oraz do klasy VII w naszej szkole w roku szkolnym 2019/2020 odbędzie się 15 lutego o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!

Drukuj

Bajkowe karmniki

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie klasy 1 A już dobrze znają niektóre ptaszki i wiedzą, że zimą jest im potrzebna pomoc. Na zajęciach postanowiły zrobić prezent dla ptaków zamieszkujących w pobliżu swoich domów. Dzieci włożyły dużo serca w malowanie i ozdabianie karmnika, jednocześnie zadanie sprawiło im wiele radości. Z dumą podziwiały efekty swojej pracy. Teraz na pewno wszystkie okoliczne ptaki będą chciały stołować się w bajkowym karmniku. Koordynatorem tego działania była p. Monika Dunarowicz.

Drukuj

Kangur Matematyczny 2019

Opublikowano w Aktualności

Dnia 21 marca 2019 r. o godzinie 9.00, w naszej szkole przeprowadzony zostanie Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2019”. Uczniowie chętni zgłaszają się do nauczycieli uczących matematyki do dnia 18 stycznia 2019 r.

Szkolnym Koordynatorem Konkursu jest pani Ewa Wąsik.

Drukuj

Matematyczne zabawy

Opublikowano w Aktualności

W minionym tygodniu w ramach zajęć z panią Moniką dzieci z kl. 1 A poszerzyły swoją wiedzę na temat zegarów. W czasie trwania zajęć rysowały swoje zegary, uczyły się odczytywać pełne godziny na zegarach. Najwięcej radości sprawiło wszystkim układanie domina zegarowego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Drukuj

Spotkania z doradcami zawodowymi

Opublikowano w Aktualności

I. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 20 proponuje uczniom, którzy mają problem z podjęciem decyzji z wyborem dalszej drogi edukacji zawodowej, w tym przyszłej szkoły - przeprowadzenie badań zawodoznawczych.

Badania przeznaczone są dla młodzieży klas III gimnazjalnych oraz klas VIII.

Badania będą odbywać się w PPP nr 20 ul. Powstańców Śląskich 17

Proponowane terminy:
1. 12.01.2019 - godz. 9:00-11:00
2. 12.01.2019 - godz. 11:00-13:00
3. 19.01.2019 - godz. 9:00- 11:00
4. 19.01.2019 - godz. 11:00-13:00

Telefoniczne zapisy na badania prowadzone są w Poradni od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00 oraz w sobotę w godz.9:00-13:00.
telefony kontaktowe: (22)6661774; (22)6644951; 500104119

 

II. Doradcy zawodowi m.st. Warszawy zapraszają Uczniów klas 8 szkół podstawowych oraz klas 3 gimnazjalnych wraz z Rodzicami na konsultacje indywidualne dotyczące predyspozycji zawodowych i podejmowania decyzji edukacyjnych.

Dyżur doradców zawodowych w Pałacu Młodzieży:
 
 
Spotkania odbywają się w pokoju 355 (wejście  do Pałacu Młodzieży od strony ul. Świętokrzyskiej/ul. E.Plater), po umówieniu się z doradcą zawodowym  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.:

wtorek 14.00-19.00; piątek 14.00-19.00; sobota 9.00-13.00

 
 
III. Centrum Informacji i Doradztwa Młodzieżowego - zaprasza na konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym: 
 
 
Pałac Młodzieży w Warszawie:

Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa
(pokój 103)
wtorek – piątek: 16:00 – 19:00
sobota: 10:00 – 12:00

po uprzednim uzgodnieniu terminu (Pomoc ta jest bezpłatna i anonimowa.)
tel. 22 656 66 48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

IV. Uczniowie przed wyborem szkoły:

Drukuj

Niesamowite spotkanie

Opublikowano w Aktualności

19 grudnia klasy 1 C i 2 A uczestniczyły w niezwykłym spotkaniu. Gośćmi byli pani Beata Zaborek z Instytutu Audiowizualnego Filmoteki Narodowej i pan Tadeusz Wiśniewski. Po obejrzeniu filmu "Jadźka" z 1957, w którym pan Tadeusz zagrał chłopca o przezwisku Cebula, był czas na rozmowę z gośćmi i oglądanie kopii starych czasopism ze zdjęciami i artykułami o filmie. To ciekawe spotkanie zorganizowała pani z biblioteki - Emanuela Łątkowska.

Drukuj

Koncert kolęd i wigilie klasowe

Opublikowano w Aktualności

Dnia 21 grudnia odbył się koncert kolęd, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Śpiewały prawie wszystkie klasy. A wykonania kolęd i piosenek świątecznych były śpiewane w j. polskim, angielskim oraz francuskim. Klasy pierwsze dodatkowo zaprezentowały układ taneczny do różnych piosenek świątecznych. Na zakończenie występów, kolędę: „Dzisiaj w Betlejem”, zaśpiewali wszyscy nauczyciele i to była niespodzianka dla uczniów, która została przez widownię bardzo pozytywnie przyjęta. Po koncercie uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swoich klas na wigilie klasowe. Koordynatorem koncertu był pan Jacek Kwiatkowski.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia, aby te święta były spokojne i rodzinne i aby każdy dzień był pełen niezapomnianych chwil.

Drukuj

Escape Room = der Fluchtraum

Opublikowano w Aktualności

W ostatnich dniach przed świętami uczniowie klas: 7 A, 8 A, 8 B, 3 C, 3 G oraz 3 F uczestniczyli w nietypowej lekcji języka niemieckiego. Znana prawie wszystkim gra Escape Room pojawiła się w naszej szkole. Uczniowie mieli za zadanie poprawnie rozwiązań 5 różnych zadań, aby odnaleźć kluczyk i otworzyć tajemniczą skrzynkę. Każde zadanie zawierało wskazówkę kierującą do kolejnego zadania. Zadania te nawiązywały do tematyki świątecznej, ale uwzględniały dodatkowo kompetencje matematyczne, które skłaniały uczniów do logicznego myślenia. Nie trzeba było namawiać uczniów do wspólnej zabawy. Wystarczyło, że na początku lekcji padły słowa Escape Room = der Fluchtraum i młodzież ochoczo ruszyła do rozwiązywania zagadek językowych. Nagrodą za zaangażowanie były plusy oraz słodka niespodzianka. Lekcję przygotowała pani Anna Lisiecka.

Drukuj

Projekt „Papierowe bryły bez sklejania”

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie naszej szkoły w grudniu realizowali projekt  „Papierowe bryły bez sklejania”. Celem projektu było przygotowanie ozdób na choinkę w formie figur przestrzennych bez użycia kleju. Można było zastosować zasady zawarte w metodzie składania papieru zwanej Origami lub wykorzystać własny pomysł. Prace uczniów ozdobiły choinkę znajdującą się w pracowni matematycznej w sali 219.

Drukuj

Konkurs „Kreatywna choinka” został rozstrzygnięty

Opublikowano w Aktualności

Do konkursu przystąpili uczniowie klas siódmych i ósmych oraz uczniowie klas trzecich gimnazjalnych. Zadaniem konkursu było przygotowanie własnoręcznie choinki, korzystając z różnych dostępnych materiałów. Choinka miała zawierać informację w języku niemieckim, z jakich elementów została wykonana. Podczas oceny brano pod uwagę estetykę wykonania pracy, zaangażowanie oraz pomysłowość. Koordynatorem konkursu była pani Beata Tadaj.

I miejsce – Lilianna Dwórznik kl. 7 A

II miejsce – Marcin Zarembowicz kl. 7 A

III miejsce – Maja Klimek oraz Małgorzata Jejno kl. 3 G

Gratulujemy serdecznie i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach!

Drukuj

Coraz bliżej święta.......

Opublikowano w Aktualności

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Pojawiły się już dekoracje świąteczne w salach lekcyjnych i na korytarzach. Jest wystawa szopek bożonarodzeniowych przygotowana przez siódme klasy. Słychać uczniów, którzy trenują piosenki świąteczne na piątkowy koncert kolęd. A młodsze dzieci tworzą różne dekoracje świąteczne. W tym tygodniu czekają nas jeszcze wigilie klasowe.......


Drukuj

Wolontariusze w Bielańskim Ośrodku Wsparcia Seniorów

Opublikowano w Aktualności

W dniu 10 grudnia 2018 wolontariusze pod opieką pani Magdaleny Krakowiak udali się do Ośrodka Wsparcia Seniorów na Bielanach i wspólnie z wolontariuszami pod opieką pani Anny Szumel z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 293 im. Jana Kochanowskiego w Warszawie, zaśpiewali dla Seniorów kolędy. Po koncercie przygotowaliśmy dla Seniorów słodki poczęstunek, wręczyliśmy własnoręcznie wykonane szopki i kartki świąteczne. Wolontariusze zostali obdarowani upominkami od Seniorów. Przy herbatce i słodkościach Seniorzy opowiedzieli nam o latach młodości i o tradycjach bożonarodzeniowych w ich domach rodzinnych. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez Wolontariat projektu "Uśmiech Seniora".

Drukuj

Warsztaty piernikowe

Opublikowano w Aktualności

Dnia 7 grudnia 2018 roku w klasie 1 A dzięki uprzejmości pana Mateusza, taty uczennicy z naszej klasy wybraliśmy się do Makro na warsztaty piernikowe. Tego dnia czekało na nas wiele niespodzianek. Dowiedzieliśmy się jakich składników użyć aby wypieki piernikowe się udały i stworzyły niepowtarzalny klimat. Po przygotowaniu teoretycznym ozdabialiśmy gotowe pierniczki kolorowymi lukrami, posypkami i cukierkami. Mogliśmy też samodzielnie wyciskać dowolne kształty z ciasta piernikowego za pomocą różnych foremek. Każdy z nas mógł swoje wypieki zjeść na miejscu lub zabrać do domu. Ponadto czekała na nas atrakcja jaką był pokaz wytwarzania lodów z ciekłego azotu. Oczywiście mogliśmy później je spróbować. Były pyszne! Kolorowaliśmy też przygotowane dla nas kolorowanki. Na sam koniec spotkania każdy z nas otrzymał wielki kosz upominkowy. Warsztaty te na długo zapiszą się w naszej pamięci. Dziękujemy!

Drukuj

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Opublikowano w Aktualności

Dnia 5 grudnia 2018 nasi wolontariusze uczestniczyli w spotkaniu związanym z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. W spotkaniu uczestniczyli wolontariusze w różnym wieku. Na początku zostali ciepło powitani przez organizatorów tego wydarzenia, a następnie opiekunowie zostali nagrodzeni za swoją pracę. Wśród osób docenionych przez władze Dzielnicy znalazła się nasza Pani Magdalena Krakowiak, której bardzo gratulujemy. Wszystkim wolontariuszom dziękował osobiście Burmistrz Bemowa. Podczas spotkania odbyło się wiele rozmów dotyczących wolontariatu, podczas których zapoznaliśmy się z uczniami innych szkół. Jedną z atrakcji był koncert piosenek z dawnych lat w wykonaniu artystów teatralnych. Na koniec dla wolontariuszy zostały przygotowane upominki, szwedzki stół oraz tort.

Drukuj

Kawiarenka podczas zebrań z rodzicami w godz. 17.30–20.00

Opublikowano w Aktualności

4 grudnia b.r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie kawiarenki szkolnej, którą będzie prowadził wolontariat. Wolontariusze przygotowali stoisko z kawą i herbatą oraz ciastem. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży słodkości w kawiarence oraz wszystkie zebrane produkty chemiczne i żywność przekazaliśmy w całości na „Szlachetną paczkę”. Paczka przeznaczona była dla potrzebującej pani Elżbiety, mieszkanki Bemowa i przygotowali ją wspólnie wolontariusze wraz z Samorządem Uczniowskim.

Kawiarenka będzie czynna podczas zebrań z rodzicami oraz w czasie dni otwartych szkoły w godzinach 17.30 – 20.00.

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

Drukuj

Kiermasz świąteczny - 4 grudnia 2018

Opublikowano w Aktualności

Dnia 4 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Na stoiskach można było znaleźć różne dekoracje świąteczne, ozdoby choinkowe, choineczki, ręcznie robione i zdobione pierniczki, wszelkiego rodzaju ciasta, kartki świąteczne oraz bombki. Natomiast Wolontariat przygotował dodatkowo kawiarenkę szkolną. Atmosfera, która nam towarzyszyła, sprawiła, że nie możemy się już doczekać Świąt Bożego Narodzenia.

Zebrane pieniążki zostały przekazane na zakup produktów w ramach „Szlachetnej Paczki”.

Drukuj

Wyniki konkursu „Mój przyjaciel miś”

Opublikowano w Aktualności

Konkurs był przeznaczony dla dzieci z klas 0-2. Oceniając komisja brała pod uwagę walory estetyczne, pomysłowość, oryginalność i samodzielność wykonania prac. Koordynatorem konkursu była pani Monika Dunarowicz. Poniżej przedstawiamy wyniki tego konkursu:

I miejsce – Mila Cacko; Magdalena Michoń; Aleksandra Langen; Apolonia Wojtak

II miejsce – Hanna Antończyk-Kotecka; Hanna Kowalska; Urszula Sałacińska

III miejsce – Lena Pikulska; Jakub Czajka; Adam Murawski; Dominik Lisiecki; Milena Strzelczyk; Lena Kłos; Hanna Piszczako, Pola Kudzinowska

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

Drukuj

Mistrzostwa Bemowa w tenisie stołowym - chłopcy starsi

Opublikowano w Aktualności

4 grudnia odbyły się Mistrzostwa Bemowa w tenisie stołowym chłopców starszych. Nasi chłopcy zajęli 4 miejsce. W mistrzostwach brało udział 10 szkół. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 301 przy ul. Brygadzistów 18. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Skwarek, Antoni Hallak i Michał Trzebiński.