• joomlaslide-rekrutacja147
  • joomlaslide-oddzialzerowy
  • joomlaslide-zima
  • joomlaslide-feriezimowe
  • joomlaslide-zawody
  • joomlaslide-be

trojca-dzienotwarty

Dzień otwarty (rekrutacja dla kandydatów klas 0-1) Termin: 22 stycznia 
2019 r. o godzinie 18.00

Więcej

trojca-apel

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2018/2019 - 23 stycznia 2019r.

Więcej

trojca-zebranie

Zebranie z rodzicami 08.01.2019 godz. 18:00 - oceny proponowane

Więcej

Drukuj

Podziękowania dla Wolontariatu

Opublikowano w Aktualności

Dnia 5 grudnia 2017 roku w ratuszu odbyło się spotkanie zorganizowane z okazji Światowego Dnia Wolontariusza, w którym miały przyjemność uczestniczyć dwie uczennice naszej szkoły oraz pani Magdalena Krakowiak. Jeszcze przed rozpoczęciem przywitano nas cudownym poczęstunkiem i jakże pożądanymi w ten zimny dzień ciepłymi napojami. W ramach rozpoczęcia mieliśmy okazję wysłuchać przemówień i podziękowań zwróconych w stronę wolontariuszy, do których dołączył się m.in. wiceburmistrz dzielnicy Bemowo. Następnie nastąpiła część artystyczna, w której to mogliśmy usłyszeć kilka piosenek w wykonaniu znanej nam z programów telewizyjnych typu "The Voice of Poland" Marty Maksymiuk przy akompaniamencie jej narzeczonego. Para wykonała kilka swoich utworów, ale posiłkowała się również twórczością muzyków takich jak Kayah czy bardziej globalnie Sam Smith, swój występ zakończyli wszystkim znanym kawałkiem zespołu Wam "Last Christmas". Jako ostatni wystąpił coach, który zachęcił nas do interakcji między sobą. Starał się nauczyć nas efektywnej dla obu stron rozmowy, nawet jeśli nie znaliśmy naszego rozmówcy. Po zakończeniu ćwiczenia nastąpiło rozdanie symbolicznych upominków i zakończenie spotkania. Za działalność naszego Klubu Ośmiu otrzymaliśmy podziękowania.

Drukuj

Lekcje „żywej” historii

Opublikowano w Aktualności

W październiku, listopadzie oraz grudniu br. odbyły się lekcje „żywej” historii, w których chętnie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. W tych zajęciach, w różnych terminach, uczestniczyło 16 klas z naszej szkoły.

Tematyka lekcji: „Bitwa nad Bzurą”; „Odzyskanie Niepodległości” oraz „Powstanie Wielkopolskie”. W trakcie zajęć uczniowie oprócz pogłębiania wiedzy z historii, mogli także zapoznać się z różnymi żołnierskimi strojami oraz przedmiotami nawiązującymi do dawnych czasów. Lekcje odbyły się w sali widowiskowej przy parafii Matki Bożej Królowej Aniołów i zostały poprowadzone przez Grupę Rekonstrukcji Historyczno - Filmowej Bemowo.

Drukuj

Rozstrzygnięcie konkursu nauczycieli języka niemieckiego

Opublikowano w Aktualności

W dniu 6 grudnia Jury w składzie: pani Anna Szumel, pani Beata Tadaj i pani Anna Lisiecka rozstrzygnęło wyniki konkursu na makietę budynków krajów niemieckojęzycznych.

I miejsce zajęła Dorota Kimus z klasy 7 A,

II miejsce Matylda Pater z klasy 7 A,

III miejsce Weronika Gawlik z klasy 7 A.

Nagrodą w konkursie były bony upominkowe ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

Drukuj

Wycieczki klasy 2 C w dniach 6 i 7 grudnia

Opublikowano w Aktualności

W dniach 6 i 7 grudnia uczniowie klasy 2 C pod opieką pani Anny Lisieckiej oraz pana Marka Kowalskiego wybrali się na dwie wycieczki. 6 grudnia udaliśmy się do Instytutu Goethego, aby poznać miejsce, w którym króluje język niemiecki. Zainteresowaniem cieszyły się nie tylko książki, czy gazety, ale także gry niemieckojęzyczne. Tego samego dnia wybraliśmy się także do Domu Spotkań z Historią. Obejrzeliśmy tutaj wystawę, a później uczestniczyliśmy w zajęciach pod tytułem: „Życie codzienne z czasów PRL-u”.

7 grudnia pojechaliśmy do Łazienek Królewskich, gdzie mogliśmy zwiedzić Oranżerię, Pałac Myślewickich oraz Pałac na Wyspie. Ostatnim punktem zwiedzania tego dnia była Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki. Do obejrzenia były trzy różne wystawy, m.in. wystawa jednego z najważniejszych klasyków sztuki XX i XXI wieku, Sarkis Zabunyan w swoich pracach ukazywał nową wizję sztuki współczesnej oraz wystawa Marii Anto, która koncentrowała się głównie na twórczości z lat 60. i 70. XX wieku - aktualnie do obejrzenia jest około 60 obrazów jej autorstwa.

Drukuj

Kiermasz bożonarodzeniowy

Opublikowano w Aktualności

Gwiazdki, aniołki, choinki, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, stroiki i kojarzące się ze świętami akcesoria można było znaleźć na stoiskach, które zostały wystawione na korytarzach naszej szkoły we wtorek 5 grudnia. Cynamonowy i korzenny zapach domowych wypieków wprowadził wszystkich gości w magiczny nastrój zbliżających się świąt. Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów i nauczycieli, jak i rodziców i gości naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie!!!

Drukuj

I miejsce w Mistrzostwach Bemowa w unihokeju

Opublikowano w Aktualności

Drużyna dziewcząt naszej szkoły zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Bemowa w unihokeju dziewcząt a drużyna chłopców zdobyła I miejsce w Mistrzostwach Bemowa w unihokeju chłopców.

Dziewczęta jako mistrzynie dzielnicy zakwalifikowały się do dalszych rozgrywek i znalazły się wśród 18 najlepszych drużyn w Warszawie. Pokonując rywalki w kolejnych meczach doszły do ćwierćfinałów LI WOM. Ostatecznie zajęły VIII miejsce w LI Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Jest to duży sukces naszych uczennic. Gratulujemy!

Drukuj

Zajęcia chemii w laboratoriach Uniwersytetu Warszawskiego

Opublikowano w Aktualności

23 listopada uczniowie klasy 3 D pod opieką pana Krzysztofa Błockiego mieli okazję uczestniczyć w zajęciach chemii prowadzonych w laboratoriach Uniwersytetu  Warszawskiego przez jego studentów. Po krótkim wykładzie teoretycznym  uczniowie w małych grupach mogli samodzielnie w sposób doświadczalny badać wybrane właściwości związków chemicznych. Doświadczenia wzbudzały ogromne zainteresowanie ze strony uczniów, oddziaływały na różne zmysły (zmieniające barwy roztwory, kolorowe osady) oraz pogłębiły i utrwaliły wiedzę uczniów z zakresu chemii organicznej.

Drukuj

Banki Żywności SOS w Warszawie

Opublikowano w Aktualności

W dniu 2 grudnia Wolontariat pod opieką pani Magdaleny Krakowiak uczestniczył w akcji świątecznej zbiórki żywności długoterminowej dla podopiecznych Banków Żywności SOS w Warszawie na terenie CH Carrefour Bemowo. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

Drukuj

BIG BOOK FESTIVAL – projekt klas z innowacją z j. angielskiego

Opublikowano w Aktualności

Klasy 2 A i 2 B realizujące innowacyjny program nauczania języka angielskiego regularnie pracują metodą projektową. W tym semestrze motywem przewodnim jest promowanie czytelnictwa poprzez zaprezentowanie po angielsku ulubionej powieści. Forma prezentacji zależy od inwencji grup projektowych: może to być multimedialna prezentacja w Power Point lub Prezi, streszczenie fabuły ilustrowane plakatem lub przedstawienie problematyki utworu w formie graficznej. Projekt realizowany jest w formie dwuetapowego konkursu, który odbędzie się w grudniu. Najlepsze prezentacje wybrane przez uczniów w każdej grupie będą pokazane na międzyklasowej przedświątecznej lekcji języka angielskiego. 

Drukuj

Konkurs biblioteczny: „Mój pluszowy miś”

Opublikowano w Aktualności

Dnia 24 listopada 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs biblioteczny pod hasłem „Mój pluszowy miś”, organizowany z okazji obchodów Święta Pluszowego Misia. W konkursie udział wzięli uczniowie klasy 0 i klasy 1 Szkoły Podstawowej. Koordynatorem konkursu była pani Monika Dunarowicz. Dzieci pokazały, jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Prace wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi: rysunek, miś namalowany farbami,  wyklejanka, malowanka itp. W konkursie wzięło udział 23  dzieci.


I miejsce ex aequo

Hanna Antończyk-Kotecka, klasa 0
Maja Frymus, klasa 1
Stanisław Gazda-Rosłaniec, klasa 0

II miejsce ex aequo

Maria Klocek, klasa 0
Jakub Czajka, klasa 0
Natalia Dzierżanowska, klasa 0
Bartosz Gil, klasa 1
Milena Strzelczyk, klasa 1
Sofiia Zaytseva, klasa 0

III miejsce ex aequo
Rafał Pankiewicz, klasa 1
Maya Iwueze, klasa 0
Amelia Kowal, klasa 1

Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału za rok.

Drukuj

Sukces uczennicy klasy 3 C

Opublikowano w Aktualności

Po raz kolejny Julia Adamczyk z klasy 3 C zajęła III miejsce w tańcu grupowym w Mistrzostwach Świata w Tańcu Nowoczesnym World Dance Championship WADF 2017. Zawody odbywały się w dniach 20.-26.11.2017 r. w Libercu w Czechach. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Drukuj

Sympozjum Naukowe podsumowujące TEG 2017

Opublikowano w Aktualności

W dniu 24.11.2017 w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie odbyło się Sympozjum Naukowe podsumowujące Tydzień Edukacji Globalnej 2017 pod hasłem: „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas”. Na wstępie głos zabrał Pan Dyrektor Wojciech Barański, który wskazał cele edukacji globalnej w dzisiejszym świecie, rozwijającym się dynamicznie i wielokierunkowo, gdzie szczególna rola przypada szkole, aby przygotować uczniów do stawiania czoła w przyszłym życiu wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości. Podkreślił też, że rolą edukacji jest uczyć, jak rozumieć istnienie zjawisk i współzależności łączących ludzi i miejsca. Następnie Uczniowie - przedstawiciele klas zaangażowanych w edukację globalną przedstawili to, czego dowiedzieli się, i jak działali podczas TEG. Były to tematy związane z Celami Zrównoważonego Rozwoju Agendy ONZ 2030, takie jak: przeciwdziałanie ubóstwu i głodowi na świecie – pomoc dzieciom z Kenii, działalność misyjna w Afryce, wyrównywanie szans edukacyjnych, warunki pracy i sprawiedliwy handel, poznawanie życia ludzi w Tajlandii i Afryce oraz przełamywanie stereotypów, ochrona życia na Ziemi, ochrona powietrza i wód – wycieczka z panem Krzysztofem Błockim na Uniwersytet Warszawski - Wydział Chemii, gdzie uczniowie poznali wpływ masowej produkcji chemikaliów na środowisko przyrodnicze, a także tematy mówiące o wartościach: wolności, godności, równości, bezpieczeństwie, szacunku i miłości do przyrody. Podczas sympozjum gościliśmy naukowców z Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Rozwojem Zrównoważonym Uniwersytetu Warszawskiego, ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Pan dr Witold Lenart wygłosił prelekcję na temat: Jak Polska może pomagać innym krajom w realizacji celów zrównoważonego rozwoju? Pani dr Anna Batorczak wyjaśniła uczniom: Czym naprawdę jest zrównoważony rozwój i jak go rozumieć na co dzień? Uczniowie – laureaci szkolnego konkursu plastycznego  zorganizowanego w ramach TEG pt. „Co możemy zrobić, aby uratować świat przed zniszczeniem” otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców z rąk Pana Dyrektora Wojciecha Barańskiego. Młodzież dziewięciu obecnych na sympozjum klas, była pełna skupienia, i poświęciła wielką uwagę  treściom, jakie mogli usłyszeć podczas wystąpień naukowców. Podczas Sympozjum Uczniowie mieli też okazję, by zaprezentować swoje talenty muzyczne i recytatorskie. Piosenkę pt. Pamiętajcie o ogrodach zaśpiewała Julia Ukielska, a na zakończenie z piosenką pt. „Mądry liść” wystąpiła Oliwia Czapska. Wiersze deklamowali uczennice klasy 4 A: Ewa Pietrak, Aleksandra Skinder i Aleksandra Strzelczyk. Można było obejrzeć również wystawę prac uczniów – plakatów przygotowanych na Tydzień Edukacji Globalnej związanych z tematyką przeprowadzonych zajęć. Sympozjum prowadzili Julia Gawrońska i Marcel Zawadziński. Organizatorem sympozjum była pani Irena Ząbek przy wsparciu Nauczycieli Zespołu Projektowego „Edukacji Globalnej” i innych osób za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny taki tydzień.

Drukuj

Warsztaty pszczelarskie

Opublikowano w Aktualności

W dniu 24 listopada klasa 0 i klasa pierwsza uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich. Warsztaty te prowadzone przez pszczelarza, Pana Marka Kowalskiego miały na celu przede wszystkim zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas zajęć dzieci poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Zapoznały się z zasadami bezpiecznego kontaktu z owadami. Samodzielnie  miały okazję wykonać świeczkę woskową. Degustowały również różne gatunki miodu oraz przymierzały stroje pszczelarskie.

Drukuj

Spotkanie z wolontariuszką w ramach TEG

Opublikowano w Aktualności

W trzecim dniu TEG, 22.11 gościliśmy w szkole wolontariuszkę panią Martę Kostulską, która przedstawiła bardzo ciekawie w klasie 7 C i 7 D realia życia ludzi w Tajlandii i Afryce. Uczniowie zasmakowali kultury i kuchni tajskiej, religii buddyjskiej i związanych z nią obrzędów oraz świąt. Dowiedzieli się, że Afryka to kontynent, nie tylko słoni, zebr, biedoty i konfliktów zbrojnych, ale także ludzi żyjących podobnie jak my.  Jednym słowem przełamaliśmy nasze stereotypy. Uczniowie byli pod wrażeniem ogromnej wiedzy i sposobów przekazywania informacji przez panią Martę Kostulską, dlatego została zaproszona na kolejną wizytę w naszej szkole. Spotkaniu, podczas przerw, towarzyszyły wystawy i opisy roślin uprawianych w krajach globalnego południa, przygotowane przez Uczniów klas 7 C i 7 D pod opieką pani Krystyny Szymkowskiej i pani Karoliny Widyńskiej. Uczniowie poznali nazwy polskie i angielskie, pochodzenie i wygląd wielu egzotycznych owoców, warzyw i przypraw. Zastanawiali się nad procesem importowania do Polski takich gatunków oraz analizowali ceny kakao, kawy i innych przypraw. Wielu uczniów miało duże wątpliwości, czy ludzie, którzy zajmują się uprawą i zbiorem owoców tropikalnych są należycie wynagradzani i pracują w godnych człowieka warunkach. W tym dniu pani Judyta Kryska realizowała na lekcji języka polskiego w klasie 4 A zajęcia o prawach człowieka i bezpieczeństwie na świecie, a pani Jolanta Bobryk o godności człowieka, wolności i miłości do przyrody.

Drukuj

14.12.2017 – Dzień Praw Człowieka

Opublikowano w Aktualności

Tego dnia zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w imprezach dotyczących praw człowieka. Koordynatorem wydarzenia jest pani Inga Tomasiak.

Drukuj

6.12.2017 – Mikołajki klasowe

Opublikowano w Aktualności

6 grudnia odbędą się spotkania mikołajkowe klas, na których uczniowie wręczą sobie drobne upominki.

Drukuj

5.12.2017- Dzień Otwarty

Opublikowano w Aktualności

O godzinie 18.00 zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania z nauczycielami przedmiotów.

 

Drukuj

1-12.12.2017 – Konkurs "Kreatywna choinka"

Opublikowano w Aktualności

Pani Anna Szumel zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie ,, Kreatywna choinka’’, w którym będą oni mogli wykazać się nie tylko zdolnościami artystycznymi, ale również znajomością języka niemieckiego.