• joomlaslide-slubowanie
 • joomlaslide-frankofonia
 • joomlaslide-dwujezyczne
 • joomlaslide-rekrutacja2
 • joomlaslide-klasy1
 • joomlaslide-rekrutacjakl4
 • joomlaslide-be

trojca-kino

Wyjście klas do kina na film "Dywizjon 303" - 19 września

Więcej

trojca-dzienpokoju

Międzynarodowy Dzień Pokoju - 21 września

Więcej

trojca-dzienjezykowobcych

Europejski Dzień Języków Obcych - 26 września

Więcej

Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klasy I oraz IV

Opublikowano w Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klasy pierwszej oraz czwartej odbędzie się 4 września 2017 r. o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy. Świetlica będzie czynna już od godz. 7:00". Więcej informacji w zakładce: Rodzice - Pierwszaki.

Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów oddziału zerowego

Opublikowano w Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów oddziału zerowego odbędzie się 1 września 2017 r. o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy. Świetlica będzie czynna już od godz. 7:00. Zebranie z Rodzicami dzieci oddziału zerowego odbędzie się w czwartek 31 sierpnia 2017r. o godz. 18:00 w stołówce szkolnej. Więcej informacji w zakładce: Rodzice - Zerówka.

Drukuj

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Opublikowano w Aktualności

22 czerwca w godzinach popołudniowych odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Na początku głos zabrał Dyrektor Wojciech Barański, który pogratulował uczniom wyników, życzył wszystkim udanego odpoczynku oraz spokojnych wakacji.

Pan Dyrektor podziękował również pani Elżbiecie Sączek, przewodniczącej Rady Rodziców, za zaangażowanie w życie szkoły i wsparcie podczas różnych uroczystości.

Następnie wręczone zostały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców dla uczniów klas I, II i III, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego. Dodatkowo wychowawcy klas trzecich podziękowali rodzicom, którzy przez trzy lata wyjątkowo angażowali się w szkole.

Po oficjalnej części, która przygotowana była pod przewodnictwem p. Magdaleny Bednarskiej, uczniowie udali się z wychowawcami do klas, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw oraz słodki poczęstunek zakupiony przez rodziców. Warto wspomnieć, że dekorację przygotowała pani Anna Rodziewicz, a chór pan Jacek Kwiatkowski.

Uczniowie klas trzecich pożegnali się z wychowawcami oraz pracownikami szkoły. Opuścili mury naszego gimnazjum, a już we wrześniu udadzą się do swoich wymarzonych szkół.

Ten rok szkolny był bardzo pracowity, ale również bardzo przyjemny i z pewnością będziemy go mile wspominać.

Życzymy Wam udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku!

Do zobaczenia za dwa miesiące!

Drukuj

Apel podsumowujący działalność agend w roku szkolnym 2016/2017

Opublikowano w Aktualności

W środę 21 czerwca odbył się apel podsumowujący działalność agend w roku szkolnym 2016/2017.

Na początku wystąpił zespół „Wir” (Angelina Barra z klasy 3 D, Juliusz Jeżewski z klasy 2 A, Maja Miąskiewicz z klasy 2 C, Eryk Wasilkowski z klasy 1 B, Oliwia Plewa z klasy 1 B, Oliwia Wójcik z klasy 1 B i Natalia Wasilewska z klasy 1 B), który otrzymał nagrodę specjalną w I Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej "DACHL-Lieder Wettbewerb". Następnie uczennice z klasy 1 G Julia Dąbrowska i Julia Grzelak pokazały swoje zdolności taneczne.

Po występach młodzieży przeszliśmy do wręczania nagród i dyplomów za osiągnięcia uzyskane w różnych konkursach, za udział i zaangażowanie w życie szkoły, w wolontariacie i za szczególne osiągnięcia. Nagrodzono również najlepszych sportowców szkoły.

Wyniki konkursu na najlepszego sportowca szkoływ kategorii dziewcząt:

I miejsce –Marcelina Idźkowska klasa 2 E

II miejsce – Aleksandra Januszewska klasa 3 C

III miejsce –Monika Kamień klasa 1 C

Wyniki konkursu na najlepszego sportowca szkoływ kategorii chłopców:

I miejsce –Kamil Wiszniewski 3 F

II miejsce – Hubert Gozdecki klasa 3 C

III miejsce – Filip Tomasiak 3 C

Koordynatorem uroczystości była pani Beata Strzelczyk.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia!!!

Drukuj

Msza święta na zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Opublikowano w Aktualności

"Msza święta na zakończenie roku szkolnego zostanie odprawiona 23 czerwca (piątek) o godz. 18.30 w kaplicy przy ul. Obrońców Tobruku 48. Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli."

Drukuj

MECZ O MISTRZOSTWO SZKOŁY I PUCHAR DYREKTORA

Opublikowano w Aktualności

14 czerwca odbył się mecz finałowy w piłkę siatkową o Mistrzostwo Szkoły i Puchar Dyrektora. O trofeum grały dwie klasy trzecie, które uplasowały się najwyżej w trwających od kwietnia rozgrywkach międzyklasowych.

Mecz pomiędzy klasą III D i III C toczył się na wysokim poziomie. Obie drużyny wykazały się dużymi umiejętnościami i doprowadziły do remisu w setach 1:1. Potrzebny był set rozstrzygający o zwycięstwie tzw. tiebreak.

Klasa III D rozegrała go na własną korzyść osiągając zwycięstwo w całym meczu 2:1. Została tym samym MISTRZEM SZKOŁY w roku szk. 2016/2017 i wygrała Puchar Dyrektora .

Gratulujemy zwycięzcom !!!!

Skład drużyny klasy III D:

Martyna Pasternacka

Anna Kułakowska

Michał Ostaszewski

Gabriel Hanisch

Patryk Litwiński

Kacper Prywata

Drukuj

Odwiedziny w Ambasadzie Irlandii i Niemiec

Opublikowano w Aktualności

W poniedziałek 12 czerwca uczniowie klasy 1 C wraz z wychowawczynią panią Anną Lisiecką oraz panią Mariolą Otolińską - Klimaszewską odwiedzili Ambasadę Irlandii i Niemiec.

Podczas spotkania z ambasadorem Irlandii uczniowie zaprezentowali w języku angielskim wybrane wiesze W. B. Yeats'a oraz quiz dotyczący biografii patronki szkoły - Konstancji Markiewicz. Ambasada przygotowała dla nas mały poczęstunek i przekazała serdeczne życzenia dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły w nadziei na  dalszą owocną współpracę w nowym roku szkolnym 2017/2018.

Natomiast w Ambasadzie Niemiec klasa obejrzała prezentację o Niemczech, dowiedziała się jakie funkcje pełni ambasada i czym zajmuje się na co dzień. Jednocześnie uczniowie poznali obowiązki ambasadora oraz pracowników ambasady. Po wystąpieniu przedstawicielki Wydziału Kultury Marii Albers uczniowie zadawali pytań, związane z ambasadą. Następnie udali się na dziedziniec, aby zobaczyć gdzie obecnie mieszka ambasador Niemiec.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Drukuj

Uczeń z pasją!

Opublikowano w Aktualności

Paweł Rachocki z klasy 2 B zbudował Ploter CNC, w ramach realizacji projektu edukacyjnego klas II. Ploter wykonuje rysunki składające się z poszczególnych linii i punktów dzięki zastosowaniu sterowanego przez mikrokontroler stolika, który porusza się w osiach X i Y. Elementem wykonawczym (rysującym) jest piórko, którego położenie jest zależne od danego projektu.

Paweł poświęcił 3 miesiące na wykonanie projektu. Prace składały się z następujących etapów:

- zgromadzenie elementów i wykonanie konstrukcji mechanicznej: 3 tygodnie,

- wykonanie sterownika silników i zaprojektowanie sterowania: 1 miesiąc,

- stworzenie oprogramowania do sterowania stolikiem i piórkiem: 1 miesiąc,

- testy i kalibracja całego urządzenia: 1 tydzień.

Do stworzenie projektu plotera zainspirowały Pawła urządzenia sterowane cyfrowo (CNC), które można zobaczyć w programach typu Discovery oraz na filmach w sieci np. YouTube. Większość urządzeń i linii produkcyjnych oparta jest właśnie na podobnej zasadzie. Oprogramowaniem maszyn sterowanych cyfrowo Paweł interesuje się już od ponad roku.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych kreatywnych pomysłów w realizacji swojej pasji!

Drukuj

Zawody w Siedlcach - 6.06.2017r.

Opublikowano w Aktualności

Reprezentacja naszej szkoły 6 czerwca wyjechała na zawody do Siedlec. Na Mazowieckiej Olimpiadzie Młodzieży nasi uczniowie startowali w następujących konkurencjach: Skok wzwyż oraz sztafeta Olimpijska.

Dziewczęta: Marcelina Idźkowska z klasy 2 E i Zuzanna Brzostowska z klasy 1 E zakończyły rywalizację w pierwszej dziesiątce skacząc kolejno 145 cm i 140 cm.

Antoni Borkiewicz z klasy 1 K oraz Jan Ostaszewski z klasy 3 A również zakończyli zawody w pierwszej dziesiątce skacząc po 160 cm.

Najlepsze V miejsce zajęła nasza drużyna Sztafety Olimpijskiej w składzie:

Gozdecki Hubert 3 C (800m)

Wiszniewski Kamil 3 F (400m)

Korolczuk Franciszek 3 A (200m)

Zdrojewski Bartosz 3 C (100m)

Drukuj

V Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej FrankoFonia 2017

Opublikowano w Aktualności

V Warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej FrankoFonia 2017 został objęty patronatem honorowym Prezydent m. st. Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pana Michała Grodzkiego.

Naszą inicjatywę wsparło grono hojnych sponsorów:

Pierwszą odsłoną Festiwalu były przesłuchania ponad 130 uczestników, których mieliśmy przyjemność gościć w naszym gimnazjum 12 maja. Występy w trzech kategoriach wiekowych oceniało jury w składzie:

 • Pani Ewa Wyrwich-Hejduk  – reprezentująca Urząd Dzielnicy Bemowo;
 • Pani Elżbieta Sączek – reprezentująca Radę Rodziców naszej szkoły;
 • Pani Magdalena Mrozowska – romanistka;
 • Pan Jacek Kwiatkowski – nauczyciel muzyki;
 • Pan Wojciech Barański – dyrektor naszego gimnazjum, nauczyciel muzyki.

3 czerwca 2017 r. w Amfiteatrze Bemowo odbył się koncert galowy Festiwalu FrankoFonia 2017, podczas którego mogliśmy usłyszeć tegorocznych laureatów.

KATEGORIA: SZKOŁY PODSTAWOWE

Wyróżnienie – Mikołaj Koselski, Antoni Koselski – „Un homme debout” – Szkoła Podstawowa Sióstr Felicjanek nr 28

I miejsce –Teresa Dziomdziora – „Au bout du rêve” – Prywatna Szkoła Sióstr Niepokalanek nr 6

II miejsce – Rozalia Giedzińska – „Pour que tu m’aimes encore” – Szkoła Podstawowa  „Strumienie”

III miejsce – nie przyznano

KATEGORIA: GIMNAZJA

Wyróżnienie – Julia Janiszewska – „Dernière danse” – Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im. K. Markiewicz

Wyróżnienie – Laura Waśniewska – „Tourner la page” – Gimnazjum Dwujęzyczne nr 53 im. S. Sempołowskiej

I miejsce – Maria Sobieraj – „L’oiseau et l’enfant” – Gimnazjum przy SLO nr 4 im. Batalionu AK „Parasol”

 II miejsce – Agata Rychlica i Julia Kuzka – „All I want” – Gimnazjum Dwujęzyczne nr 53 im. S. Sempołowskiej

III miejsce – Aleksandra Kilanowska – „Loin d’ici” – Gimnazjum nr 46 im. Szarych Szeregów

KATEGORIA: SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

Wyróżnienie – Julia Ksit – „Je ne regrette rien” – Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Żyrardowie

Wyróżnienie – Marta Świątek – „L’oiseau et l’enfant” – Zgłoszenie indywiduwalne

Wyróżnienie – Aleksandra Warchoł – „Ne me quitte pas” – Liceum Ogólnokształcące im. M. Dąbrowskiej w Pionkach

I miejsce – Maria Leszczełowska – „L’hymne à l’amour” – XXXV L.O. im. Bolesława Prusa

II miejsce – Karolina Grzechocińska, Anna Czartoszewska, Alicja Zakrzewska, Magdalena Dzwonkowska, Agnieszka Dzwonkowska – „Vois sur ton chemin” – VIII L.O. im. Króla Władysława

III miejsce – Barbara Truskolaska – „L’air du vent” – Zgłoszenie indywidualne

GRAND PRIX  – Agata Ewa Mociak – „La vie en rose” – Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. R. Turczynowicza

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji festiwalu gorąco dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy talentów i swobody na scenie. Zapraszamy za rok!

Drukuj

14 edycja Forum Angielskich Kół Teatralnych

Opublikowano w Aktualności

W dniu 2 czerwca odbyła się 14 edycja Forum Angielskich Kół Teatralnych z udziałem zaproszonych gości: pani Anny Pawłowskiej z wydawnictwa Macmillan oraz pani Elżbiety Sączek przewodniczącej Rady Rodziców.

Uczniowie prezentowali swoje wystąpienia w trzech kategoriach: przedstawienie, piosenka i filmy w j. angielskim. Apel prowadzili Angelina Barra z kl. 3 D i Adam Iskrzycki z kl. 3 C.
Jury w składzie: zaproszeni goście, nauczycielki j. angielskiego oraz przedstawicielka uczniów przyznało następujące nagrody:

W kategorii przedstawienie:

I miejsce - 'Gallery of thieves' przygotowane przez uczniów: A. Barra, O. Śmigaj, A. Olczyk, K. Pawłowski, K. Górski i P. Potera pod kierunkiem p. Krystyny Szymkowskiej;

II miejsce - "Little Red Riding Hood" przygotowane przez uczniów z kl. 2 B pod kierunkiem p. Anety Rzeszutek;

III miejsce - "Meet 1a celebrity" z kl.1 A pod kierunkiem p. Beaty Świątkowskiej.

W kategorii piosenka:

I miejsce zajęła Julia Ukielska z kl. 2 D;

II miejsce Julia Janiszewska z kl.1 G oraz;

III miejsce Zuzia Pylak z kl. 3 D

W kategorii film zostały przyznane dwa wyróżnienia:

Film "Bicycle repairman'uczniów z kl. 3 D oraz "First World Problems" przygotowany przez uczniów kl. 2 B.

Gratulacje i do przyszłego roku!

Drukuj

Dzień Dziecka w naszej szkole na sportowo: „Dzień Sportu”.

Opublikowano w Aktualności

Dzień Dziecka w naszej szkole obchodziliśmy na sportowo organizując „Dzień Sportu”.

1 czerwca po czterech godzinach lekcyjnych wszystkie klasy zebrały się na boisku szkolnym gdzie zostały otwarte międzyklasowe zawody lekkoatletyczne. Wybrani reprezentanci klas rywalizowali w następujących konkurencjach:

Chłopcy: 100m, 800m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą.

Dziewczęta: 100m, 600m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą.

 

Zwieńczeniem rywalizacji i szczytem emocji sportowych były biegi sztafetowe, w których rywalizowały drużyny mieszane: trzech chłopców i trzy dziewczynki (każda klasa wystawiła swoją reprezentację). Każdy uczestnik zawodów zbierał punkty dla swojej klasy (punkty przyznawane w zależności od zajętego miejsca), a na koniec odbyło się podsumowanie zawodów i ogłoszenie najlepszych klas!

 

Wyniki:

Wśród klas pierwszych najlepsza okazała się klasa 1 C, II miejsce zajęła klasa 1 F, a III miejsce 1 G

Wśród klas drugich najlepsza była klasa 2 E, II miejsce zajęła klasa 2 D, a III miejsce 2 B

Wśród klas trzecich wygrała klasa 3 C, na II miejscu była klasa 3 D, a III miejsce zajęła klasa 3 E

 

Imprezę poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego, pan Marek Kowalski, natomiast Pan Dyrektor Wojciech Barański wręczał słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Atmosfera na zawodach była znakomita, uczniowie świetnie się bawili aktywnie spędzając czas!

 

Drukuj

Piknik rodzinny

Opublikowano w Aktualności

Dnia 3 czerwca w sobotę w Parku Górczewska na piknik rodzinny z okazji Dni Bemowa nasza szkoła przygotowała stanowisko. Dzieci, które odwiedzały nasz namiot mogły zrobić sobie przepaskę na głowę, pomalować buzię, zagrać w ringo, bądź w inne ciekawe  gry edukacyjne. Dodatkowo można było zrobić sobie zdjęcie z Szekspirem. Impreza była udana, a uczniowie klasy 1 C, odpowiedzialni za to stanowisko, zadowoleni.

Koordynatorem była pani Anna Lisiecka.

Drukuj

Wyniki konkursu "Tajemnice ciała człowieka"

Opublikowano w Aktualności

31 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Tajemnice ciała człowieka", zorganizowanego przez panią Elżbietę Borowską dla uczniów klas II. 

I miejsce zajęła Wiktoria Kaliszuk z klasy 2 C zdobywając 43 punkty. 

II miejsce zajęła Natalia Ostapowicz z klasy 2 E uzyskując 42 punkty. 

III miejsce przypadło Majce Kacprzak z klasy 2 B, która zdobyła 40,5 punktu. 

Maksymalnie w konkursie można było uzyskać 51 punktów. 

 

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w innych konkursach!

Drukuj

Podsumowanie „Szkolny Geniusz Matematyczny”

Opublikowano w Aktualności

18 maja uczniowie przystąpili do II etapu wewnątrzszkolnego konkursu matematycznego dla uczniów klas I i II „Szkolny Geniusz Matematyczny”. Konkurs organizowany był w naszej szkole już po raz szósty. Uczniowie klas I i II pod opieką p. Ewy Wąsik zmagali się w dwóch etapach z zadaniami i zagadkami matematycznymi. 

 

Laureatami konkursu zostali: 

Konrad Iwanowski uczeń klasy 2 c – I miejsce

Matylda Wiewiór uczennica klasy 2 c – II miejsce

 

Wyróżnienie otrzymała:

Amelia Ziniewicz – uczennica klasy I c

 

Gratulujemy uczniom sukcesu.

Drukuj

OLIMPUS - Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego

Opublikowano w Aktualności

22 marca 2017r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego - Sesja wiosenna 2017, którą zorganizowała pani Mariola Otolińska-Klimaszewska. Wzięły w niej udział 22 osoby z klas pierwszych oraz 1 osoba z klasy II c. Na wyniki musieliśmy czekać 2 miesiące. Laureatami zostali: Alicja Gietka - uczennica klasy I C - 11 miejsce w Polsce oraz Jakub Czernicki - uczeń klasy I A - 12 miejsce w Polsce. Serdecznie gratulujemy!

Drukuj

Wyniki konkursu „Drzewa i krzewy Polski”

Opublikowano w Aktualności

26 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Drzewa i krzewy Polski”, zorganizowanego przez panią Elżbietę Borowską dla uczniów klas I. I miejsce zajęła Martyna Zielińska z klasy 1 A zdobywając 61 punktów. II miejsce zajęła Amelia Tomczak z klasy 1 C uzyskując 58 punktów. III miejsce przypadło Monice Kamień z klasy 1 C, która zdobyła 57,5 punktu. Maksymalnie w konkursie można było uzyskać 62 punkty. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w innych konkursach!

Drukuj

50 WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W LEKKIEJ ATLETYCE

Opublikowano w Aktualności

18 maja na stadionie RKS Orzeł w Warszawie została rozegrana jubileuszowa 50 Warszawska Olimpiada Młodzieży chłopców. Nasi uczniowie wspaniale reprezentowali naszą szkołę.

Złoty medal w skoku wzwyż zdobył Jan Ostaszewski, wynikiem 173 cm, poprawiając tym samym swój dotychczasowy najlepszy wynik o 9 cm!

Srebrny medal w młodszej kategorii wiekowej w skoku wzwyż zdobył Antoni Borkiewicz, który pokonał wysokość 161 cm.

Miejsce II w Sztafecie Olimpijskiej (800/400/200/100 m) zajęła nasza drużyna w składzie:

Gozdecki Hubert, Wiszniewski Kamil, Korolczuk Franciszek, Ostaszewski Michał.

Miejsce IV w pchnięciu kulą zajął Jakub Sadowski. Jego wynik to 11 m 67 cm.

Miejsce V wynikiem 9 m 75 cm w pchnięciu kulą zajął Sebastian Kubala.

Miejsce V w biegu na 200 m zajął Kamil Wiszniewski.

W klasyfikacji generalnej nasza drużyna zajęła 4 miejsce!

Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy sukcesów!