• joomlaslide-be
  • joomlaslide-zimawmiescie2020
  • joomlaslide-kangur2020

  • joomlaslide-rekrutacjaJezykiDwa
  • joomlaslide-Rekrutacja2020
  • joomlaslide-KonkursILOVEBemovo
  • joomlaslide-Konkursfoto2020edycja V
  • joomlaslide-Spotkanie2020
  • joomlaslide-Frankofonia2020

Ferie zimowe: 08.02.2020 - 23.02.2020

Zima w mieście: 10.02.2020 - 21.02.2020

Apel podsumowujący I semestr

26.02.2020 godz. 9.50

Dzień otwarty dla rodziców uczniów uczęszczających do naszej szkoły

- 3 marca godz. 18.00

Drukuj

Pierwsza pomoc - defibrylator

Opublikowano w Aktualności

Kilka tygodni temu wszyscy pracownicy naszej szkoły odbyli szkolenie z pierwszej pomocy. Po tych zajęciach 19 marca nasza szkoła z własnych środków zakupiła defibrylator, który został zamontowany przy pomieszczeniu dla dozorców. Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy impulsami prądu o odpowiednio dużej energii, analizuje pracę serca i w przypadku konieczności, za pomocą elektrod defibrylacyjnych, dostarcza do niego określoną energię elektryczną. Udowodniono, że użycie defibrylatora zwiększa szanse na uratowanie ludzkiego życia nawet o 70%. Dlatego ważne jest, aby zostały podjęte zabiegi ratunkowe jak najszybciej, ponieważ wtedy szanse na przeżycie człowieka wzrastają trzykrotnie.

Drukuj

Zbiórka nakrętek

Opublikowano w Aktualności

Zbiórka nakrętek nadal trwa i zachęcamy do ich zbierania. Dzięki naszej pomocy Mateuszek ma szansę zrealizować swoje marzenia.

Drukuj

Europejski Dzień Logopedii

Opublikowano w Aktualności

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedii w klasach młodszych zostały zorganizowane zajęcia logorytmiczne podczas których poszukiwaliśmy pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Ćwiczyliśmy narządy artykulacyjne z Języczkiem Wędrowniczkiem, odkrywaliśmy dźwięki budzącej się z zimowego snu natury, rozwijaliśmy pamięć słuchową a także usprawnialiśmy funkcje oddechowe. Wesołe pląsy przy muzyce sprzyjały poprawie naszej koordynacji i rozwojowi świadomości słuchowej. To była świetna zabawa!

Drukuj

Święto Liczby π w naszej szkole

Opublikowano w Aktualności

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Liczby π (pi). Szkolne święto cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ponieważ było dużo atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Głównym celem tego święta była popularyzacja matematyki i rozbudzanie zainteresowań tym przedmiotem. Uczniowie uczestniczyli w Turnieju Matematycznym, z hasłem przewodnim „Matematyka Dzika”. Nie lada wyzwaniem okazało się rozwiązywanie zagadek, łamigłówek i rebusów, w których ukryte były pojęcia matematyczne. Na deser były pyszne ciasteczka przygotowane przez uczniów z wypisanymi na nich różnymi wzorami. Przygotowując prace plastyczne i prezentacje multimedialne uczniowie dowiedzieli się ile zagadek kryje w sobie słynna liczba π.

Święto Liczby π (pi) przygotowane zostało przez zespół matematyków, którego koordynatorem była pani Ewa Wąsik.

Drukuj

Wiosenne kanapki

Opublikowano w Aktualności

Klasa 2 A na swoich zajęciach robiła wiosenne kanapki. Kanapki miały być zdrowe i apetycznie wyglądać. Było więc na nich sporo warzyw, gościło ciemne pieczywo i inne zdrowe dodatki. Niektóre kanapki były nawet ,,uśmiechnięte’’. Wszystkie oczywiście pysznie smakowały.

Drukuj

Wiosna w zerówce

Opublikowano w Aktualności

W oczekiwaniu na wiosnę w klasie „0” powstało wiele pięknych prac plastycznych. Dzieci wykonały pracę p.t.: „Bazie kotki”, „Krokusy” oraz “Przyloty ptaków”. Podczas przygotowań powstał plakat Pani Wiosny. Tematem zajęć była również marcowa pogoda. Wiosenny kącik przyrody zdobią piękne kwiaty: bratki, krokusy, żonkile. Czekając niecierpliwie na wiosnę dzieci zasadziły szczypiorek i założyły hodowlę fasoli. A to nie koniec wiosennych prac w ogrodzie…

Drukuj

Oznaki wiosny

Opublikowano w Aktualności

W klasie 1 A wiosna zbliża się wielkimi krokami, bowiem zaczął się sezon na sianie roślin. To doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie, tworząc sytuacje, które powodują zdziwienie, zaciekawienie, poznanie nowego środowiska przyrodniczego. My rozpoczęliśmy przygodę z przyrodą robiąc porządki w ogródku klasowym pod hasłem „W poszukiwaniu wiosny”. Pierwszym z etapów poszukiwania wiosny był spacer do ogródka – obserwowanie zieleniejącej trawy, zwrócenie uwagi na wygląd drzew i krzewów (pojawienie się pąków liści). Bezpośredni kontakt z przyrodą dostarczył dzieciom dużo satysfakcji. Celowość pracy i obserwacja zachęciła dzieci do dalszych działań. Dnia 8 marca rozpoczęliśmy parapetowe sianie kwiatków jednorocznych i warzyw. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Drukuj

Targi edukacyjne 2019

Opublikowano w Aktualności

W dniach 5-6 marca uczniowie klas ósmych, a 7-8 marca uczniowie klas trzecich gimnazjalnych udali się do Pałacu Kultury i Nauki, aby wziąć udział w targach edukacyjnych. Podczas tego wydarzenia szkoły średnie przedstawiły swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. Uczniowie mogli porozmawiać z nauczycielami, a także uczniami różnych szkół, zobaczyć niektóre projekty, w których uczniowie brali udział. W trakcie targów można było skorzystać z fachowej porady doradców zawodowych oraz wziąć udział w dedykowanych konferencjach.

Drukuj

Mistrzowie języka ojczystego

Opublikowano w Aktualności

Z okazji Tygodnia Języka Ojczystego uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum wzięli udział w szkolnym  konkursie „Poprawna polszczyzna na co dzień”. Znawcy języka polskiego zmagali się z trudnymi zadaniami dotyczącymi  gramatyki i kultury języka.

Tytuł Mistrza Poprawnej Polszczyzny wywalczyła Alicja Pyszlak z klasy 8 D, wicemistrzami zostali: Kamila Głodek, Zofia Bartnik, Thelio Hostein – Błoch oraz Zuzanna Tuszyńska

Drukuj

Święto liczby π - ogłoszenie

Opublikowano w Aktualności

Dnia 14 marca w naszej szkole obchodzimy „Święto liczby π”. W tym dniu na uczniów czeka wiele atrakcji i konkursów. Głównym celem tego Święta jest szeroka popularyzacja matematyki, rozbudzanie zainteresowań tym przedmiotem. Będziecie mieli okazję wziąć udział w turnieju matematycznym „Matematyka dzika” oraz wykazać się umiejętnościami plastycznymi. Podczas przerwy po 4 i 5 godzinie lekcyjnej przy sali 219 będą czekały na Was gry, łamigłówki i zagadki matematyczno-logiczne. Zapraszamy uczniów wszystkich klas do wspólnej zabawy. Nie zabraknie też tradycyjnych ciasteczek z liczbą „π”.

Drukuj

Mistrzostwa Bemowa w piłce siatkowej dziewcząt - 2019

Opublikowano w Aktualności

Mistrzostwa Bemowa w piłce siatkowej dziewcząt

W dniach 6-8 marca dziewczęta z naszej szkoły brały udział w rozgrywkach dzielnicowych w piłkę siatkową. Mecze odbywały się w Szkole Podstawowej nr 363 na ul. Rozłogi. W mistrzostwach startowało 10 drużyn. Rywalizacja była jeszcze większa niż u chłopców. Drużyny podzielono na 3 grupy. W naszej grupie znalazła się SP 82 oraz SP 362. Nasze dziewczęta wygrały z obiema drużynami i awansowały do półfinałowej czwórki. W wyniku dalszych meczy zajęły ostatecznie IV miejsce w dzielnicy. Gratulujemy!

Kolejność drużyn była następująca:

I miejsce - SP 363

II miejsce - SP 316

III miejsce - SP 362

IV miejsce - SP 364

Drukuj

Wyniki konkursu leksykalno-gramatycznego

Opublikowano w Aktualności

W piątek 1 marca odbyła się kolejna edycja wewnątrzszkolnego konkursu leksykalno-gramatycznego z języka niemieckiego. Celem konkursu było sprawdzenie zdobytej dotychczas wiedzy, dlatego konkurs był podzielony na trzy grupy językowe, aby każdy uczestnik miał równe szanse. Koordynatorem konkursu była pani Anna Lisiecka. Wyniki są następujące:

W klasie siódmej:

I miejsce – Amelia Nałęcz-Jawecka

II miejsce – Łukasz Stępień

III miejsce – Jędrzej Rzepko

W klasie ósmej:

I miejsce – Karolina Tomasiak

II miejsce – Karolina Cichocka, Kamila Więckowska

III miejsce – Julia Kokocińska

W klasie trzeciej gimnazjalnej:

I miejsce – Amelia Ziniewicz

II miejsce – Monika Kamień

III miejsce – Mateusz Miksa

Wszystkim gratulujemy dobrych wyników i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

Drukuj

Zawody zatrzymane w obiektywie - wyniki

Opublikowano w Aktualności

Dnia 28 lutego odbyło się wręczenie nagród IV edycji Bemowskiego konkursu „Zawody zatrzymane w obiektywie”. Nasza uczennica Amelia Tomczak z klasy 3 C przedstawiła na zdjęciu zawód jubilera. To zdjęcie spodobało się jury i dzięki temu Amelia zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Drukuj

Mistrzostwa Bemowa w piłce siatkowej chłopców - 2019

Opublikowano w Aktualności

Mistrzostwa Bemowa w piłce siatkowej chłopców

W dniach 25-28 lutego chłopcy z naszej szkoły brali udział w rozgrywkach dzielnicowych w piłkę siatkową. Mecze odbywały się w Szkole Podstawowej nr 363 na ul. Rozłogi. W mistrzostwach startowały drużyny męskie  z  7 szkół. Rywalizacja była duża. Drużyny podzielono na 2 grupy. W naszej grupie znalazła się SP 363, SP 321 oraz SP 150. Nasi chłopcy wygrali z dwiema drużynami i awansowali do półfinałowej czwórki . W wyniku dalszych meczy zajęli ostatecznie IV miejsce.

Kolejność drużyn była następująca:

I miejsce - SP 363

II miejsce - SP 362

III miejsce - SP 316

IV miejsce - SP 364

Drukuj

Warszawska Syrenka

Opublikowano w Aktualności

27 lutego odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA. Udział wzięło 20 uczniów z klas 0-8 oraz 3 gimnazjalnych. Do kolejnego etapu przeszli:

1.      Alinka Połojańska klasa 0 A

2.      Kajetan Dalecki klasa 0 A

3.      Zuzanna Bystrek klasa 1 A

4.      Maja Frymus klasa 2 A

5.      Bartek Gil klasa 2 A

6.      Amelia Kowal klasa 2 A

7.      Justyna Bielecka klasa 8 C

8.      Thelio Hostein – Błoch klasa 3 C (gimn.)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Drukuj

Ministerstwo Cyfryzacji

Opublikowano w Aktualności

Dnia 27  lutego, dzięki uprzejmości mamy Rafała z klasy 2 A, dzieci tej klasy odwiedziły Ministerstwo Cyfryzacji. Celem było uczestnictwo w  warsztatach z programowania Klubu Młodego Programisty, który działa w ramach realizowanego przez MC i NASK projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne”. Warsztaty były prowadzone przy użyciu robotów edukacyjnych. Te sympatyczne, niebieskie zabawki sprawiły, że nauka programowania była prosta i bardzo ciekawa. Dodatkowo za pomocą kolorowych puzzli i aplikacji ScratchJr uczniowie stworzyli własne aplikacje.

Drukuj

XXI Integracyjny Bal Karnawałowy

Opublikowano w Aktualności

23 lutego uczniowie klasy 7 A, członkowie Szkolnego Wolontariatu, wraz z wychowawczynią wzięli udział w XXI Integracyjnym Balu Karnawałowym dla osób z niepełnosprawnościami.  W tym roku uczestnicy bawili się w rytmie Bollywood. Uczniowie pomagali i chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie z podopiecznymi Fundacji „Świat na tak”. To było niesamowite doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci. Wolontariusze po raz kolejny przekonali się, że osobę z niepełnosprawnościami trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy widzi się w niej zwyczajnego człowieka, który tak jak my ma talenty, potrzeby i uczucia. Wierzę, że ta lekcja pozostanie w nas na długo.

Drukuj

Bal gimnazjalny 2019

Opublikowano w Aktualności

W piątek 22 lutego mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w balu gimnazjalnym. Uroczystość odbyła się w hotelu Holiday Park przy ul. Heroldów 1B. W organizację balu zaangażowani byli rodzice, którzy profesjonalnie przygotowali tę uroczystość dla swoich dzieci. Przemówienie rozpoczął pan Igor Ziniewicz, przedstawiciel Rady Rodziców, który wspomniał o trzech latach nauki w szkole, podziękował nauczycielom za okazane serce i zaangażowanie w edukację młodzieży. Podziękował także pani Ewie Olchowik za przygotowanie młodzieży do zatańczenia  poloneza.  Następnie głos zabrał pan Dyrektor Wojciech Barański, który życzył młodzieży sukcesów na dalszym etapie kształcenia i podziękował rodzicom za owocną współpracę. Po przemówieniu nasza młodzież przepięknie zatańczyła poloneza. Na twarzach niektórych rodziców pojawiły się łzy szczęścia i dumy. Bal był bardzo udany, a uczniowie bawili się wyśmienicie. To wyjątkowe wydarzenie pozostanie w naszych sercach, ponieważ cudownie było zobaczyć naszą młodzież taką dojrzałą, zżytą z kolegami i koleżankami, wspaniale bawiącą się.

Kochani przed Wami jeszcze egzamin gimnazjalny. W związku z tym życzymy Wam z całego serca prostych pytań, trafnych odpowiedzi i oczywiście wysokich wyników z egzaminu gimnazjalnego, jednocześnie rozsądnych decyzji w wyborze szkoły średniej! 

Drukuj

Mistrzostwa Bemowa w koszykówce - chłopcy

Opublikowano w Aktualności

W dniach 18-21 lutego nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Bemowa w koszykówce chłopców starszych. Udział wzięło 6 szkół: SP 301, SP 306, SP 150, SP 321, SP 363, SP 364, SP Gaude Amous. Szkoły zostały podzielone na dwie grupy. Uczniowie grali w tych grupach systemem „każdy z każdym”. Poziom rozgrywek był wyrównany. W efekcie czołowe miejsca zajęły następujące szkoły:

I miejsce - SP 150

II miejsce - SP 364

III miejsce - SP 321

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zapału, zaangażowania i zwycięstw!