• joomlaslide-rekrutacja147
  • joomlaslide-oddzialzerowy
  • joomlaslide-zima
  • joomlaslide-feriezimowe
  • joomlaslide-zawody
  • joomlaslide-be

trojca-dzienotwarty

Dzień otwarty (rekrutacja dla kandydatów klas 0-1) Termin: 22 stycznia 
2019 r. o godzinie 18.00

Więcej

trojca-apel

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2018/2019 - 23 stycznia 2019r.

Więcej

trojca-zebranie

Zebranie z rodzicami 08.01.2019 godz. 18:00 - oceny proponowane

Więcej

Drukuj

29.11.2017 – Konkurs kolęd i pastorałek

Opublikowano w Aktualności

Ks. Darek Grzywa serdecznie zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie kolęd i pastorałek, który odbędzie się 29 listopada 2017 roku.

Drukuj

Tydzień Edukacji Globalnej w klasie I

Opublikowano w Aktualności

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej w klasie I odbyły się następujące zajęcia:

  1. Lekcja o Ziemi – planecie, na której istnieje życie, problemach Ziemi i jej mieszkańców związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Wyjaśnienie pojęcia zrównoważonego rozwoju.
  2. "Nasz wielki, wspaniały dom – Ziemia" – wykonywanie pracy plastycznej kredkami i pisakami.
  3. Lekcja „Dlaczego jedni mają za dużo jedzenia, a inni głodują? – rozmowa na temat głodu na Ziemi, burza mózgów –  jak temu zaradzić.
  4. Lekcja „Zabawki –  potrzebne, czy nie?” zajęcia na temat wartości i przeznaczenia zabawek oraz tego, co zrobić z zabawkami nieużywanymi.
  5. Nauka piosenki „Podajmy sobie ręce”.

Drukuj

Tydzień Edukacji Globalnej 2017

Opublikowano w Aktualności

Trwa Tydzień Edukacji Globalnej, którego koordynatorem jest pani Irena Ząbek. Dzieje się dużo i będzie się działo przez cały tydzień: już 20.11, w poniedziałek pojawiły się na szkolnych korytarzach gazetki, plakaty, wystawy prac konkursowych, prezentacje multimedialne, wystawy owoców i roślin z całego świata – wszystko to jest związane z realizacją tematów lekcji w ramach projektu edukacji globalnej pod hasłem „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas.” Odbywają się spotkania z wolontariuszami pracującymi w Kenii, Tajlandii, i innych krajach potrzebujących naszej pomocy, np. Angoli. Nie tylko zdobywamy wiedzę, ale i działamy na rzecz zmniejszenia biedy, ubóstwa, likwidacji głodu  oraz uczciwej pracy i płacy – „fair trade”, poprzez współpracę z Fundacją Kenya Asante Sana Polska” i  Fundacją „Podaruj Dzieciom Uśmiech”. Zbieramy żywność, ubrania, zabawki, czy makulaturę, którą sprzedajemy, aby nieść pomoc ludziom i ochronić drzewa. Za akcje wolontariackie i treści o markach Fair Trade odpowiedzialna jest pani Anna Szumel i pani Magdalena Krakowiak. Dowiadujemy się jaka jest prawdziwa cena telefonów komórkowych, jak na nasze półki sklepowe trafia kakao, kawa, banany i przyprawy z dalekich krajów globalnego południa, zastanawiając się nad realną ich ceną. Te tematy realizują panie Krystyna Szymkowska i Karolina Widyńska. Dużą wagę w tegorocznym TEG zwracamy na cele związane z ochroną środowiska przyrodniczego: życie pod wodą, życie na lądzie, ochronę różnorodności biologicznej, rozsądną konsumpcję, odpady, energię i zmiany klimatu. Za te akcje odpowiedzialni są: pan Krzysztof Błocki, pani Elżbieta Borowska i pani Irena Ząbek. Przeprowadziliśmy konkurs prac plastycznych na temat: „Co możemy zrobić, aby uratować świat przed zniszczeniem?” Wpłynęło 50 prac uczniów, a po ocenie Jury najciekawsze znalazły się na wystawie. Uczniowie klasy 3 C gimnazjum wykonali prace albumowe o ochronie lasów, w tym tropikalnych, parków narodowych, różnorodności biologicznej.  Uczniowie klasy 3 D i innych pod opieką pani Elżbiety Borowskiej wykonali plakaty i prezentacje multimedialne na temat ochrony życia w wodzie i na lądzie oraz zagrożonych wyginięciem gatunków. Zagadnienia dotyczące wartości, praw człowieka i bezpieczeństwa wykonują pani Jolanta Bobryk, pani Judyta Kryska oraz pani Magdalena Cebulska. W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej podczas lekcji poznajemy realia życia ludzi półkuli południowej i zadania jakim świat, a zarazem każdy z nas musi sprostać, by zrealizować cele zawarte w Agendzie ONZ 2030. Zapraszamy do oglądania naszych zdjęć i przemyśleń! Będziemy dalej prezentować wydarzenia z TEG 2017.

 

Drukuj

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Opublikowano w Aktualności

W dniu 21 listopada z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień wolontariusze wraz z panią Anną Szumel i panią Magdaleną Krakowiak przygotowali słodkie niespodzianki dla pracowników i uczniów naszej szkoły. Wolontariuszki rozdawały serca z życzliwymi hasłami i cukierkami w trakcie przerw śródlekcyjnych. Panowała przyjazna atmosfera, a miły gest ze strony wolontariuszy wywołał dziś uśmiech na naszych twarzach. Bądźmy życzliwi dla siebie każdego dnia.

Drukuj

Międzynarodowy Dzień Tolerancji 16.11.2017r.

Opublikowano w Aktualności

Jak co roku w naszej szkole obchodzono Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Na szkolnych korytarzach wyeksponowane zostały autorskie plakaty wykonane przez poszczególne klasy. Dzień ten stał się okazją do zastanowienia się nad własną postawą m.in.: wobec przedstawicieli innych religii, kultur, ras a także tych, których poglądy i tradycje różnią się od naszych.  Akcja, w którą włączyli się uczniowie wszystkich klas, miała również za zadanie uwrażliwić na przejawy nietolerancji, pokazać iż szerzy się ona wokół nas oraz zachęcić do skutecznego  jej przeciwdziałania.

Drukuj

Doradztwo zawodowe

Opublikowano w Aktualności

W dniu 16 listopada uczniowie klasy 3 B wraz z panią Kingą Pawłowską i panią Anną Szumel oraz uczniowie klasy 3 F pod opieką pana Lecha Serwatki i pana Marka Kowalskiego uczestniczyli w zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego. Warsztaty zorganizowane były w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Mińskiej 1/5. Najpierw uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat kształcenia w technikach oraz szkołach branżowych/zawodowych. Następnie udali się do pracowni, gdzie uczniowie szkół średnich odbywają praktyki zawodowe. Zobaczyliśmy zajęcia w pracowni mechatroniki, w pracowni stolarstwa, zajęcia komputerowe, zajęcia kucharzy i cukierników. Odwiedziliśmy pracownię geodezji i pracownie z maszynami pomiarowymi. Niektórzy sprawdzili się w symulatorze lotów. Na koniec poznaliśmy ofertę różnych szkół średnich i branżowych/zawodowych. Zobaczyliśmy wytwory pracy uczniów tych szkół. Koordynatorem wycieczki do Centrum Kształcenia Praktycznego była pani Kinga Pawłowska.

 

Drukuj

Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

Opublikowano w Aktualności

Dnia 15 listopada uczniowie klasy 0 i 1 udali się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Warszawie na lekcję pt. „Odtwarzanie z modeliny paciorków szklanych”. W pierwszej części zajęć uczniowie zwiedzali wystawę stałą „Pradzieje ziem polskich”. Podczas zwiedzania przez oglądanie i omawianie paciorków szklanych zaprezentowanych w gablotach, zapoznały się z bogactwem wzorów i technik wykonywania oryginalnych ozdób, a także z materiałem jakim jest szkło. Dzieci podziwiały pierścionki, naszyjniki, broszki wykonane z metalu, złota, srebra oraz szklanych kamieni. Następnie dzieci wykonały z modeliny naszyjnik z paciorków, odtwarzając poznane wcześniej na wystawie wzory archeologiczne. Utwardzone w piecu naszyjniki uczniowie zabrali  do domu. 

Drukuj

Apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Opublikowano w Aktualności

15 listopada 2017 r. uczniowie klas 2 i 3, w ramach projektu edukacyjnego, z udziałem chóru szkolnego, przygotowali apel z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie przedstawiono sytuację polityczną Polaków przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To święto z całą pewnością skłania do refleksji i wspomnień o tych, którzy walczyli o wolność. Dzień ten dla nas wszystkich jest lekcją patriotyzmu i historii.

Drukuj

Wolontariat w rozgłośni radiowej

Opublikowano w Aktualności

9 listopada wolontariusze naszej szkoły wspólnie z panią Magdaleną Krakowiak i panią Anną Szumel udali się do Radia Plus i dzięki uprzejmości redaktora Marka Jaromskiego nagrali audycję. Uczniowie opowiedzieli o działalności naszego wolontariatu, o akcjach które prowadzimy oraz o pasji i chęci pomagania innym. Emocji było dużo. Teraz już wiemy, że praca przed mikrofonem to trudne zadanie. Ostatecznie jednak przełamaliśmy się i udało się nagrać program.

Drukuj

Sukces naszego ucznia!

Opublikowano w Aktualności

Miło nam poinformować, że Paweł Rachocki - uczeń klasy 3 B, otrzymał stypendium m.st. Warszawy SAPERE AUSO dla uzdolnionych uczniów. Paweł interesuje się robotami, sam konstruuje plotery CNC. Ploter Pawła wykonuje rysunki składające się z poszczególnych linii i punktów dzięki zastosowaniu sterowanego przez mikrokontroler stolika, który porusza się w osiach X i Y. Elementem wykonawczym (rysującym) jest piórko, którego położenie jest zależne od danego projektu. Paweł poświęcił 3 miesiące na wykonanie projektu. To wielki sukces! Gratulujemy serdecznie i życzymy realizacji kolejnych wyjątkowych pomysłów.

 

Drukuj

Wolontariat w projekcie edukacyjnym "Edukacja Globalna"

Opublikowano w Aktualności

W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Edukacja Globalna. Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!" wolontariat szkolny pod opieką pani Magdaleny Krakowiak i pani Anny Szumel zorganizował spotkanie z przedstawicielką Fundacji "Kenya Asante Sana Polska", panią Magdaleną Bauer, która opowiedziała nam o sytuacji dzieci w Kenii. Na spotkaniu zastanawialiśmy się wspólnie, w jaki sposób można przeciwdziałać ubóstwu i problemowi głodu oraz jak pomóc biednym dzieciom z kenijskiej wioski Mwabungu. Efektem finalnym naszego spotkania będzie akcja charytatywna przeprowadzona na terenie naszej szkoły na rzecz dzieci z Kenii. Szczegółowe informacje o działalności Fundacji "Kenya Asante Sana Polska" dostępne są na stronie: http://pomagamywkenii.org.pl/

Drukuj

Projekt z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie z klasy 3 B: Ernest Jaromski, Paweł Rachocki, Jakub Wilczak, Szczepan Witosławski i Mikołaj Wójcik pod opieką pani Anny Szumel, wzięli udział w próbie pobicia światowego rekordu w ilości nagranych filmów, dotyczących motywacji do nauki języka obcego. Zadaniem chłopców było nagranie filmiku w języku niemieckim, w którym zachęcali innych do nauki tego języka. Do projektu zgłoszono ponad 2700 filmów i tym samym ustanowiono nowy rekord świata. Patronat nad wydarzeniem sprawowało Europejskie Centrum Języków Obcych (ECML) z Graz w Austrii. Więcej informacji o próbie pobicia rekordu na stronie: http://edl.ecml.at/record/tabid/3158/language/de-DE/Default.aspx

Drukuj

Rozstrzygnięcie rozgrywek "Mini Bundesliga 2017"

Opublikowano w Aktualności

W dniu 3 listopada odbył się zacięty mecz finałowy między drużynami klasy III A oraz klasy III B, który zdecydował, kto w roku szkolnym 2017/2018 został zwycięzcą rozgrywek szkolnych w piłkę nożną "Mini Bundesliga 2017", zorganizowanych przez panią Annę Szumel i pana Lecha Serwatkę. Ostatecznie zwyciężyła drużyna chłopców z klasy III A wynikiem 3:2. Nagrody dla zwycięzców w postaci bonów podarunkowych ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne rozgrywki za rok.

Drukuj

Rozszerzanie znajomości kultury anglojęzycznej Halloween

Opublikowano w Aktualności

Już po raz kolejny w ramach rozszerzania znajomości kultury anglojęzycznej obchodziliśmy w naszej szkole święto związane z angielskim Halloween. Celem imprezy było wzbogacanie zasobu słownictwa związanego z tym świętem, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszaru anglojęzycznych. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów i rozwijania umiejętności pracy w grupie. W szkole pojawiły się różne zjawy, stwory, czarownice i inne potwory rodem z filmów grozy. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością w przygotowaniu przebrań.

Drukuj

Akcja Wolontariatu "Bal Wszystkich Świętych"

Opublikowano w Aktualności

W dniu 29 października wolontariusze pod opieką pani Magdaleny Krakowiak i pani Anny Szumel pomagali w organizacji "Balu Wszystkich Świętych", który odbył się w Kaplicy przy ulicy Obrońców Tobruku. Młodzież zorganizowała słodki poczęstunek i dekoracje na bal. Wolontariusze bawili się wspólnie z dziećmi i opiekowali się młodszymi podopiecznymi w trakcie zabaw. Po zakończonej uroczystości pomagali w sprzątaniu. Dziękujemy za udział i waszą pomoc w niedzielny wieczór. Relacja z balu dostępna jest również na stronie: www.balwszystkichswietych.pl/aktualnosci/

Drukuj

27.11. – 01.12.17 – Czytam, czytasz, czytamy

Opublikowano w Aktualności

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji Czytam, czytasz, czytamytydzień z książką o Warszawie, w dniach 27.11 – 01.12.17. Koordynatorem wydarzenia jest pani Sylwia Suchodolska. 

Drukuj

27.11.2017 - Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną

Opublikowano w Aktualności

Do konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną o tematyce dowolnej, ale z elementami języka niemieckiego zapraszają nauczycielki języka niemieckiego. Prezentacje, zawierające minimum 15 slajdów, przesyłamy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 27 listopada 2017 r. w tytule należy podać imię i nazwisko uczestnika konkursu oraz klasę. Koordynatorem konkursu jest p. Anna Lisiecka.

Drukuj

13.11.2017 – Konkurs na makietę budynków niemieckojęzycznych

Opublikowano w Aktualności

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez nauczycielki języka niemieckiego, panią Annę Szumel, panią Beatę Tadaj i panią Annę Lisiecką - „Makiety budynków z krajów niemieckojęzycznych”. Prace konkursowe prosimy przynosić do 13.11.2017r. Wystawę prac konkursowych będzie można oglądać na I piętrze przy sali 111. Koordynatorem konkursu jest p. Anna Szumel i pani Beata Tadaj.