• joomlaslide-slubowanie
  • joomlaslide-frankofonia
  • joomlaslide-dwujezyczne
  • joomlaslide-rekrutacja2
  • joomlaslide-klasy1
  • joomlaslide-rekrutacjakl4
  • joomlaslide-be

trojca-kino

Wyjście klas do kina na film "Dywizjon 303" - 19 września

Więcej

trojca-dzienpokoju

Międzynarodowy Dzień Pokoju - 21 września

Więcej

trojca-dzienjezykowobcych

Europejski Dzień Języków Obcych - 26 września

Więcej

Drukuj

DZIEŃ LEKTUR -19 MAJA 2017 R.

Opublikowano w Aktualności

Ten piątek naprawdę był wyjątkowy! Już na pierwszej przerwie można było zobaczyć uczniów przebranych za bohaterów lektur omawianych w gimnazjum. Bohaterki „Krzyżaków”: Danuśka i Jagienka oraz fani „Harrego Pottera” wzbudzali duże zainteresowanie. Przygotowali oni quizy o ulubionym bohaterze.  Nagrodą za prawidłową odpowiedź były pyszne ciastka i cukierki.

Wielu uczniów wzięło udział w loterii przygotowanej przez uczniów z klas pierwszych i drugich, w której nagrodami były ciekawe książki. Dodatkową atrakcją było odgadywanie zawartości kolorowych pudeł. W każdym z nich znajdowała się lektura, której tytuł należało odgadnąć po przeczytaniu opisu. Na koniec nauczyciele języka polskiego czytali fragmenty ich ulubionych książek z dzieciństwa. Numerem jeden okazała się „Godzina pąsowej róży” Marii Krüger.

Drukuj

LITERACKA MAPA WARSZAWY 2017 - ASNYK LEŚMIAN STAFF

Opublikowano w Aktualności

W tym roku obchodzimy  120 rocznicę śmierci Adama Asnyka, 80 rocznicę śmierci Bolesława Leśmiana oraz 60 rocznicę śmierci  Leopolda Staffa.  Ich postaci i twórczość są ściśle związane ze stolicą. Tu mieszkali, pisali, spotykali się z przyjaciółmi.
 
Dnia 24 maja o godz. 10.30  grupa uczniów  naszego Gimnazjum przygotowała happening literacki w ramach LMW 2017. Wręczaliśmy mieszkańcom  Bemowa  kolorowe liście, na których zostały umieszczone cytaty z fragmentami wierszy Adama Asnyka, Bolesława Leśmiana i Leopolda Staffa. Mimo padającego deszczu, udało nam się przeprowadzić wśród mieszkańców Bemowa sondę: „Czy Pan/ Pani czyta poezję?”

Drukuj

22.06.2017r. – Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Opublikowano w Aktualności

Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017, które odbędzie się dnia 22 czerwca o godzinie 17:30. Koordynatorem uroczystości jest pani Jolanta Bobryk i pani Magdalena Bednarska. Życzymy bezpiecznego i udanego wakacyjnego wypoczynku! 

Drukuj

21.06.2017r. – Apel podsumowujący

Opublikowano w Aktualności

W dniu 21 czerwca o godzinie 9.00 odbędzie się apel podsumowujący działalność agend w roku szkolnym 2016/2017. Koordynatorem uroczystości jest pani Beata Strzelczyk.

Drukuj

06.06.2017r. – Zebranie i prelekcja dla rodziców

Opublikowano w Aktualności

Serdecznie zapraszamy do udziału w prelekcji dla rodziców na temat „Dopalacze”,  która odbędzie się w dniu 6 czerwca o godzinie 17.15 w stołówce szkolnej.

O godzinie 18.00 odbędą się ostatnie w tym roku szkolnym zebrania. Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców.

Drukuj

03.06.2017r.- Koncert Laureatów V Festiwalu Frankofonia 2017

Opublikowano w Aktualności

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Koncert Laureatów V Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej Frankofonia 2017, który odbędzie się w dniu 3 czerwca od godz. 16.00  w Amfiteatrze Bemowo w Parku Górczewska przy ul. Raginisa. Wszystkim uczestnikom przesłuchań konkursowych serdecznie dziękujemy, gratulujemy zdolności i swobody na scenie! Do zobaczenia w Amfiteatrze Bemowo!

Drukuj

02.06.2017r. – Forum Angielskich Kół Teatralnych FAKT

Opublikowano w Aktualności

W dniu 2 czerwca w godzinach od 10.00 do 12.00 zaplanowane jest Forum Angielskich Kół Teatralnych – etap międzyszkolny, podczas którego uczniowie warszawskich gimnazjów zaprezentują przygotowane przez siebie przedstawienia, skecze, filmiki i piosenki w języku angielskim, niemieckim i francuskim. Projekt FAKT otrzymał dofinansowanie Rady Rodziców naszego Gimnazjum. Sponsorem nagród książkowych jest wydawnictwo Macmillan. Organizatorkami Forum Angielskich Kół Teatralnych są pani Aneta Rzeszutek i pani Krystyna Szymkowska.

Drukuj

01.06.2017r. - Dzień gier i sportu

Opublikowano w Aktualności

1 czerwca w naszej szkole obchodzimy bardzo ważne święto - Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji nauczyciele wf przygotowali wiele atrakcji . Będą gry i zabawy, oraz zawody lekkoatletyczne. Zapraszamy do wspólnej zabawy od godziny 11.45. Cztery pierwsze lekcje w tym dniu odbywają się zgodnie z planem lekcji. Koordynatorem akcji jest pan Marek Kowalski i pan Grzegorz Jarek.

Drukuj

50 WARSZAWSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W LEKKIEJ ATLETYCE

Opublikowano w Aktualności

W dniu 17 maja br. na stadionie RKS Orzeł odbyły się zawody lekkoatletyczne dziewcząt. Na tych zawodach spotkały się najlepsze gimnazjalistki z 60 – ciu warszawskich  szkół, które wygrały  Mistrzostwa Lekkoatletyczne w swoich dzielnicach. Najlepsze  uczennice z naszego gimnazjum rywalizowały w 10 – ciu konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 100 m, 200 m, 300 m, 400 m, 600 m, 800 m, skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą oraz sztafeta 4 x 100 m.

Rywalizowały nie tylko z amatorkami ale także z zawodniczkami klubowymi, które spędzają wiele godzin na treningach. Konkurencja była naprawdę poważna. Mimo to dwóm naszym uczennicom  udało się wywalczyć medale w 50-tej Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Są to :

  1. Marcelina Idźkowska  z klasy 2 E – srebrny medal w skoku wzwyż (143 cm)
  2. Zuzanna Brzostowska z klasy 1 E – brązowy medal w skoku wzwyż (143 cm)

Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Drukuj

Wyniki konkursu „Die DACHL – Länder – kraje niemieckojęzyczne”

Opublikowano w Aktualności

Dnia 23 maja dla uczniów naszej szkoły odbyła się II edycja wewnątrzszkolnego konkursu z języka niemieckiego: „Die DACHL – Länder – kraje niemieckojęzyczne”. Uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z najważniejszymi informacjami o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie. Dodatkowo musieli przygotować się także ze znajomości znanych utworów muzycznych takich kompozytorów jak Johann Sebastian Bach czy Wolfgang Amadeusz Mozart, pochodzących właśnie z tych państw. Opiekunem konkursu była pani Anna Lisiecka.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Natalia Wajszczuk – klasa 3 A

II miejsce – Patrycja Sołtysiak – klasa 3 A

III miejsce – Konrad Iwanowski – klasa 2 C

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Drukuj

Wyjazd edukacyjny do Berlina

Opublikowano w Aktualności

W dniach 10-13.05.2017 r. odbył się wyjazd edukacyjny do Berlina dla młodzieży naszego gimnazjum. Wycieczka była elementem projektu „Poznajemy Berlin”, którego celem było poznanie Berlina oraz jego historii na tle historii Niemiec i Polski. W czasie pobytu w Berlinie uczniowie realizowali następujące tematy:

- Berlin przed zjednoczeniem i po,

- zabytki Berlina,

- współczesny Berlin –Alexanderplatz

- Berlinale – historia filmu.

W wycieczce wzięło udział 45 uczniów z klasy IA, IB, IIA, IIB i IIC opiekunami byli pani Beata Tadaj,  pani Anna Szumel i pani Aneta Rzeszutek. Głównymi atrakcjami, jakie uczniowie mieli możliwość obejrzeć były:Reichstag oraz jego otoczenie podziwiane z kopuły widokowej, Brama Brandenburska, Bundeskanzleramt, wyspa muzeów z Muzeum Pergamońskim – jedno z najważniejszych kompleksów muzealnych świata oraz  Nowym Muzeum,  Alexanderplatz, na którym znajdują się min. wieża telewizyjna, Zegar Świata i Czerwony Ratusz, znana ulica Berlina Unter den Linden, Mur Berliński dzielący Berlin na wschodni i zachodni, Potsdamer Platz – jeden z najruchliwszych placów w stolicy Niemiec oraz Plac Żandarmerii, Muzeum Techniki. Pomnik holokaustu – mający formę 2711 betonowych prostopadłościanów tworzących labirynt na powierzchni 19 tysięcy metrów kwadratowych, pałac Sanssouci w Poczdamie oraz park filmowy Babelsberg.

Oprócz przybliżenia historii Berlina i okolic uczniowie mieli możliwość konfrontacji z językiem mówionym, utrwalenia i pogłębienia umiejętności językowych, a także przełamania zahamowań w mówieniu w języku obcym.

Podczas czterodniowego pobytu w Berlinie uczniowie zapoznali się z historią i tradycjami tego miasta i okolic na tle historii Niemiec oraz Polski. W czasie wycieczki towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, a wszystkim dopisywał doskonały humor.
Po wycieczce planowana jest wystawa plakatów, fotogaleria oraz pokaz prezentacji multimedialnych.

Drukuj

XV Festiwal Piosenki Międzynarodowej

Opublikowano w Aktualności

W dniu 9 maja br. w Zespole Szkół Publicznych im. Karola Wojtyły w Międzyborowie odbył się XV Festiwal Piosenki Międzynarodowej p.t.: „Piosenka nie zna granic”. Nasze uczennice Julia Janiszewska z klasy 1 G zajęła III miejsce, a Angelina Barra z klasy 3 D zdobyła wyróżnienie. Opiekunem naszych artystów była pani Mariola Otolińska - Klimaszewska.

Serdecznie gratulujemy!

Drukuj

Wycieczka klas trzecich do Krynicy Morskiej

Opublikowano w Aktualności

W dniach 8-11 maja klasy trzecie spędziły wspaniały czas w Krynicy Morskiej. Zwiedziliśmy: Frombork, Elbląg, Gdańsk, Malbork oraz obóz koncentracyjny w Sztutowie. Mieliśmy dyskotekę, a także mogliśmy się ogrzać przy ognisku, piekąc kiełbaski. Mimo złej aury nie mogliśmy odmówić sobie spacerów nad brzegiem morza. Ośrodek w Krynicy Morskiej zapewnił nam komfortowe warunki zakwaterowania oraz smaczne wyżywienie.

No i oczywiście aż cztery dni bez szkoły!

Drukuj

Parada Schumana

Opublikowano w Aktualności

Zgodnie z tradycją przedstawiciele Szkolnego Klubu Europejskiego uczestniczyli w sobotę 6 maja w Paradzie Schumana, organizowanej przez Polską Fundację im. Roberta Schumana. Parada Schumana to manifestacja osób, które opowiadają się za wzmocnieniem integracji europejskiej oraz aktywną rolą Polski w silnej Unii Europejskiej. 

Uczniowie naszej szkoły byli przede wszystkim odpowiedzialni za prowadzenie stoiska promującego ideę tolerancji, prezentowaną w filmikach przygotowanych przez młodzież gimnazjalną. Opiekunkami grupy były pani Mariola Otolińska – Klimaszewska i pani Krystyna Szymkowska.

Reasumując to wydarzenie – było barwnie, czasami zabawnie i na pewno europejsko!           

                                                                                                                                             parada schumana 2017

Drukuj

Pierwszy sukces zespołu "Wir"

Opublikowano w Aktualności

W dniu 2 maja otrzymaliśmy dobre wieści z I Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej "DACHL-Lieder Wettbewerb". Nasi uczniowie z zespołu "Wir" (Angelina Barra z klasy 3 D, Juliusz Jeżewski z klasy 2 A, Majka Miąskiewicz z klasy 2 C, Eryk Wasilkowski z klasy 1 B, Oliwia Plewa z klasy 1 B, Oliwia Wójcik z klasy 1 B i Natalia Wasilewska z klasy 1 B) otrzymali nagrodę specjalną i zostali zaproszeni na warsztaty muzyczne, czyli znaleźli się w gronie najładniej śpiewających uczestników tegorocznej edycji. Warsztaty odbędą się 12 maja w Willy Brandt Schule w Warszawie. Podczas warsztatów będzie nagrywany videoclip z udziałem uczestników Konkursu oraz płyta z nagraniem Hymnu Konkursu "Singen macht Spaß". Na uroczystej Gali podsumowującej I edycję Konkursu w dniu 26 maja dowiemy się, czy nasz zespół odniósł kolejny sukces i zajął miejsca punktowane w Konkursie. Opiekunami zespołu jest pani Anna Szumel i pani Beata Tadaj. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

Drukuj

Wyniki konkursu "Frohe Ostern"

Opublikowano w Aktualności

Dnia 28 kwietnia nauczycielki języka niemieckiego wyłoniły zwycięzców w konkursie "Frohe Ostern". Aby wziąć udział w konkursie, należało własnoręcznie wykonać pracę o tematyce wielkanocnej (pisanki, zajączki, bukiety wielkanocne itp.) i opisać w języku niemieckim, z jakich materiałów została wykonana praca.

Koordynatorem konkursu była pani Anna Szumel.

I miejsce – Zuzanna Pankowska z klasy 3 C

II miejsce – Zuzanna Prokop z klasy 2 F

III miejsce – Paulina Lipska z klasy 3 A

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach! 

Drukuj

I Ogólnopolski Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej

Opublikowano w Aktualności

W dniu 27 kwietnia w auli Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie odbyły się przesłuchania konkursowe  I Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL - Lieder Wettbewerb. Naszą szkołę reprezentowali: Angelina Barra z klasy 3 D, Juliusz Jeżewski z klasy 2 A, Majka Miąskiewicz z klasy 2 C, Eryk Wasilkowski z klasy 1 B, Oliwia Plewa z klasy 1 B, Oliwia Wójcik z klasy 1 B i Natalia Wasilewska z klasy 1 B. Mottem przewodnim konkursu była piosenka o matce. Uczniowie wykonali piosenkę "Mutter" zespołu Rammstein. Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Honorowy patronat nad konkursem objęła Pierwsza Dama RP, pani Agata Kornhauser- Duda. Uczestników do udziału w konkursie przygotowywała pani Anna Szumel i pani Beata Tadaj. Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 26 maja. Trzymajmy kciuki za uczestników konkursu!

Drukuj

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Opublikowano w Aktualności

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie naszego gimnazjum brali udział w dwóch konkursach: plastycznym -⁠ "Ziemia jest tylko jedna" oraz album lub prezentacja multimedialna -” Dzień Ziemi - krajobraz najbliższej okolicy”. Koordynatorem konkursów była pani Elżbieta Borowska.

W konkursie plastycznym najlepsze prace wykonali:

1.Klaudia Piliszek - klasa 3c
2.Ewa Witkowska - klasa 3b
3.Marcelina Idźkowska - klasa 2e
4.Aleksandra Józefczak - klasa 2a
5.Natalia Sobczak - klasa 1d
6.Amelia Tomczak - klasa 1c

W konkursie na album lub prezentację najlepszą pracę wykonał:

1.Michał Ręgorowicz - klasa 3c [prezentacja]

 

Drukuj

30.05.2017 – 31.05.2017r. - Wizyta w reaktorze jądrowym „Maria”

Opublikowano w Aktualności

W dniach od 30 maja do 31 maja 2017 uczniowie klas trzecich zwiedzą reaktor jądrowy "Maria" w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Uczniowie wysłuchają wykładu na temat promieniotwórczości oraz poznają budowę reaktora. Opiekunem projektu jest pani Dyrektor Kamila Jagieło.