• joomlaslide-be
  • joomlaslide-zimawmiescie2020
  • joomlaslide-kangur2020

  • joomlaslide-rekrutacjaJezykiDwa
  • joomlaslide-Rekrutacja2020
  • joomlaslide-KonkursILOVEBemovo
  • joomlaslide-Konkursfoto2020edycja V
  • joomlaslide-Spotkanie2020
  • joomlaslide-Frankofonia2020

Ferie zimowe: 08.02.2020 - 23.02.2020

Zima w mieście: 10.02.2020 - 21.02.2020

Apel podsumowujący I semestr

26.02.2020 godz. 9.50

Dzień otwarty dla rodziców uczniów uczęszczających do naszej szkoły

- 3 marca godz. 18.00

Drukuj

Zimowy krajobraz

Opublikowano w Aktualności

Zima jest jedną z piękniejszych pór roku. Magię zimowego klimatu podkreśla skrzący się mróz, malujący na szybach fantazyjne wzory oraz pokrywający wszystko biały puch i wirujące w powietrzu płatki śniegu. Krajobraz zimowy zainspirował uczniów klasy 2 A, dzięki czemu powstały różnorodne prace plastyczne związane tematycznie z aktualną porą roku - zimą.

Drukuj

Zajęcia szkolnego dwujęzycznego koła biologicznego

Opublikowano w Aktualności

W zajęciach szkolnego dwujęzycznego koła biologicznego uczestniczą dzieci z klas I, II, V i VII. Na zajęciach starsi i młodsi uczniowie pracują razem w ogrodzie, pielęgnują rośliny aromatyczne, wykonują doświadczenia, obserwują przyrodę, tworzą małe ogródki w koszykach i uczą się francuskiego. Czasami starsi uczniowie przejmują rolę nauczyciela i prowadzą zajęcia dla najmłodszych, prezentując doświadczenia i ucząc prostych słów po francusku. Wszyscy doskonale się przy tym bawią!  

Drukuj

Kalendarz adwentowy

Opublikowano w Aktualności

Klasa 1 B podczas listopadowej edukacji plastycznej przygotowała kalendarz adwentowy, w którym były ukryte różne zadania. Zadania były rozplanowane na 24 dni od 1 do 24 grudnia i nawiązywały w większości do zadań z programu Uczymy dzieci programować z Edu-Sense. Tematy aktywności realizowane na bieżąco, to m. in. przybądź Święty Mikołaju; o czym Mikołaj pamiętać powinien; zimowo, świątecznie, kolorowo – kraina Św. Mikołaja; świąteczne porządki; roboty w roli pomocników Św. Mikołaja – tworzenie opasek dla ozobotów; ulepimy dziś bałwana - puzzle AR; bombkowy zawrót głowy; zakodowana choinka; świąteczny stół. Dodatkowo dzieci odegrały scenki z „Kopciuszka” wg swojego projektu; rozwiązywały zadania matematyczne; uczyły się piosenek świątecznych oraz korzystały z programu Scratch Junior. W weekend natomiast trzeba było poczytać książkę lub pomóc rodzicom w obowiązkach domowych. Dzieci realizowały zadania z pełnym zaangażowaniem i niesamowitą radością.

Drukuj

Informacje o niedźwiedziu brunatnym

Opublikowano w Aktualności

Wybrani uczniowie z klasy 1 D zaprezentowali informacje o niedźwiedziu brunatnym oraz pandzie. Dzieci przygotowały plakaty oraz łamigłówkę w postaci szyfrowania. Dowiedzieliśmy się również jak powinniśmy postępować podczas spacerów/wycieczek po górach, aby nie zwabić niedźwiadka.  

Drukuj

Świąteczne kodowanie

Opublikowano w Aktualności

W czwartek przed świętami klasa 2 B gościła na lekcji nietypowych gości, a mianowicie ozoboty. Dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z tymi małymi robocikami. Dzieci chętnie kodowały świąteczne trasy dla ozobotów i nie mogą doczekać się już kolejnego spotkania.

Drukuj

Spotkanie świąteczne

Opublikowano w Aktualności

W klasie 3 A odbyło się wyjątkowe spotkanie świąteczne. Dzieci podzieliły się na cztery grupy, liderką każdej grupy była dziewczynka (w klasie 3 A są cztery dziewczynki). Grupy wylosowały zadania. Grupa Amelki miała przygotować stół wigilijny, grupa Mai - występ o zwyczajach i tradycjach świątecznych na świecie, drugiej Mai - wiersze świąteczne, a Milenki - ewangelię. Każdy zespół miał  dodatkowo zaśpiewać kolędę. Wszystkie grupy pięknie wywiązały się ze swoich zadań, stół uginał się od smakołyków, a spotkanie było bardzo przyjemne.

Drukuj

Ozdoba świąteczna

Opublikowano w Aktualności

Dnia 18 grudnia 2019 r. po jasełkach szkolnych odbyło się rozstrzygnięcie konkursu: „Ozdoba świąteczna”. Prace dzieci były tak piękne, że trudno było wyłonić zwycięzcę. Nasze jury, czyli nauczyciele klas 0-3, podczas oceny wzięło pod uwagę samodzielność wykonania pracy, oryginalność, pomysłowość, kreatywność oraz estetykę pracy. Wszystkim nagrodzonym dzieciom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Koordynatorem konkursu była p. A. Lisiecka.

I miejsce – Zofia Topolska „0”, Antoni Suszek 1A, Ola Kulik 1A, Konstanty Bors 1A, Maria Laskowska 1B, Antoni Żebrowski 1B, Michał Salak 1C, Magdalena Grzybek 2C

II miejsce – Amelia Fortuniak „0”, Zofia Sarniak „0”, Michał Gładysz „0”, Maja Wasilewska 1B, Julia Tratkiewicz 1B, Łukasz Kosiorek 1C, Joanna Sobkowiak 1D, Maria Poławska 2B, Maja Łapin 3A

III miejsce – Antoni Dąbrowski „0”, Aleksander Śladowski „0”, Dawid Łata 1A, Maja Burzec 1A, Hanna Plęs 1B, Laura Okła 1C, Demir Sinitsa 1C, Wiktor Burzyński 1C, Jakub Salak 2A, Jan Giero 2B, Franciszek Ruciśki 2C, Pola Kudzinowska 2C, Jakub Cichocki 2C, Rafał Pankiewicz 3A

Wyróżnienie – Oliwia Mizera „0”, Oskar Jemiołek „0”, Piotr Kołodziejski 1B, Lena Słabosz 1B, Gabriela Nowosad 1C, Joanna Borysecka 1C, Jakub Korycki 1C, Wiktoria Kostecka – Sieńko 1D, Jakub Stańczak 1D, Hanna Piszczako 2B, Dominik Lisiecki 2B, Jan Suszek 3A

Drukuj

Jasełka szkolne 2019

Opublikowano w Aktualności

W oczekiwaniu na zbliżające się święta w naszej szkole pojawiły się piękne dekoracje świąteczne. Natomiast w typowy świąteczny klimat wprowadziły nas 18 grudnia jasełka szkolne, które odbyły się w dwóch turach. Najpierw w apelu uczestniczyły dzieci klas 0-3, a potem uczniowie klas 4-8. Uczniowie klasy 2 B pod opieką pani Judyty Wardak oraz pani Magdaleny Krakowiak, a także uczniowie klasy 5 A pod opieką pani Elżbiety Borowskiej i ks. Dariusza Grzywy przygotowali piękne jasełka. Dzieci z 2 B oraz 5 A w pięknych strojach przedstawiły historię narodzenia Jezusa w betlejemskiej szopce. Do narodzonego Dzieciątka przybyli aniołowie, pasterze, królowie oraz dzieci. Przy akompaniamencie naszego nauczyciela muzyki pana Jacka Kwiatkowskiego wybrzmiały cudowne kolędy, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój i dostarczyły wzruszeń obecnej widowni. Wesołych Świąt!

Drukuj

Dwujęzyczne koło teatralne

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie klas dwujęzycznych uczestniczą w zajęciach teatralnych. Obecnie przygotowują inscenizację dwóch baśni po francusku. Swoje umiejętności aktorskie doskonalili m.in. uczestnicząc w warsztatach teatralnych w teatrze GO, gdzie mieli okazję wystawić prawdziwe przedstawienie, rozwijając swoje talenty w dziedzinie kreatywności i improwizacji, a także niezbędne na scenie poczucie humoru.

Drukuj

Marzycielska poczta

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie z klasy 1 D przygotowali kartki świąteczne w ramach akcji "Marzycielska poczta". Życzenia z okazji Świąt zostaną wysłane do dzieci, które zmagają się z różnymi chorobami. Dzięki uczniom klasy 1 D uśmiech pojawi się na twarzy Martyny, Pawła, Karoliny i Kuby. 

Drukuj

Spektakl „Przygody wilka i zająca”

Opublikowano w Aktualności

17 grudnia uczniowie klas drugich uczestniczyli w spektaklu „Przygody wilka i zająca” zrealizowanym przez Wrocławski Teatr Edukacji In art. Przedstawienie oparte było na kultowej bajce z lat osiemdziesiątych, w której to Wilk nieustannie próbował dopaść Zająca. Bohaterowie spektaklu przeżyli wiele pouczających przygód m. in. spotkanie z policjantem, wróżką Kozą, czy przebiegłym Kotem Czarodziejem. Bajkowe kostiumy, piękna muzyka i interakcje z młodymi widzami pozwoliły na atrakcyjne spędzenie przedświątecznego czasu.

Drukuj

Świątecznie

Opublikowano w Aktualności

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia klasa 1 D pomalowała i złożyła drewniane modele choinek. W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały również bałwanki z płatków kosmetycznych i folii bąbelkowej. Każda z prac dzieci była wyjątkowa. Uczniowie mogą podziwiać swoje rysunki na tablicy w sali. 

Drukuj

Centrum Nauki Kopernik 4 A i 5 B

Opublikowano w Aktualności

Dnia 12 grudnia uczniowie klasy 5 B i 4 A odwiedziły Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie oprócz ciekawych wystaw, niesamowitych gier zręcznościowych poznawali także tajemnice ciała i zmysłów. Uczestniczyły w tworzeniu muzyki na nietypowych instrumentach. Po obejrzeniu wielu ciekawych eksponatów i fantastycznej zabawie w rozwiązywaniu wielu łamigłówek odwiedziliśmy Planetarium. W planetarium wyruszyliśmy w podróż w poszukiwaniu we Wszechświecie innego życia, cywilizacji. Zobaczyliśmy cały Układ Słoneczny i nie tylko. W Planetarium obejrzeliśmy również wystawę o Ziemi, dzięki której uczniowie mogli spojrzeć na naszą planetę oczami astronautów i poznać urządzenia pracujące na orbicie.

Drukuj

Ubieranie choinki

Opublikowano w Aktualności

Ubieranie choinki – to moment, na który z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie z klasy 2 A. Z zapałem przystąpili do zawieszania na gałązkach ozdób, łańcuchów i kolorowych lampek. Drzewko zostało przystrojone bardzo szybko, wygląda wyjątkowo i przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się tuż, tuż… Ponadto w dniu dzisiejszym wszystkie dzieci z kl. 2 A ozdabiały świąteczne domki.... niektóre z nich  można zobaczyć w galerii zdjęć.

Drukuj

„Czy książki są tylko papierowe?”

Opublikowano w Aktualności

12 grudnia uczniowie klasy 2 B odwiedzili Wypożyczalnię nr 119. W ramach lekcji bibliotecznej pt. „Czy książki są tylko papierowe?” dzieci poznały różne rodzaje książek. Ogromną atrakcją dla uczniów było nagranie własnego słuchowiska – audiobooka „Na straganie”. Zadanie to poprzedziły liczne ćwiczenia artykulacyjne, które nie raz próbowały połamać język. Nagranie wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Na koniec godzinnych zajęć uczniowie mogli zapoznać się ze zbiorami biblioteki oraz dowiedzieć się, jak działa katalog biblioteczny.

Drukuj

Tenis stołowy - Bemowo 2019

Opublikowano w Aktualności

11 grudnia 2019 roku w SP 301 przy ul. Brygadzistów 18 odbyły się Mistrzostwa Bemowa w tenisie stołowym chłopców. Rywalizowało 9 szkół z dzielnicy Bemowo. Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce. Reprezentanci: Jędrzej Rzepko, Piotr Sztenke, Szymon Łukasik. Opiekun: Lech Serwatka, nauczyciel wychowania fizycznego. Gratulacje dla chłopców :)

Drukuj

Polski Związek Niewidomych 2019

Opublikowano w Aktualności

Dnia 11 grudnia klasa 1 B odwiedziła Polski Związek Niewidomych przy ul. Konwiktorskiej 9. Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów przez osoby niewidome oraz słabowidzące. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się, w jaki sposób osoby niewidome i słabowidzące radzą sobie na co dzień. Dzieci na podstawie obejrzanego filmu dowiedziały się także, jak prawidłowo pomagać takiej osobie na ulicy, na przystanku, czy w komunikacji miejskiej. Te prawidłowe zachowania zostały także przez uczniów kilkakrotnie przećwiczone. Następnie dzieci sprawdziły, jak się chodzi z zakrytymi oczami o lasce. Kolejnym punktem programu było rozpoznawanie różnych produktów na podstawie zapachu i dotyku. Dzieci, poprzez dotyk, testowały także nalewanie wody do szklanki. Jednym z punktów tego spotkania była prezentacja pisma Braille’a i specjalnych technik komputerowych. Warsztaty w PZN są godne polecenia. Warto tu być i tego wszystkiego doświadczyć.

Drukuj

Wycieczka na lotnisko

Opublikowano w Aktualności

Dnia 10 grudnia uczniowie z klasy 1 A oraz 1 B uczestniczyły w zajęciach na lotnisku Chopina. Zajęcia trwały ok. 3 godzin. Dzieci uczestniczyły w warsztatach m.in. o prawidłowym pakowaniu walizek, podczas których przypomniały sobie także, czego nie wolno brać ze sobą i czego nie wolno pakować do walizek. Następnie dzieci wspólnie z animatorami udały się do hangaru, aby zobaczyć samoloty i ich silniki z bliska. Ostatnim punktem naszej wycieczki był taras widokowy, na którym mogliśmy podziwiać lądujące i startujące samoloty.

Drukuj

Choinkowe magnesy

Opublikowano w Aktualności

Każdy może być świętym Mikołajem. W fabryce prezentów 3 A powstają piękne choinkowe magnesy.

Drukuj

Spektakl „Wanna Archimedesa”

Opublikowano w Aktualności

Klasa 3 A obejrzała w Teatrze Capitol spektakl „Wanna Archimedesa”. Śpiewająco i z humorem przebiegła niezwykła teatralna lekcja fizyki, geografii i przyrody, podczas, której można było poznać największe wynalazki świata i ich twórców.