• joomlaslide-rekrutacja147
  • joomlaslide-oddzialzerowy
  • joomlaslide-kangur
  • joomlaslide-be

Światowy Dzień Poezji - 21 marca

Więcej

Konkurs wiedzy o "Kamieniach na szaniec" - 25 marca

Więcej

Dni Frankofonii - 18-22 marca

Więcej

Drukuj

Doradztwo zawodowe

Opublikowano w Aktualności

W dniu 16 listopada uczniowie klasy 3 B wraz z panią Kingą Pawłowską i panią Anną Szumel oraz uczniowie klasy 3 F pod opieką pana Lecha Serwatki i pana Marka Kowalskiego uczestniczyli w zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego. Warsztaty zorganizowane były w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Mińskiej 1/5. Najpierw uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat kształcenia w technikach oraz szkołach branżowych/zawodowych. Następnie udali się do pracowni, gdzie uczniowie szkół średnich odbywają praktyki zawodowe. Zobaczyliśmy zajęcia w pracowni mechatroniki, w pracowni stolarstwa, zajęcia komputerowe, zajęcia kucharzy i cukierników. Odwiedziliśmy pracownię geodezji i pracownie z maszynami pomiarowymi. Niektórzy sprawdzili się w symulatorze lotów. Na koniec poznaliśmy ofertę różnych szkół średnich i branżowych/zawodowych. Zobaczyliśmy wytwory pracy uczniów tych szkół. Koordynatorem wycieczki do Centrum Kształcenia Praktycznego była pani Kinga Pawłowska.

 

Drukuj

Wycieczka do Muzeum Archeologicznego

Opublikowano w Aktualności

Dnia 15 listopada uczniowie klasy 0 i 1 udali się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Warszawie na lekcję pt. „Odtwarzanie z modeliny paciorków szklanych”. W pierwszej części zajęć uczniowie zwiedzali wystawę stałą „Pradzieje ziem polskich”. Podczas zwiedzania przez oglądanie i omawianie paciorków szklanych zaprezentowanych w gablotach, zapoznały się z bogactwem wzorów i technik wykonywania oryginalnych ozdób, a także z materiałem jakim jest szkło. Dzieci podziwiały pierścionki, naszyjniki, broszki wykonane z metalu, złota, srebra oraz szklanych kamieni. Następnie dzieci wykonały z modeliny naszyjnik z paciorków, odtwarzając poznane wcześniej na wystawie wzory archeologiczne. Utwardzone w piecu naszyjniki uczniowie zabrali  do domu. 

Drukuj

Apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Opublikowano w Aktualności

15 listopada 2017 r. uczniowie klas 2 i 3, w ramach projektu edukacyjnego, z udziałem chóru szkolnego, przygotowali apel z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie przedstawiono sytuację polityczną Polaków przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To święto z całą pewnością skłania do refleksji i wspomnień o tych, którzy walczyli o wolność. Dzień ten dla nas wszystkich jest lekcją patriotyzmu i historii.

Drukuj

Wolontariat w rozgłośni radiowej

Opublikowano w Aktualności

9 listopada wolontariusze naszej szkoły wspólnie z panią Magdaleną Krakowiak i panią Anną Szumel udali się do Radia Plus i dzięki uprzejmości redaktora Marka Jaromskiego nagrali audycję. Uczniowie opowiedzieli o działalności naszego wolontariatu, o akcjach które prowadzimy oraz o pasji i chęci pomagania innym. Emocji było dużo. Teraz już wiemy, że praca przed mikrofonem to trudne zadanie. Ostatecznie jednak przełamaliśmy się i udało się nagrać program.

Drukuj

Sukces naszego ucznia!

Opublikowano w Aktualności

Miło nam poinformować, że Paweł Rachocki - uczeń klasy 3 B, otrzymał stypendium m.st. Warszawy SAPERE AUSO dla uzdolnionych uczniów. Paweł interesuje się robotami, sam konstruuje plotery CNC. Ploter Pawła wykonuje rysunki składające się z poszczególnych linii i punktów dzięki zastosowaniu sterowanego przez mikrokontroler stolika, który porusza się w osiach X i Y. Elementem wykonawczym (rysującym) jest piórko, którego położenie jest zależne od danego projektu. Paweł poświęcił 3 miesiące na wykonanie projektu. To wielki sukces! Gratulujemy serdecznie i życzymy realizacji kolejnych wyjątkowych pomysłów.

 

Drukuj

Wolontariat w projekcie edukacyjnym "Edukacja Globalna"

Opublikowano w Aktualności

W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Edukacja Globalna. Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!" wolontariat szkolny pod opieką pani Magdaleny Krakowiak i pani Anny Szumel zorganizował spotkanie z przedstawicielką Fundacji "Kenya Asante Sana Polska", panią Magdaleną Bauer, która opowiedziała nam o sytuacji dzieci w Kenii. Na spotkaniu zastanawialiśmy się wspólnie, w jaki sposób można przeciwdziałać ubóstwu i problemowi głodu oraz jak pomóc biednym dzieciom z kenijskiej wioski Mwabungu. Efektem finalnym naszego spotkania będzie akcja charytatywna przeprowadzona na terenie naszej szkoły na rzecz dzieci z Kenii. Szczegółowe informacje o działalności Fundacji "Kenya Asante Sana Polska" dostępne są na stronie: http://pomagamywkenii.org.pl/

Drukuj

Projekt z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie z klasy 3 B: Ernest Jaromski, Paweł Rachocki, Jakub Wilczak, Szczepan Witosławski i Mikołaj Wójcik pod opieką pani Anny Szumel, wzięli udział w próbie pobicia światowego rekordu w ilości nagranych filmów, dotyczących motywacji do nauki języka obcego. Zadaniem chłopców było nagranie filmiku w języku niemieckim, w którym zachęcali innych do nauki tego języka. Do projektu zgłoszono ponad 2700 filmów i tym samym ustanowiono nowy rekord świata. Patronat nad wydarzeniem sprawowało Europejskie Centrum Języków Obcych (ECML) z Graz w Austrii. Więcej informacji o próbie pobicia rekordu na stronie: http://edl.ecml.at/record/tabid/3158/language/de-DE/Default.aspx

Drukuj

Rozstrzygnięcie rozgrywek "Mini Bundesliga 2017"

Opublikowano w Aktualności

W dniu 3 listopada odbył się zacięty mecz finałowy między drużynami klasy III A oraz klasy III B, który zdecydował, kto w roku szkolnym 2017/2018 został zwycięzcą rozgrywek szkolnych w piłkę nożną "Mini Bundesliga 2017", zorganizowanych przez panią Annę Szumel i pana Lecha Serwatkę. Ostatecznie zwyciężyła drużyna chłopców z klasy III A wynikiem 3:2. Nagrody dla zwycięzców w postaci bonów podarunkowych ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne rozgrywki za rok.

Drukuj

Rozszerzanie znajomości kultury anglojęzycznej Halloween

Opublikowano w Aktualności

Już po raz kolejny w ramach rozszerzania znajomości kultury anglojęzycznej obchodziliśmy w naszej szkole święto związane z angielskim Halloween. Celem imprezy było wzbogacanie zasobu słownictwa związanego z tym świętem, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszaru anglojęzycznych. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów i rozwijania umiejętności pracy w grupie. W szkole pojawiły się różne zjawy, stwory, czarownice i inne potwory rodem z filmów grozy. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością w przygotowaniu przebrań.

Drukuj

Akcja Wolontariatu "Bal Wszystkich Świętych"

Opublikowano w Aktualności

W dniu 29 października wolontariusze pod opieką pani Magdaleny Krakowiak i pani Anny Szumel pomagali w organizacji "Balu Wszystkich Świętych", który odbył się w Kaplicy przy ulicy Obrońców Tobruku. Młodzież zorganizowała słodki poczęstunek i dekoracje na bal. Wolontariusze bawili się wspólnie z dziećmi i opiekowali się młodszymi podopiecznymi w trakcie zabaw. Po zakończonej uroczystości pomagali w sprzątaniu. Dziękujemy za udział i waszą pomoc w niedzielny wieczór. Relacja z balu dostępna jest również na stronie: www.balwszystkichswietych.pl/aktualnosci/

Drukuj

27.11. – 01.12.17 – Czytam, czytasz, czytamy

Opublikowano w Aktualności

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji Czytam, czytasz, czytamytydzień z książką o Warszawie, w dniach 27.11 – 01.12.17. Koordynatorem wydarzenia jest pani Sylwia Suchodolska. 

Drukuj

27.11.2017 - Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną

Opublikowano w Aktualności

Do konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną o tematyce dowolnej, ale z elementami języka niemieckiego zapraszają nauczycielki języka niemieckiego. Prezentacje, zawierające minimum 15 slajdów, przesyłamy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 27 listopada 2017 r. w tytule należy podać imię i nazwisko uczestnika konkursu oraz klasę. Koordynatorem konkursu jest p. Anna Lisiecka.

Drukuj

13.11.2017 – Konkurs na makietę budynków niemieckojęzycznych

Opublikowano w Aktualności

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez nauczycielki języka niemieckiego, panią Annę Szumel, panią Beatę Tadaj i panią Annę Lisiecką - „Makiety budynków z krajów niemieckojęzycznych”. Prace konkursowe prosimy przynosić do 13.11.2017r. Wystawę prac konkursowych będzie można oglądać na I piętrze przy sali 111. Koordynatorem konkursu jest p. Anna Szumel i pani Beata Tadaj.

Drukuj

08.11.2017 - Obchody Święta Niepodległości

Opublikowano w Aktualności

Dnia 11 listopada obchodzimy Święto Narodowe związane  z odzyskaniem  w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości. W naszej szkole, dzień ten zostanie upamiętniony 8 listopada. Koordynatorem wydarzenia jest pani Teresa Szaran. 

Drukuj

Wyjazd integracyjny klas VII

Opublikowano w Aktualności

W dniach 16 - 18 października 2017 klasy siódme uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym na Roztoczu. Program zajęć był bardzo zróżnicowany. Uczniowie brali udział w zawodach sportowych, grach i zabawach integracyjnych, w zajęciach survivalowych, zwiedzali Sandomierz i Zamość. Mieszkali w Hotelu Królewskim w Janowie Lubelskim wśród pięknych lasów. Pogoda dopisała znakomicie, świeciło słońce i było ciepło. Podczas tej wycieczki poznaliśmy się lepiej i zawiązały się nowe przyjaźnie.

Drukuj

Wycieczka integracyjna klasy 1 A oraz oddziału „0”

Opublikowano w Aktualności

W środę 18 października odbyła się wycieczka integracyjna, p.t.: „Święto Pieczonego Ziemniaka” klasy 1 A oraz oddziału „0” do Hopsasa w Józefowie. Podczas tego spotkania odbyła się pogadanka o ziemniakach, warsztaty techniczno-plastyczne, gra terenowa oraz ognisko z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami. Wycieczka była udana, a wszystkim uczestnikom dopisywały humory.

Drukuj

Ślubowanie klasy pierwszej

Opublikowano w Aktualności

Dnia 13 października odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. Przybyłych gości powitała wychowawczyni 1 A pani Magdalena Cebulska, która była koordynatorem tej uroczystości oraz Dyrektor Szkoły pan Wojciech Barański. Naszymi gośćmi byli rodzice klasy pierwszej, przewodniczący Rady Rodziców pan Igor Ziniewicz, który również zabrał głos podczas tego wystąpienia, a także Grono Pedagogiczne, oddział zerowy i delegacje uczniów z klasy czwartej, klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjalnych.

Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi oraz zdać egzamin z zakresu bezpieczeństwa i zasad zachowania w szkole. W związku z tym uczniowie klasy pierwszej przy wsparciu starszych kolegów z gimnazjum zaśpiewali piosenki oraz wyrecytowali wiersze nawiązujące do tego wydarzenia, dzięki temu pierwszy egzamin został zaliczony. W dalszej części programu odbyło się ślubowanie na sztandar szkoły i pasowanie na ucznia symbolicznym ołówkiem. Po pasowaniu uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i już od tej chwili stali się prawnymi uczniami naszej szkoły. Piękne wystąpienie naszych pierwszaków zostało nagrodzone gromkimi brawami. Po części oficjalnej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek do sali lekcyjnej przygotowany przez Rodziców.

Drukuj

Wycieczka do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Opublikowano w Aktualności

W dniach 11 i 12 października 2017 roku klasy gimnazjalne 3 C i 3 D uczestniczyły w lekcji geografii w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem stacji meteorologicznej, przyrządami i sposobami pomiarów oraz prognozowaniem pogody. Wycieczkę zorganizowała pani Irena Ząbek, a wspierali ją wychowawcy.