• joomlaslide-kreatywnebemowo
  • joomlaslide-edukacja
  • joomlaslide-dniseniora
  • joomlaslide-be

trojca-tolerancja

16 listopada - Światowy Dzień Tolerancji

Więcej

trojca-zyczliwosc

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Więcej

trojca-ksiazki

26 - 30 listopada - Czytam, czytasz, czytamy - Tydzień z książką o 
Ojczyźnie

Więcej

Drukuj

Wyjazd edukacyjny do Berlina

Opublikowano w Aktualności

W dniach 10-13.05.2017 r. odbył się wyjazd edukacyjny do Berlina dla młodzieży naszego gimnazjum. Wycieczka była elementem projektu „Poznajemy Berlin”, którego celem było poznanie Berlina oraz jego historii na tle historii Niemiec i Polski. W czasie pobytu w Berlinie uczniowie realizowali następujące tematy:

- Berlin przed zjednoczeniem i po,

- zabytki Berlina,

- współczesny Berlin –Alexanderplatz

- Berlinale – historia filmu.

W wycieczce wzięło udział 45 uczniów z klasy IA, IB, IIA, IIB i IIC opiekunami byli pani Beata Tadaj,  pani Anna Szumel i pani Aneta Rzeszutek. Głównymi atrakcjami, jakie uczniowie mieli możliwość obejrzeć były:Reichstag oraz jego otoczenie podziwiane z kopuły widokowej, Brama Brandenburska, Bundeskanzleramt, wyspa muzeów z Muzeum Pergamońskim – jedno z najważniejszych kompleksów muzealnych świata oraz  Nowym Muzeum,  Alexanderplatz, na którym znajdują się min. wieża telewizyjna, Zegar Świata i Czerwony Ratusz, znana ulica Berlina Unter den Linden, Mur Berliński dzielący Berlin na wschodni i zachodni, Potsdamer Platz – jeden z najruchliwszych placów w stolicy Niemiec oraz Plac Żandarmerii, Muzeum Techniki. Pomnik holokaustu – mający formę 2711 betonowych prostopadłościanów tworzących labirynt na powierzchni 19 tysięcy metrów kwadratowych, pałac Sanssouci w Poczdamie oraz park filmowy Babelsberg.

Oprócz przybliżenia historii Berlina i okolic uczniowie mieli możliwość konfrontacji z językiem mówionym, utrwalenia i pogłębienia umiejętności językowych, a także przełamania zahamowań w mówieniu w języku obcym.

Podczas czterodniowego pobytu w Berlinie uczniowie zapoznali się z historią i tradycjami tego miasta i okolic na tle historii Niemiec oraz Polski. W czasie wycieczki towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, a wszystkim dopisywał doskonały humor.
Po wycieczce planowana jest wystawa plakatów, fotogaleria oraz pokaz prezentacji multimedialnych.

Drukuj

XV Festiwal Piosenki Międzynarodowej

Opublikowano w Aktualności

W dniu 9 maja br. w Zespole Szkół Publicznych im. Karola Wojtyły w Międzyborowie odbył się XV Festiwal Piosenki Międzynarodowej p.t.: „Piosenka nie zna granic”. Nasze uczennice Julia Janiszewska z klasy 1 G zajęła III miejsce, a Angelina Barra z klasy 3 D zdobyła wyróżnienie. Opiekunem naszych artystów była pani Mariola Otolińska - Klimaszewska.

Serdecznie gratulujemy!

Drukuj

Wycieczka klas trzecich do Krynicy Morskiej

Opublikowano w Aktualności

W dniach 8-11 maja klasy trzecie spędziły wspaniały czas w Krynicy Morskiej. Zwiedziliśmy: Frombork, Elbląg, Gdańsk, Malbork oraz obóz koncentracyjny w Sztutowie. Mieliśmy dyskotekę, a także mogliśmy się ogrzać przy ognisku, piekąc kiełbaski. Mimo złej aury nie mogliśmy odmówić sobie spacerów nad brzegiem morza. Ośrodek w Krynicy Morskiej zapewnił nam komfortowe warunki zakwaterowania oraz smaczne wyżywienie.

No i oczywiście aż cztery dni bez szkoły!

Drukuj

Parada Schumana

Opublikowano w Aktualności

Zgodnie z tradycją przedstawiciele Szkolnego Klubu Europejskiego uczestniczyli w sobotę 6 maja w Paradzie Schumana, organizowanej przez Polską Fundację im. Roberta Schumana. Parada Schumana to manifestacja osób, które opowiadają się za wzmocnieniem integracji europejskiej oraz aktywną rolą Polski w silnej Unii Europejskiej. 

Uczniowie naszej szkoły byli przede wszystkim odpowiedzialni za prowadzenie stoiska promującego ideę tolerancji, prezentowaną w filmikach przygotowanych przez młodzież gimnazjalną. Opiekunkami grupy były pani Mariola Otolińska – Klimaszewska i pani Krystyna Szymkowska.

Reasumując to wydarzenie – było barwnie, czasami zabawnie i na pewno europejsko!           

                                                                                                                                             parada schumana 2017

Drukuj

Pierwszy sukces zespołu "Wir"

Opublikowano w Aktualności

W dniu 2 maja otrzymaliśmy dobre wieści z I Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej "DACHL-Lieder Wettbewerb". Nasi uczniowie z zespołu "Wir" (Angelina Barra z klasy 3 D, Juliusz Jeżewski z klasy 2 A, Majka Miąskiewicz z klasy 2 C, Eryk Wasilkowski z klasy 1 B, Oliwia Plewa z klasy 1 B, Oliwia Wójcik z klasy 1 B i Natalia Wasilewska z klasy 1 B) otrzymali nagrodę specjalną i zostali zaproszeni na warsztaty muzyczne, czyli znaleźli się w gronie najładniej śpiewających uczestników tegorocznej edycji. Warsztaty odbędą się 12 maja w Willy Brandt Schule w Warszawie. Podczas warsztatów będzie nagrywany videoclip z udziałem uczestników Konkursu oraz płyta z nagraniem Hymnu Konkursu "Singen macht Spaß". Na uroczystej Gali podsumowującej I edycję Konkursu w dniu 26 maja dowiemy się, czy nasz zespół odniósł kolejny sukces i zajął miejsca punktowane w Konkursie. Opiekunami zespołu jest pani Anna Szumel i pani Beata Tadaj. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

Drukuj

Wyniki konkursu "Frohe Ostern"

Opublikowano w Aktualności

Dnia 28 kwietnia nauczycielki języka niemieckiego wyłoniły zwycięzców w konkursie "Frohe Ostern". Aby wziąć udział w konkursie, należało własnoręcznie wykonać pracę o tematyce wielkanocnej (pisanki, zajączki, bukiety wielkanocne itp.) i opisać w języku niemieckim, z jakich materiałów została wykonana praca.

Koordynatorem konkursu była pani Anna Szumel.

I miejsce – Zuzanna Pankowska z klasy 3 C

II miejsce – Zuzanna Prokop z klasy 2 F

III miejsce – Paulina Lipska z klasy 3 A

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach! 

Drukuj

I Ogólnopolski Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej

Opublikowano w Aktualności

W dniu 27 kwietnia w auli Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie odbyły się przesłuchania konkursowe  I Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL - Lieder Wettbewerb. Naszą szkołę reprezentowali: Angelina Barra z klasy 3 D, Juliusz Jeżewski z klasy 2 A, Majka Miąskiewicz z klasy 2 C, Eryk Wasilkowski z klasy 1 B, Oliwia Plewa z klasy 1 B, Oliwia Wójcik z klasy 1 B i Natalia Wasilewska z klasy 1 B. Mottem przewodnim konkursu była piosenka o matce. Uczniowie wykonali piosenkę "Mutter" zespołu Rammstein. Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Honorowy patronat nad konkursem objęła Pierwsza Dama RP, pani Agata Kornhauser- Duda. Uczestników do udziału w konkursie przygotowywała pani Anna Szumel i pani Beata Tadaj. Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 26 maja. Trzymajmy kciuki za uczestników konkursu!

Drukuj

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Opublikowano w Aktualności

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie naszego gimnazjum brali udział w dwóch konkursach: plastycznym -⁠ "Ziemia jest tylko jedna" oraz album lub prezentacja multimedialna -” Dzień Ziemi - krajobraz najbliższej okolicy”. Koordynatorem konkursów była pani Elżbieta Borowska.

W konkursie plastycznym najlepsze prace wykonali:

1.Klaudia Piliszek - klasa 3c
2.Ewa Witkowska - klasa 3b
3.Marcelina Idźkowska - klasa 2e
4.Aleksandra Józefczak - klasa 2a
5.Natalia Sobczak - klasa 1d
6.Amelia Tomczak - klasa 1c

W konkursie na album lub prezentację najlepszą pracę wykonał:

1.Michał Ręgorowicz - klasa 3c [prezentacja]

 

Drukuj

30.05.2017 – 31.05.2017r. - Wizyta w reaktorze jądrowym „Maria”

Opublikowano w Aktualności

W dniach od 30 maja do 31 maja 2017 uczniowie klas trzecich zwiedzą reaktor jądrowy "Maria" w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Uczniowie wysłuchają wykładu na temat promieniotwórczości oraz poznają budowę reaktora. Opiekunem projektu jest pani Dyrektor Kamila Jagieło.

Drukuj

30.05.2017r. - Konkurs "Tajemnice ciała człowieka"

Opublikowano w Aktualności

Konkurs "Tajemnice ciała człowieka" dla uczniów klas II odbędzie się 30 maja 2017 na ósmej godzinie lekcyjnej w sali 109. Koordynatorem konkursu w naszej szkole jest pani Elżbieta Borowska. Pytania konkursowe dostępne są w zakładce konkursy na stronie naszej szkoły. Trzymamy kciuki za uczestników!

Drukuj

29.05.2017r. - Forum Angielskich Kół Teatralnych FAKT 2017

Opublikowano w Aktualności

W tym dniu zapraszamy na przegląd małych form teatralnych i filmów w języku angielskim, francuskim i niemieckim w I szkolnym etapie (eliminacjach) Forum Angielskich Kół Teatralnych FAKT. Zwycięzcy I etapu będą reprezentowali naszą szkołę w III międzyszkolnym finałowym etapie w czerwcu. Koordynatorkami projektu są pani Aneta Rzeszutek i pani Krystyna Szymkowska.

Drukuj

25.05.2017r. - Wewnątrzszkolny konkurs chemiczny

Opublikowano w Aktualności

25 maja odbędzie się wewnątrzszkolny konkurs chemiczny dla uczniów klas drugich. Osoby, które są zainteresowane udziałem w konkursie, proszone są o zgłaszanie się do nauczyciela chemii, pana Krzysztofa Błockiego. Życzymy powodzenia w konkursie!

Drukuj

23.05.2017r. - Konkurs "Drzewa i krzewy Polski"

Opublikowano w Aktualności

Konkurs "Drzewa i krzewy Polski" dla uczniów klas I odbędzie się 23 maja 2017 na ósmej godzinie lekcyjnej w sali 109. Organizatorem konkursu w naszej szkole jest pani Elżbieta Borowska. Pytania konkursowe dostępne są w zakładce konkursy na stronie naszej szkoły. Zachęcamy do udziału w konkursie!

Drukuj

23.05.2017r. - Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

Opublikowano w Aktualności

Dnia 23 maja 2017 r. odbędzie się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych zorganizowany przez panią Annę Lisiecką. Do konkurs z nagrodami zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły, również z klas z językiem francuskim, ponieważ konkurs będzie przeprowadzony w języku polskim. Zgłoszenia do udziału w konkursie prosimy zgłaszać do dnia 14 maja do pani Anny Lisieckiej (nauczycielki języka niemieckiego). Zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!

Drukuj

18.05.2017r. - II etap konkursu matematycznego Geniusz

Opublikowano w Aktualności

18 maja odbędzie się II etap wewnątrzszkolnego konkursu matematycznego dla uczniów klas I i II „Szkolny Geniusz Matematyczny”, do którego zakwalifikowało się 10 uczniów. Konkurs organizowany jest w naszym gimnazjum już po raz szósty. Celem konkursu jest pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów oraz popularyzacja matematyki wśród młodzieży gimnazjalnej. Opiekunem konkursu jest pani Ewa Wąsik.

Drukuj

10.05.2017 – 13.05.2017r. - Wyjazd edukacyjny do Berlina

Opublikowano w Aktualności

W dniu 10 maja uczniowie naszego gimnazjum pod opieką pani Beaty Tadaj, pani Anny Szumel i pani Anety Rzeszutek wezmą udział w wycieczce edukacyjnej do Berlina. Uczestnicy wycieczki zwiedzą Berlin, a w nim Reichstag, Muzeum Pergamońskie i Muzeum Techniki. W Poczdamie zobaczą zespół pałacowy Sanssouci, oranżerię, belweder i chińską herbaciarnię. Następnie centrum filmowe Filmpark Babelsberg. Życzymy udanego i bezpiecznego wyjazdu!

Drukuj

09.05.2017r. - Dzień otwarty

Opublikowano w Aktualności

O godzinie 18.00 zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania z nauczycielami przedmiotów.

Drukuj

08.05.2017 – 11.05.2017r. - Wycieczka do Krynicy Morskiej

Opublikowano w Aktualności

W dniach od 8 do 11 maja uczniowie klas III pod opieką pani Agnieszki Ambroziewicz, pani Ewy Burdak, pani Beaty Skrońskiej, pani Karoliny Widyńskiej i pani Krystyny Szymkowskiej uczestniczyć będą w „Zielonej szkole”. Uczniowie spędzą czas na Mierzei Wiślanej w miejscowości Krynica Morska. Życzymy udanego i bezpiecznego pobytu!