• joomlaslide-rekrutacja147
  • joomlaslide-oddzialzerowy
  • joomlaslide-kangur
  • joomlaslide-be

Światowy Dzień Poezji - 21 marca

Więcej

Konkurs wiedzy o "Kamieniach na szaniec" - 25 marca

Więcej

Dni Frankofonii - 18-22 marca

Więcej

Drukuj

Wycieczka śladami bohaterów książki pt.: „Kamienie na szaniec”

Opublikowano w Aktualności

We wrześniu oraz w październiku wraz z opiekunami gimnazjalne klasy drugie oraz niektóre trzecie, podążały śladami bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego pt.: „Kamienie na szaniec”.  Wycieczka była dla uczniów niepowtarzalną szansą, by poznać Warszawę czasów wojny, ideały kierujące młodymi ludźmi podczas wojny, a także okazją, by zobaczyć konkretne miejsca związane z osobami i wydarzeniami opisanymi w książce, które na długo zostaną w pamięci.

Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta na Cmentarzu Powązkowskim. To tutaj w słynnej kwaterze Brzozowych Krzyży pochowani zostali bohaterowie książki: Zośka, Alek i Rudy, ich koledzy, a także autor „Kamieni na szaniec” Aleksander Kamiński.

Następnie  skierowaliśmy się w stronę Pawiaka, tam obejrzeliśmy makietę budynku oraz wysłuchaliśmy historii tego miejsca. Wyjątkowe wrażenie wywarły na nas grypsy więźniów odczytywane w całkowitej ciszy.

Kierując się do kolejnego ważnego miejsca odwiedziliśmy także Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym odbywały się akurat uroczystości z udziałem żołnierzy Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

Następnie zwiedziliśmy Mauzoleum Walki i Męczeństwa 1939-1945, czyli dawne gestapowskie więzienie w alei Szucha, w którym to przesłuchiwany był Rudy. Przed wejściem wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji pana przewodnika o tym miejscu, a następnie obejrzeliśmy pomieszczenia, w których przetrzymywano więźniów, co wzmacniało nasze odczucia i oddało ponury klimat tego miejsca.

Każdy z uczestników odwiedzając miejsca związane z akcjami Małego Sabotażu, w których nie tak dawno walczyli i umierali bohaterowie „Kamieni na Szaniec”, uświadomił sobie jak wiele im zawdzięczamy. Mamy szczęście żyć w czasach pokoju. Nie jesteśmy zmuszeni do podejmowania tak trudnych wyborów, miłość do ojczyzny możemy okazywać inaczej. Duch Alka, Rudego i Zośki powinien nam jednak zawsze towarzyszyć…

Drukuj

Wybory Miss Świata na Wózkach 2017

Opublikowano w Aktualności

W dniu 7 października wolontariusze naszej szkoły pod opieką pani Magdaleny Krakowiak i pani Anny Szumel mieli zaszczyt pomagać w organizacji pierwszych w historii Wyborów Miss Świata na Wózkach 2017 "Miss Wheelchair World 2017". Impreza objęta patronatem przez panią prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz odbyła się w hali widowiskowej na Ursynowie. W wyborach uczestniczyły 24 kandydatki z kilku państw, między innymi z Indii, Chile, Francji, Finlandii, Republiki Południowej Afryki, Białorusi, Ukrainy i Polski. Ideą konkursu była zmiana wizerunkowa osób z niepełnosprawnością i poprawa jakości ich życia. Był to manifest praw kobiet, ich niezależności, możliwości samorealizacji, poczucia własnej wartości, bez względu na miejsce zamieszkania, sposób poruszania czy status. Wolontariusze w pierwszej części przed rozpoczęciem uroczystości pomagali w obsłudze technicznej wydarzenia. Potem kibicowaliśmy wspólnie na widowni kandydatkom z Polski. Ostatecznie konkurs wygrała Miss z Białorusi. Polka zajęła miejsce II. 

Drukuj

Wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego

Opublikowano w Aktualności

Dnia 4 października 2017 roku w naszej szkole odbyły się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego. Decyzją uczniów do prezydium weszli Filip Kostyra (kl. 2 C) jako przewodniczący oraz Zuzanna Skinder (kl. 3 E) i Magdalena Dziadczyk (kl. 3 D). Opiekunem Samorządu został pan Krzysztof Błocki a na Rzecznika Praw Ucznia została wybrana pani Beata Skrońska.

Drukuj

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

Opublikowano w Aktualności

W październiku klasy VII, II oraz III wezmą udział w wycieczce do Muzeum Powstania Warszawskiego. Koordynatorem tego wydarzenia jest pani Jolanta Bobryk.

Drukuj

Październik 2017 – Rocznica Powstania Warszawskiego

Opublikowano w Aktualności

Tego dnia uczniowie naszej szkoły świętować będą rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego. W akcję tę angażują się wychowawcy klas, nauczyciele historii, wos-u oraz języka polskiego.

Drukuj

Październik 2017 – Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Opublikowano w Aktualności

W październiku pod hasłem: „Uczeń z dysleksją też czyta książki” obchodzimy w naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji.  Jest to akcja społeczna mająca na celu popularyzowanie świadomości i wiedzy o dysleksji. W tych dniach pokażemy jak można bawić się ortografią. Koordynatorem tego wydarzenia jest pani Marlena Kaźmieruk oraz pani Judyta Kryska. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej Polskiego Towarzystwa Dysleksji, na której znajdują się niezbędne informacje przybliżające uczniom, rodzicom i nauczycielom problem dysleksji rozwojowej. 

Drukuj

13.10.2017 – Pasowanie na ucznia klasy I

Opublikowano w Aktualności

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pasowania na ucznia klas I. Ślubowanie klasy pierwszej odbędzie się 13 października o godzinie 8.30. Koordynatorem tego wydarzenia jest pani Magdalena Cebulska.

Drukuj

25.09. – 01.10.2017 Wyjazd uczniów do Paryża

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie drugich klas  dwujęzycznych gimnazjum w dniach 25 września – 1 października wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Francji w ramach realizacji projektu: Poznajemy miasta Francji - Strasburg, Paryż. Głównym celem tego wyjazdu było zobaczenie tego pięknego kraju i wykorzystanie w praktyce swojej znajomości języka francuskiego. Wraz z uczniami  w wyjeździe uczestniczyły nauczycielki języka francuskiego pani Sandra Kotarba, pani Magdalena Mrozowska, nauczycielka matematyki pani Ewa Wąsik i pedagog szkolny pani Marta Mankiewicz.

Przebieg dnia pierwszego polegał na kilkunastogodzinnej podróży na Zachód. Następnego dnia wszyscy ruszyli w miasto – pierwszy przystanek: Strasburg. Mieliśmy okazję zobaczyć Katedrę Notre Dame, miejsca obrad Rady Europy i Parlamentu Europejskiego a także Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Płynęliśmy również statkiem po rzece Ill w dzielnicy La Petite France (Wenecja Północy).

Drugim przystankiem naszej wycieczki była stolica Francji – Paryż. Pierwszego dnia pojechaliśmy metrem na la Défénse skąd, mieliśmy możliwość zobaczyć centrum Paryża siedząc pod nowoczesnym łukiem Arche de la Défense. Potem przeszliśmy pieszo prawie całą oś Paryża- od Łuku Triumfalnego , przez pola Elizejskie  aż do placu Zgody. Kolejny dzień upłynął pod znakiem sztuki, gdyż spędziliśmy kilka godzin w słynnym Wersalu. Będąc na miejscu nie można było nie zobaczyć wieży Eiffla, grobowca Napoleona, słynnych rur francuskich - muzeum sztuki nowoczesnejCentre Georges Pompidou,  a także placu malarzy, słynnej bazyliki Sacré Coeur i znanego miejsca rozrywki Francji – Moulin Rouge.  Zwiedziliśmy także Luwr. Znajdują się tam dzieła mające kilka tysięcy lat (pochodzą nawet z 2600 r. p. n. e.) a także słynna „Mona Lisa” i ogromna ilość innych perełek światowej sztuki. Zwiedziliśmy również muzeum d'Orsay. W tym muzeum znajdują się największe zbiory obrazów impresjonistów francuskich. Polskim akcentem była podróż na place Vendôme.  Zobaczyliśmy tam dom, w którym mieszkał i zmarł wybitny Polak – Fryderyk Chopin. Ostatni dzień spędziliśmy we francuskim parku rozrywki- park Asterix. Chociaż spędziliśmy tam wiele godzin to i tak to było zdecydowanie za krótko.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Możemy powiedzieć, że zwiedziliśmy kawałek Europy. Skosztowaliśmy pieczonych kasztanów na polach Elizejskich. Zrobiliśmy dużo zdjęć, które ułatwią nam realizację projektów gimnazjalnych: Symetrie w architekturze Paryża, Francja w obiektywie, Paryż miasto kontrastów, Paryż kulinarny, Paryż, a moda. Przeprowadziliśmy krótkie wywiady z Francuzami na temat ich znajomości Polski i Polaków. Zobaczyliśmy wspaniałe miejsca i przeżyliśmy naprawdę miłe chwile. Od czasu wyjazdu każdy z nas może z czystym sumieniem powiedzieć: Je parle bien français!

Drukuj

Piknik rodzinny Bemowo z Aniołami

Opublikowano w Aktualności

W sobotę 30 września 2017 roku w godzinach 12.00 – 17.00 nasza szkoła brała udział w „Pikniku rodzinnym „Bemowo z Aniołami” zorganizowanym na terenie parafii Matki Bożej Królowej Aniołów przy ul. Ks. B. Markiewicza 1. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2 C oraz 2 G pod opieką pani Anny Lisieckiej oraz pani Judyty Kryskiej. Adresatami były młodsze dzieci i zadania były dedykowane właśnie dla nich, chociaż odwiedzali nas również uczniowie uczęszczający do gimnazjum.

Przy naszym stanowisku można było zrobić przepaskę na głowę oraz zakładkę do książek, a także pomalować buzię wybierając sobie dowolną postać.

Za wzięcie udziału w naszym zadaniu uczestnicy otrzymywali pieczątkę oraz kawałek ciasta lub cukierki. Dzień był pracowity, ale z pewnością bardzo udany, ponieważ pogoda i humory nam dopisały. 

Drukuj

Wycieczka do TVP

Opublikowano w Aktualności

W dniu 20 września uczniowie klasy 3 B udali się pod opieką pani Anny Szumel i pani Aleksandry Puzyńskiej na wycieczkę do Telewizji Polskiej. Uczniowie zwiedzili studio nagrań, garderoby, pomieszczenia reżyserskie oraz muzeum telewizji. Dodatkowo poznali tajniki pracy dziennikarzy, operatorów kamer, dźwiękowców i operatorów oświetlenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Drukuj

Akcja Wolontariatu "Pamiętamy o bliskich"

Opublikowano w Aktualności

Dnia 28 września wolontariusze wspólnie z panią Anną Szumel i panią Magdaleną Krakowiak udali się na akcję sprzątania grobów na Powązkach Wojskowych. W tym roku porządkowaliśmy groby żołnierzy, którzy brali udział w "Akcji pod Arsenałem".

 

Drukuj

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Śmieciowej Kreatywności

Opublikowano w Aktualności

27.09. rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Śmieciowej Kreatywności” zorganizowany z okazji tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata” pod hasłem: „NIE MA ŚMIECI-SĄ SUROWCE”. Bardzo wielu uczniów wykonało właśnie z odpadów domowych przedmioty przydatne do codziennego użytku. Są to: szkatuły na biżuterię, wazoniki, koszyczki, skarbonki, abażury, ozdobne doniczki , pojemniki biurowe, patery na przystawki i wiele innych. Wystawa prac znajduje się na holu szkoły do 29.09. Zapraszamy do oglądania. Najciekawsze prace zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami książkowymi. Opiekunem konkursu była pani Irena Ząbek.

Drukuj

Europejski Dzień Języków w naszej szkole

Opublikowano w Aktualności

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, święto to ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, a przyświeca mu idea wielojęzyczności i wielokulturowości.  Z tej okazji w całej Europie organizowane są różnorodne wydarzenia, również w naszej szkole nauczyciele na lekcjach języków obcych zaplanowali:

– gry i zabawy edukacyjne (memory, domino, krzyżówki, quizy, itd.);

– wykorzystanie platformy edukacyjnej nawiązującej do tego wydarzenia;

– śpiewanie piosenek  oraz oglądanie filmów w obcym języku.

Podczas przerw uczniowie mieli możliwość odwiedzić „kącik angielski”, przy którym odpowiadali na pytania związane z krajami anglojęzycznymi. Pojawiły się łamańce językowe, quizy oraz gry i zabawy w języku angielskim. Na ścianach wisiały plakaty przybliżające język angielski oraz realia państw angielskojęzycznych.

Grupa francuska przygotowała poczęstunek, francuskie śniadanie, quiz oraz dekoracje związane z językiem francuskim, kulturą i historią tego państwa.

Przy stoisku niemieckim uczniowie grali w ruletkę językową i odpowiadali na pytania z różnych kategorii. Za poprawne odpowiedzi otrzymywali kawałek szarlotki lub ciastka z flagą Niemiec. W tym samym czasie grupa uczniów spacerowała w szkole i zachęcała do wzięcia udziału w quizie – poprawne odpowiedzi nagradzane były jabłkiem. Na korytarzach wystawione zostały makiety prezentujące obiekty Berlina oraz zawieszono plakaty przybliżające kulturę, historię i realia życia państw niemieckojęzycznych. Podczas przerwy atmosferę umilała muzyka z utworami niemieckojęzycznymi.

W nawiązaniu do tego święta na lekcjach wychowania fizycznego odbywały się także rozgrywki piłkarskie – Mini Bundesliga.

Za zainteresowanie oraz zaangażowanie wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny Europejski Dzień Języków w przyszłym roku szkolnym.

Drukuj

Dzień Kropki

Opublikowano w Aktualności

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki, czyli święto kreatywnej zabawy. Na korytarzach i w klasach królowały kropki, były wszędzie – na ubraniach, na twarzach i na ścianach. Pojawiła się również gra Twister. Dzień Kropki to dzień odkrywania talentów. Malowaliśmy kropkowane obrazy, rozwiązywaliśmy zadania matematyczne zapisane w kropkach, tropiliśmy QR kody i odgadywaliśmy zaszyfrowane sentencje dotyczące kropki, wspólnie zaśpiewaliśmy też piosenkę „ The dot song”. Kropka została bohaterką opowiadań i wierszy. W konkursie literackim zwyciężyli: Michalina Michalska – klasa 2d, Jakub Czernicki – klasa 2a, Agata Gala – klasa 2d.

Drukuj

Wrzesień 2017 - Wycieczka ,,Śladami bohaterów Kamieni na szaniec’’

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie klasy 3e i 3a wybiorą się na wycieczkę autokarową śladami bohaterów lektury „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Podczas wycieczki uczestnicy zapoznają się zarówno z najważniejszymi wydarzeniami z życia Zośki, Rudego i Alka, jak również poznają obraz życia w okupowanej Warszawie. Koordynatorem wycieczki jest pani Jolanta Bobryk.

Drukuj

29.09.2017 – Dzień Głośnego Czytania

Opublikowano w Aktualności

W dniu 29 września, w naszej szkole odbędzie się Dzień Głośnego Czytania pod opieką pani Sylwii Suchodolskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

Drukuj

26.09.2017 - Rozgrywki „Mini Bundesliga”

Opublikowano w Aktualności

Pani Anna Szumel i pan Lech Serwatka zapraszają uczniów klas II i III do udziału w rozgrywkach piłki nożnej „Mini Bundesliga”. Szczegółowy harmonogram spotkań drużyn dostępny jest na tablicy informacyjnej przy sali gimnastycznej.

Drukuj

26.09.2017 - Europejski Dzień Języków

Opublikowano w Aktualności

Nauczyciele języków obcych zapraszają uczniów naszej szkoły do wspólnej zabawy językowej. Planujemy quizy, poranek z przysłowiami, gry planszowe, krzyżówki, piosenki i stoiska tematyczne. Koordynatorem tej akcji jest pani Anna Szumel oraz pani Aleksandra Puzyńska.

Drukuj

21.09.2017 - Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Opublikowano w Aktualności

21 września w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowego Dzień Pokoju. Z okazji tej, Samorząd Uczniowski pod opieką pani Ingi Tomasiak organizuje różne akcje oraz konkursy. Zapraszamy!