• joomlaslide-rekrutacja147
  • joomlaslide-oddzialzerowy
  • joomlaslide-be

Europejski Dzień Języków

- 26 września 2019

Więcej

Dzień Głośnego Czytania

- 27 września 2019

Więcej

Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju - 20 września 2019

Więcej

Drukuj

Mistrzostwa Bemowa w lekkiej atletyce dziewcząt 2019

Opublikowano w Aktualności

13 maja odbyły się Mistrzostwa Bemowa w lekkiej atletyce dziewcząt. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły I miejsce na Bemowie. Najlepsze były:

Monika Kamień kl. 3 C w biegu na 100 m

Amelia Ziniewicz kl. 3 C w skoku wzwyż 

Oliwia Plewa kl. 3 B w pchnięciu kulą

Oraz dziewczęta z klas III gimn. w sztafecie 4x100m: Monika Kamień, Amelia Ziniewicz, Dominika Gimzicka, Weronika Daab.

Drukuj

Wyniki konkursu o krajach niemieckojęzycznych

Opublikowano w Aktualności

13 maja odbyła się IV edycja wewnątrzszkolnego konkursu z języka niemieckiego: „Die DACHL – Länder – kraje niemieckojęzyczne”. Uczniowie mieli przygotować się z najważniejszych informacji o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie, a także przygotować się ze znajomości znanych utworów muzycznych: Johann Sebastian Bach - „Aria na strunie G (Air)”, „Toccata i fuga d-moll (BMV 565)”. Ludwig van Beethoven - „Dla Elizy” oraz „9 Symfonia”. Wszyscy wiemy, że fragment finału IX symfonii przyjęto jako hymn Unii Europejskiej. Felix Mendelssohn i jego słynny „Marsz Weselny” - pierwsze wykonanie odbyło się 25 stycznia 1858 roku w kaplicy królewskiej St. James's Palace w Londynie podczas ślubu księżnej Wiktorii Koburg. Wolfgang Amadeusz Mozart - „Marsz Turecki”, „The Marriage of Figaro” oraz „Eine kleine Nachtmusik”. Johann Strauss - „Wiener Blut”, Georg Friedrich Händel „Muzyka na wodzie nr 21 i 22”. Zachęcamy do wysłuchania tych utworów, naprawdę warto.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Anita Owczarek – klasa 7 A

II miejsce – Łukasz Stępień – klasa 7 A oraz Mateusz Miksa  – klasa 3 B

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Drukuj

Lazurowe Wybrzeże

Opublikowano w Aktualności

Klasy 7 B, 8 C oraz 8 D w terminie od 6 do 12 maja udały się na wycieczkę na Lazurowe Wybrzeże. Uczniowie mieli mnóstwo pozytywnych wrażeń ze zwiedzania miast położonych na Lazurowym Wybrzeżu: Saint Tropez, Cannes, Nicea, Moustiers-Sainte-Marie, a także Wenecja we Włoszech. Poza doznaniami turystycznymi uczniowie mieli okazję posługiwania się językiem francuskim, wykonując zadania opracowane przez panią Karolinę Widyńską. Element kulturoznawczy podczas tego wyjazdu był bardzo istotny i ciekawy dla uczniów. To była niezwykle udana wycieczka.

Drukuj

Parada Schumana 2019

Opublikowano w Aktualności

11 maja ulicami stolicy przeszła Parada Schumana, w której uczestniczyli, jak co roku, uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy maszerowali pod hasłem "Wybieramy Europę". Parada Schumana jest organizowana z okazji Dnia Europy. Uczestnicy marszu zachęcali uprawnionych do głosowania do wzięcia udziału w tegorocznych wyborach europejskich.

Drukuj

Wykład na Wydziale Polonistyki UW

Opublikowano w Aktualności

Dnia 10 maja uczniowie klas trzecich udali się na wykład prof. Jarosława Klejnockiego pod nieco przewrotnym tytułem: "O teorii komunikacji, czyli dlaczego poezja jest niepotrzebna, a zatem absolutnie niezbędna". Wykład trwał ok. 1 godziny, a odbył się na Wydziale Polonistyki UW, Krakowskie Przedmieście 26/26. Podczas tego wykładu uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci.

Drukuj

Wycieczka do Treblinki

Opublikowano w Aktualności

9 maja uczniowie klas 3 B i 3 K zwiedzili Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince. Podsumowaniem tej niezwykłej lekcji historii było upamiętnienie ofiar ludobójstwa. Uczniowie odczytali imiona i nazwiska  niektórych zamordowanych w Treblince osób i przedstawili ich krótkie życiorysy. Wizyta studyjna w obozie zagłady była podsumowaniem projektu „Podróż Pamięci”.

Drukuj

Olimpusek 2019

Opublikowano w Aktualności

9 maja odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla młodych uczestników ogólnopolskiej olimpiady Olimpusek. W konkursie wzięło udział 24 uczniów klas pierwszych, a blisko połowa z nich osiągnęła wynik wyższy niż średnia krajowa. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. Wyróżniliśmy również trzy najlepsze wyniki w szkole, które zostały dodatkowo nagrodzone nagrodami książkowymi. Podium prezentuje się następująco:

1 miejsce (ex aequo):

- Adam Kukieła z klasy 1 C

- Maciej Sawicki z klasy 1 C

- Grzegorz Klimczak z klasy 1 C

2 miejsce:

- Mateusz Czepukojć z klasy 1 C

3 miejsce (ex aequo):

- Tadeusz Porucznik z klasy 1 B

- Zuzanna Bystrek z klasy 1 A

- Antoni Furmanek z klasy 1 C

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

Drukuj

Apel z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja

Opublikowano w Aktualności

Dnia 8 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja. Skierowany był do uczniów klas IV – VIII SP oraz klas 3 gimnazjalnych. Krótki  program przygotowali uczniowie klasy 4 A pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego, pani Małgorzaty Kamińskiej. Uczniowie przybliżyli historię, znaczenie i skutki uchwalenia konstytucji. Powiedzieli również wiersze znanych poetów, a przedstawicielki chóru zaśpiewały kilka pieśni związanych z rocznicą, w tym Rotę Marii Konopnickiej. Podczas apelu pani Jolanta Mikusek wręczyła nagrody laureatom konkursów j. polskiego, które odbywały się na terenie szkoły w II semestrze (m.in. Konkurs wiedzy o Kamieniach na szaniec, Ojczyzna – polszczyzna, Klasowa powieść przygodowa).

Drukuj

FrankoFonia 2019 – przesłuchania

Opublikowano w Aktualności

Dnia 26 kwietnia 2019 roku odbyły się przesłuchania konkursowe do VII Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej „FrankoFonia 2019”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest pan Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 364 Wojciech Barański. Koncert Laureatów odbędzie się 2 czerwca br. o godz. 10:30 w Amfiteatrze przy ul. Raginisa w Parku Górczewska.

Drukuj

Dzień Ziemi 2019

Opublikowano w Aktualności

W naszej szkole Dzień Ziemi obchodziliśmy  25 kwietnia. Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem „Chrońmy nasze gatunki” - rośliny i zwierzęta, które zagrożone są wyginięciem. W czwartek, w czasie przerw odbywały się konkursy, w których brali udział wszyscy uczniowie.

Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły w koszulkach w kolorach Ziemi - zielony, żółty, niebieski, brązowy i przypiętym do koszulki zdjęciem (rysunkiem) albo napisem wybranego gatunku zwierzęcia lub rośliny.

Uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjum brali udział w konkursie na plakat pt.: „Chrońmy nasze gatunki” - ich prace eksponowane były na korytarzu podczas organizowanych konkursów.

Podczas godzinie wychowawczej 24 kwietnia wychowawcy przeprowadzili lekcję na temat zagrożonych gatunków.

W czwartek 25 kwietnia na dwóch długich przerwach na korytarzu odbywały się konkursy dla najmłodszych uczniów. Uczniowie klas 1 i 2 szukali kartonowych zwierzątek schowanych w różnych miejscach na korytarzu. A uczniowie klas 1, 2, 4, 5 wzięli udział w konkursach wiedzy i quizach przeprowadzanych przez uczniów klasy 4 A. Koordynatorem całej imprezy była p. Elżbieta Borowska.

Drukuj

Manufaktura Cukierków

Opublikowano w Aktualności

23 kwietnia 2019 klasa 1 A wybrała się do Manufaktury Cukierków, gdzie odbyły się warsztaty "Ukręć lizaka". Poznaliśmy tam sposób produkcji lizaków - wywołało to duże zainteresowanie i wiele pytań. Po pokazie każdy samodzielnie zrobił lizaka i spróbował własnoręcznie robionych cukierków. Ale to była słodka wycieczka!

 

Drukuj

FrankoFonia 2019 - harmonogram przesłuchań

Opublikowano w Aktualności

VII Warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej FrankoFonia ’2019

Przesłuchania konkursowe „VII Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej – FrankoFonia ’2019” odbędą się w piątek – 26 kwietnia 2019 r., a uroczysty koncert wraz z wręczeniem nagród, wyróżnień i dyplomów odbędzie się 2 czerwca 2019 r. (niedziela) w godzinach 10:30 – 12:00 w Amfiteatrze, w Parku Górczewska (wjazd od ul. Raginisa). 

Harmonogram przesłuchań konkursowych (pobierz)

Drukuj

Rozstrzygnięcie konkursu z języka niemieckiego „Frohe Ostern”

Opublikowano w Aktualności

9 kwietnia nauczycielki języka niemieckiego pani Beata Tadaj i pani Anna Lisiecka wyłoniły zwycięzców konkursu wielkanocnego "Frohe Ostern" dla uczniów klas siódmych, ósmych oraz klas trzecich gimnazjum. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością i przygotowali piękne pisanki oraz kosze świąteczne, opisane w języku niemieckim.

I miejsce – Aniela Cimochowska z klasy 3 B

II miejsce – Marcin Zarembowicz z klasy 7 A

III miejsce – Lilianna Dwórznik z klasy 7 A

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach!


Drukuj

Spotkanie z panią Hanną Niewiadomską - poetką, autorką książki

Opublikowano w Aktualności

Dnia 5 kwietnia dzieci z klas pierwszych i drugiej uczestniczyły w spotkaniu z panią Hanną Niewiadomską - poetką, autorką książki "Bajczytanki pani Hanki". Pani opowiadała jak tworzy swoje wiersze i jak powstają ilustracje oraz czytała niektóre z nich. Na zakończenie spotkania autorka wpisywała dedykacje do książek zakupionych przez dzieci.

Drukuj

Bemowskie Miasteczko Zawodów - 2019

Opublikowano w Aktualności

4 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się mini targi edukacyjne Bemowskie Miasteczko Zawodów pod hasłem - Dotknij zawodu na Bemowie. Imprezę zorganizowaliśmy we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 20 w Warszawie oraz Wydziałem Oświaty i Wychowania Urzędu Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy. Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli 18 warszawskich szkół zawodowych: techników i szkół branżowych I stopnia reprezentujących ponad 100 zawodów. Nauczyciele oraz młodzież tych szkół ze szczegółami opowiadali o specyfice zawodów z różnych branż, a następnie o możliwościach zdobycia pracy, także w krajach Unii Europejskiej. Uczniowie klas 8 i 3 – gimnazjalnych z bemowskich szkół podstawowych stojący przed wyborem edukacyjno - zawodowym, oprócz zapoznania się z różnymi zawodami, mieli także możliwość skorzystania z porady doradców zawodowych z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 20. Młodzież mająca problemy zdrowotne mogła skonsultować z pielęgniarką szkolną  przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania danego zawodu. Udział młodzieży w Bemowskim Miasteczku Zawodów stworzył możliwość wszechstronnego, praktycznego poznania różnych branż zawodowych i dokonania świadomego wyboru edukacyjno - zawodowego przez uczniów.

Drukuj

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Opublikowano w Aktualności

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi. We wszystkich klasach zostały przeprowadzone godziny wychowawcze nawiązujące do tego wydarzenia. A chętni uczniowie mieli na sobie ubrania w różnych odcieniach niebieskiego.

Klasa 1 A również wzięła udział w obchodach Dnia Autyzmu. Tego dnia, m.in. „zaświeciliśmy na niebiesko” ubierając się w odpowiedni strój. Dodatkowo wzięliśmy udział w zajęciach, oglądaliśmy i omawialiśmy prezentację. A uwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie pracy plastycznej „Niebieska dłoń dla mojego przyjaciela”.

Drukuj

Tydzień z Internetem 2019

Opublikowano w Aktualności

W dniach 25-31 marca 2019 roku obchodziliśmy Tydzień z Internetem. Podczas tego tygodnia korytarze zdobiły plakaty wykonane przez uczniów, a uczniowie uczestniczyli w różnych grach i quizach odpowiadając na pytania. Natomiast na zajęciach komputerowych omawiane były wady i zalety korzystania z Internetu. Większość uczniów przyznała, że internet jest ogromną skarbnicą wiedzy, ułatwia nam życie i sprawia, że jest wygodniejsze. Ale trzeba zachować zdrowy rozsądek i korzystać z Internetu z głową, musimy być świadomi z jakich stron korzystamy. Koordynatorem tego wydarzenia była pani Karolina Widyńska.

Drukuj

Konkurs "Stoliczku nakryj się"

Opublikowano w Aktualności

Dnia 29 marca odbył się w naszej szkole konkurs pt. "Stoliczku nakryj się". Uczniowie klas 1-7 przygotowali wiosenne kompozycje plastyczne, które pięknie ozdobiły korytarz naszej szkoły. Baranki, zajączki i kurczaczki wesoło wypatrują Wielkanoc, życząc przy okazji ZDROWIA, SZCZEŚCIA I POMYŚLNOŚCI! Lista wyróżnionych osób pojawi sie już wkrótce. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Drukuj

Światowe Dni Frankofonii 2019

Opublikowano w Aktualności

„Granice języka wytyczają granice świata”, powiedział kiedyś austriacki filozof Ludwig Wittgenstein. Język francuski, którym posługuje się około 500 milionów ludzi na świecie, posiada lub dzieli z innymi językami, status języka oficjalnego w 29 krajach Organizacji Frankofonii. Co roku pod koniec marca, w każdym zakątku świata obchodzi się Światowe Dni Frankofonii. W skład Międzynarodowej Organizacji Frankofonii wchodzą 53 kraje oraz 10 obserwatorów z pięciu kontynentów, skupionych wokół języka francuskiego. Od wielu lat nasza szkołaaktywnie włącza się w promocję Francji, świętując pod koniec marca Dni Frankofonii.

W ramach tegorocznych obchodów odbyły się w naszej szkole liczne konkursy i quizy na temat znajomości języka francuskiego, kultury i cywilizacji Francji i krajów francuskojęzycznych na świecie. Uczniowie klas dwujęzycznych uczestniczyli w lekcjach cywilizacyjnych na temat Kanady. W ramach współpracy z LO im. Stefanii Sempołowskiej uczniowie klas dwujęzycznych uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez licealistów. 

Drukuj

Ortografia na medal - 2019

Opublikowano w Aktualności

Nasza szkolna mistrzyni ortografii Aleksandra Onysk z 3 D została laureatką XIX Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”. Jesteśmy dumni z dokonań Oli, dla której ortografia od dawna nie ma tajemnic. Gratulujemy sukcesu w tak trudnej dziedzinie języka polskiego.