• joomlaslide-be
  • joomlaslide-zimawmiescie2020
  • joomlaslide-kangur2020

  • joomlaslide-rekrutacjaJezykiDwa
  • joomlaslide-Rekrutacja2020
  • joomlaslide-KonkursILOVEBemovo
  • joomlaslide-Konkursfoto2020edycja V
  • joomlaslide-Spotkanie2020
  • joomlaslide-Frankofonia2020

Ferie zimowe: 08.02.2020 - 23.02.2020

Zima w mieście: 10.02.2020 - 21.02.2020

Apel podsumowujący I semestr

26.02.2020 godz. 9.50

Dzień otwarty dla rodziców uczniów uczęszczających do naszej szkoły

- 3 marca godz. 18.00

Drukuj

Kraina Świętego Mikołaja

Opublikowano w Aktualności

W Mikołajki na zajęciach plastycznych klasa 1 B pomalowała drewniane świecące choineczki. Natomiast później w ramach programu uczymy dzieci programować dzieci pracowały w grupach i tworzyły krainę św. Mikołaja. Kiedy trasy świąteczne dla ozobotów były już gotowe, połączyliśmy nasze karty pracy, ustawiliśmy przepiękne, świąteczne choineczki i stworzyliśmy niesamowitą krainę świętego Mikołaja. Dzieci były zachwycone. Szkoda, że zdjęcia nie oddają w pełni tej atmosfery, która nam towarzyszyła. Koordynatorem tego projektu była pani Anna Lisiecka.

Drukuj

Mikołajki 2019

Opublikowano w Aktualności

6 grudnia w Mikołajki do klasy I C zawitał pomocnik Świętego Mikołaja. Pomocnikiem tym była Mikołajka, która miała dla dzieci mnóstwo atrakcji. Na początku przeczytała dzieciom list od Św. Mikołaja. Dzieci po wysłuchaniu listu postępowały zgodnie z jego instrukcją. Każde dziecko wylosowało koleżankę / kolegę z klasy, dla którego miało przygotować mozaikę z piasku. Wszyscy byli zachwyceni. Następnie Mikołajka razem ze swoimi pomocnikami kucharzami przygotowała dla wszystkich popcorn przy użyciu specjalnej Mikołajowej maszyny. Dodatkowo Mikołajka miała dla dzieci małe prezenty od Świętego Mikołaja. Na zakończenie wszyscy uczniowie ubrali razem klasową choinkę. Ten dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Natomiast klasa 1 D zorganizowała klasowe Mikołajki z prezentami. Kilka dni wcześniej dzieci losowały, komu zakupią prezent. Radości nie było końca podczas rozpakowywania prezentów. Następnie uczniowie wykonali pracę plastyczną "Mikołaj". 

Drukuj

Warsztaty "Majsterkowo" - Castorama, część II

Opublikowano w Aktualności

Dnia 5 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 2 A po raz drugi wzięli udział w warsztatach – Majsterkowo w Castoramie. Tym razem tematem zajęć praktycznych był drewniany karmnik dla ptaszków. Przed przystąpieniem do pracy uczniowie założyli ochronne fartuchy, po czym zajęli stanowiska, na których leżały przygotowane drewniane zestawy. Następnie dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego używania narzędzi oraz instrukcją wykonania karmnika dla ptaków. Uczniowie z zapałem zabrali się do pracy. Na pierwszy rzut oka zadanie wydawało się proste. W trakcie majsterkowania okazało się jednak, że wymaga ono dużo cierpliwości i dokładności. Potrzebna była również współpraca i wzajemna pomoc. Zajęcia jak zawsze bardzo podobały się dzieciom. Dzięki warsztatom Majsterkowo, uczniowie nie tylko rozwijali swoje umiejętności manualne, pobudzali wyobraźnię, ale również rozbudzali w sobie pasję do samodzielnego majsterkowania.

Drukuj

Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo - Wolontariat

Opublikowano w Aktualności

Dnia 4 grudnia br. w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Celem spotkania było uhonorowanie osób propagujących na co dzień wolontariat. Nasi wspaniali wolontariusze oraz opiekunowie otrzymali nagrody i wyróżnienia. Cieszymy się, że jesteśmy częścią społeczności, która pomaga potrzebującym. Dziękujemy wolontariuszom z Naszej szkoły.

Drukuj

Centrum Nauki Kopernik

Opublikowano w Aktualności

Dnia 4 grudnia klasy 1 B i 1 C, a 9 grudnia klasy 1 A i 1 D odwiedziły Centrum Nauki Kopernik. Czas spędzony w otoczeniu wielu niezwykłych urządzeń dostarczył wszystkim dużo radości. Uczniowie mogli nie tylko dowiedzieć się, jak funkcjonuje ich organizm, lecz także zmierzyć każdą część swojego ciała. Uczniowie korzystali ze strefy eksperymentowania, na której znajduje się ponad 200 eksponatów, które pomagają dzieciom samodzielnie odkrywać świat. Dzieci testowały możliwości swojego ciała i zmysłów, tworzyły muzykę, eksperymentowały z dźwiękiem, uczestniczyły w spektaklu napięć i wiele innych. Czas pobytu minął nam błyskawicznie i w 100 % naukowo. Ta wycieczka była doskonałym połączeniem nauki z zabawą. 

Drukuj

Kiermasz świąteczny 2019

Opublikowano w Aktualności

Dnia 3 grudnia tradycyjnie w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny, podczas którego można było zaopatrzyć się w ręcznie robione i zdobione pierniczki, babeczki, a także dekoracje świąteczne. Stoiska były przygotowane przez dzieci oraz rodziców. Kiermasz jest takim początkiem okresu świątecznego, który zbliża się do nas wielkimi krokami.

Drukuj

Warsztaty piernikowe w klasie 5 B

Opublikowano w Aktualności

Tradycją naszej szkoły jest „Kiermasz Świąteczny”. Uczniowie klasy 5 B w tym roku szkolnym postanowili przygotować samodzielnie świąteczne pierniki. Na godzinie wychowawczej 27 listopada wszyscy dzielnie przystąpili do pracy. Oczywiście pomocni byli również rodzice. Mama Basi przygotowała sporo elementów całej układanki i w ten sposób powstały piękne, pyszne i kolorowe pierniki świąteczne. Podczas „Kiermaszu Świątecznego” przyjemnie było sprzedawać samodzielnie przygotowane ciasteczka.

Drukuj

Świąteczna Zbiórka Żywności

Opublikowano w Aktualności

Dnia 29 listopada 2019 r. wolontariusze z naszej szkoły wraz opiekunami brali udział w Świątecznej Zbiórce Żywności w Centrum Handlowym Carrefour Bemowo. Jest to akcja organizowana już od wielu lat przez fundację Banki Żywności SOS w różnych miastach Polski. Dary, które zebraliśmy, przekazane będą m.in. emerytom, bezdomnym, chorym i niepełnosprawnym.

Drukuj

Andrzejki 2019

Opublikowano w Aktualności

29 listopada klasa 1 D zorganizowała zabawę Andrzejkową. Uczniowie brali dział w zabawach tj. "Wyścig butów", "Serduszka i imiona", czy "Andrzejkowe kubeczki". Dzieci losowały również karteczki z wróżbami. Wielką frajdę przyniosło dzieciom odczytywanie liter z obierków jabłka.

Drukuj

Spotkanie z górnikiem

Opublikowano w Aktualności

Z okazji zbliżającej się Barbórki uczniowie 2 B spotkali się z górnikiem – panem Mariuszem. Gość opowiedział uczniom o ciężkiej pracy, której podejmują się górnicy. Zapoznał dzieci z historią górnictwa oraz licznymi ciekawostkami. Uczniowie zobaczyli też z bliska jak wyglądają różne bogactwa naturalne, m.in. węgiel, sól, złoto, szmaragd.

Szczególne podziękowania należą się rodzicom uczniów klasy 2 B – Państwu Sieniła, dzięki których uprzejmości klasę 2 B odwiedził tak wyjątkowy gość!

Drukuj

Odgrywanie scenek

Opublikowano w Aktualności

W świetlicy szkolnej w klasie I C dzieci zamieniają się w aktorów. Odgrywanie scenek sprawia dzieciom ogromną radość. Może dzięki takim zajęciom zostały pobudzone w uczniach zainteresowania aktorskie i kiedyś zobaczymy ich na deskach znanego teatru?

Drukuj

Warsztaty pszczelarskie 2019

Opublikowano w Aktualności

Dnia 28 listopada klasy pierwsze wzięły udział w warsztatach pszczelarskich, które odbyły się w naszej szkole. Prowadząca zajęcia przekazała dzieciom najważniejsze informacje o pszczołach. Powiedziała dzieciom, że pszczoły żywią się nektarem i pyłkiem kwiatowym, oraz że pyłkiem kwiatowym karmią także swoje larwy. Opowiedziała jaka jest rola pszczoły. Jednocześnie dodała, że pszczołom i ich pracy zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności, a bez udziału pszczół wiele gatunków roślin nie rozwinęłaby się lub ich uprawy dawałyby niewielkie plony. Dzieci dowiedziały się jak długo żyją pszczoły, i że czasem trzeba przenosić ule, aby pszczoły zapylały tam, gdzie to konieczne. Pod koniec zajęć dzieci robiły świece z wosku, a później próbowały różne rodzaje miodu.

Drukuj

Musical Pinokio w Teatrze Sabat

Opublikowano w Aktualności

Dnia 26 listopada uczniowie klasy 1 B i 1 C udali się na musical Pinokio do Teatru Sabat. Historia drewnianego chłopczyka o imieniu Pinokio jest wszystkim dzieciom dobrze znana. A kto nie miał do czynienia z tą książeczką, zachęcamy do poczytania. Zdaniem naszych małych widzów, musical był bardzo udany, a dzieci były zachwycone występem aktorów.

Drukuj

Dzień Pluszowego Misia - wyniki konkursu oraz wydarzenia

Opublikowano w Aktualności

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego szczególnego dnia dzieci z klas 0-3 przybyły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami. To właśnie z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny „Mój pluszowy miś”. W konkursie wzięło udział ponad sześćdziesięcioro dzieci. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom. Nagrodzone zostały wyróżnienia oraz I, II i III miejsca. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Ten dzień był także niesamowitym wydarzeniem dla dzieci. Przy wejściu do szkoły przywitał wszystkie dzieci Pluszowy Miś, który rozdawał kolorowanki. W ciągu dnia dzieci kolorowały, a także kodowały misie. Rozmawiały na temat bajek oraz książek, w których głównym bohaterem był miś. Poznały historię pluszowego misia i dowiedziały się, że pluszowy miś istnieje od 1902 roku. Dodatkowo w klasie 1 B dzieci robiły misie z ręczników. W klasie 1 D dzieci wykonały pracę plastyczną: „Mój pluszowy miś”, a w klasie 3 A miś był trasą dla ozobotów. 

Drukuj

Dzień Kredki

Opublikowano w Aktualności

22 listopada świętowaliśmy Dzień Kredki. Kredka jest z reguły pierwszym narzędziem twórczym, którym dzieci zaczynają tworzyć swoje prace. Za pomocą kredek najmłodsi rozwijają wyobraźnię, a czasem za pomocą obrazka przekazują swoje myśli i emocje. Celem zajęć, m. in. w klasie 1 C było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grupy oraz kształcenie sprawności manualnych. Tego dnia w klasie I C było kolorowo i wesoło, a najlepszym podsumowaniem tego wydarzenia była piosenka: „Kolorowe kredki”.

Drukuj

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 2019

Opublikowano w Aktualności

Dnia 21 listopada 2019 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wolontariusze przygotowali z tej okazji miłą niespodziankę dla nauczycieli oraz dla swoich koleżanek i kolegów. W czasie długiej przerwy rozdawali serca z życzeniami miłego dnia, częstowali cukierkami  i ciasteczkami. Było naprawdę miło.

Drukuj

Warsztaty "Majsterkowo" - Castorama

Opublikowano w Aktualności

21 listopada 2019 klasa 2 A udała się do sklepu Castorama, gdzie brała udział w zajęciach Majsterkowo. Zajęcia te wspierają rozwój dziecka poprzez realizowanie projektów manualnych umacniających w nim poczucie samodzielności. Poruszające wyobraźnię zajęcia umożliwiają najmłodszym odkrycie pasji do majsterkowania oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy do codziennej troski o środowisko naturalne. Zajęcia odbywały się w bardzo miłej i twórczej atmosferze. Dzieci otrzymały dyplomy, drobne upominki oraz wykonane własnoręcznie drewniane skrzyneczki. Wycieczka była bardzo udana.

Drukuj

„Spotkanie z książką” w klubie księgarza

Opublikowano w Aktualności

W dniu 20 listopada 2019 r. w godz.18-21.00 dziewięcioosobowa grupa przedstawicieli Euroklubu wraz z opiekunem panią Krystyną Szymkowską uczestniczyła w wieczorze „Spotkanie z książką”, zorganizowanym w klubie księgarza na Starówce. Wydarzenie dotyczyło promocji książki prof. W. Konarskiego o IRA i Irlandii. Fragmenty utworu czytała pani Krystyna Czubówna. Było to bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie.

Drukuj

Konkurs przyrodniczy „A może nad morze?”

Opublikowano w Aktualności

Dnia 20 listopada uczennice reprezentujące naszą szkołę wzięły udział w dzielnicowym konkursie przyrodniczym p.t.: „A może nad morze?”. Był to konkurs, w którym uczniowie byli podzieleni na drużyny. Ich zadaniem było, pracując w swoich grupach, udzielać trafnych odpowiedzi. Nasza szkoła zajęła w tym konkursie trzecie miejsce. Gratulujemy!!!

Drukuj

Lekcja biblioteczna „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”

Opublikowano w Aktualności

18 listopada klasa 1 D wybrała się na lekcję biblioteczną. Prowadząca warsztaty przeczytała fragment książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Na podstawie utworu dzieci rozmawiały o tym, jak pomagać innym. Na zakończenie lekcji wykonały okładkę do książki oraz rozwiązały dwie łamigłówki. Następnie dzieci oglądały książki oraz bawiły się w kąciku zabaw.