• joomlaslide-be

Próbne egzaminy ósmoklasisty - 20-22 listopada 2019

Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada 2019

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - 21 listopada

Drukuj

Rekrutacja 2019/2020

Opublikowano w Aktualności

Zasady przyjmowania uczniów do klas I, IV i VII zamieszczone są w zakładce REKRUTACJA.

 Plakat SPv5p

Drukuj

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Opublikowano w Aktualności

Dnia 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość została podzielona na dwie części. I część zaplanowana była dla dzieci młodszych, a druga część dla uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych. W trakcie tych uroczystości pan Dyrektor Wojciech Barański podziękował uczniom za ich wkład pracy w zdobywanie wiedzy oraz pogratulował im wyników w nauce. Podczas naszej uroczystości głos zabrał także przedstawiciel Rady Rodziców, który podziękował za 3 lata współpracy. My, Radzie Rodziców, dziękujemy za zaangażowanie w życie szkoły i wsparcie podczas różnych uroczystości.

Następnie odbyło się ślubowanie klas ósmych oraz trzecich gimnazjalnych. Po ślubowaniu nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły. Kolejnym etapem było wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców dla uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie z wyróżnieniem otrzymali, m.in. książkę „Sedinum” z dedykacją i autografem autora książki pana Leszka Hermana.

Po oficjalnej części przyszedł czas na część artystyczną. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swój talent i swoje pasje w różnych kategoriach. Na zakończenie uczniowie udali się z wychowawcami do klas, gdzie nastąpiło wręczenie świadectw. Koordynatorem uroczystości była pani Jolanta Bobryk, dekorację przygotowała pani Małgorzata Maj, a chór przygotował i poprowadził pan Jacek Kwiatkowski.

Za nami historyczne wydarzenie i zakończenie etapu kształcenia, którym było gimnazjum. My wspominamy ten okres bardzo dobrze i mamy nadzieję, że uczniowie również. Życzymy Wam dokonywania trafnych wyborów i powodzenia w szkole średniej.

Wszystkim naszym uczniom składamy podziękowania i gratulacje. Życzymy Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku!

Drukuj

Apel podsumowujący działalność agend w roku szkolnym 2018/2019

Opublikowano w Aktualności

We wtorek 18 czerwca odbył się apel podsumowujący działalność agend w roku szkolnym 2018/2019. Wręczono młodzieży nagrody i dyplomy, m.in. za 100 % frekwencję; działalność na rzecz społeczności szkolnej; konkurs ortograficzny i konkursy polonistyczne; konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych; Forum Angielskich Kół Teatralnych; konkurs: „Matematyczny geniusz” oraz „Kangur”; działania w MAK-u (Młodzi Amatorzy Kina), itd. Nagrodzono również najlepszych sportowców szkoły:

W kategorii dziewcząt:

I miejsce – Amelia Ziniewicz z klasy 3 C

II miejsce – Alicja Gietka z klasy 3 C

III miejsce  Oliwia Plewa z klasy 3 B

W kategorii chłopców:

I miejsce – Filip Kostyra z klasy 3 C

II miejsce – Wojciech Krawczyk z klasy 3 C

III miejsce  Wiktor Galczak z klasy 3 E

Koordynatorem uroczystości była pani Teresa Szaran.

Gratulujemy i życzymy naszej młodzieży dalszych sukcesów!!!

Drukuj

Warsztaty malowania na workach szkolnych

Opublikowano w Aktualności

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie klasy „0” malowali farbami na workach szkolnych. Uczniowie mieli do wyboru gotowe szablony, za pomocą, których nanosili obrazki na materiał. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szablony, które dzieci naniosły na worek poprzez kalkowanie. Tak powstałe wzory uczniowie kolorowali farbami. Powstały kolorowe i oryginalne prace. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Drukuj

Koncert Tomasza Dolskiego

Opublikowano w Aktualności

Dnia 6 czerwca uczniowie naszej szkoły udali się na koncert Tomasza Dolskiego do Amfiteatru w Parku Górczewska. Tomasz Dolski jest skrzypkiem, zdobywcą trzeciego miejsca w pierwszej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka. Jest laureatem Kryształowego Kamertona ZAKR, przyznawanego za autorskie kompozycje w 2016 roku. Zdobył również II miejsce w kategorii "Dźwięk" na Polskim Festiwalu Sztuki "Orzeł 2016". Podczas koncertu Tomasz zaprezentował muzykę poważną poprzez przedstawianie jej w nowoczesnych aranżacjach i elektronicznych brzmieniach. Taka forma koncertu bardzo przypadła naszej młodzieży do gustu.

Drukuj

Spacer z legendą

Opublikowano w Aktualności

6 czerwca uczniowie klasy 1 B udali się na lekcję organizowaną przez Muzeum Warszawy „Spacer z legendą”.  Dzieci miały możliwość poznać Starówkę z nowej, czasem trochę strasznej, perspektywy. Poznały legendy m.in. o Syrenie i Gryfie, księciu zaklętym w kamiennego niedźwiedzia, a także o rycerzach-widmo z ulicy Celnej, gdzie szukali dowodów na autentyczność legendy.  Po godzinnym emocjonującym spacerze z panią przewodnik uczniowie chętnie ochłodzili się porcją lodów na Rynku Starego Miasta.

Drukuj

FAKT 2019

Opublikowano w Aktualności

W dniu 5 czerwca 2019 tradycyjnie odbył się FAKT czyli Forum Angielskich Kół Teatralnych. W tym roku była to 16-sta edycja. Uczniowie przygotowali filmiki w języku angielskim, występy wokalne. Mogliśmy też obejrzeć jedno przedstawienie zatytułowane Cinderella w wykonaniu grupy uczniów klasy 2A. Gościliśmy zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 362 na ul. Czumy. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas szkolnego apelu w dniu 18 czerwca. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy występów.

Drukuj

Poznajemy zwierzęta

Opublikowano w Aktualności

Dnia 4 czerwca na zajęciach uczniowie klasy „0” pracowali w zespołach. Każda z grup miała przygotować makietę wiejskiej zagrody. Nad pracą grup czuwali liderzy, którzy wyznaczali zadania, min. wycięcie i klejenie stajni czy płotu, wyklejanie bibułą stawu i trawy, umieszczenie sylwet zwierząt w zagrodzie. Powstały piękne prace.

Drukuj

Wycieczka do Polin

Opublikowano w Aktualności

3 czerwca klasa „0” wybrała się na wycieczkę do Polin. Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących dawnych zawodów. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat pracy bednarza Kołodzieja, złotnika  mincarza, szewca. W ramach zajęć dzieci odwiedziły wystawę, gdzie dawni drukarze wykonywali nadruki. Na targowisku poznaliśmy towary - takie jak przyprawy, którymi handlowali kupcy. Na zakończenie uczniowie wykonali monety według własnego pomysłu.

Drukuj

Wakacyjna podróż

Opublikowano w Aktualności

Miniony tydzień upłynął klasie 1 A w bardzo przyjemnym, wakacyjnym klimacie. Dzieci spędziły dużo czasu na świeżym powietrzu, ucząc się m.in. o podróżach, środkach transportu, symbolach lata i zasadach bezpiecznego spędzania wakacji. Pracochłonna praca plastyczna p.t.: "Wakacyjna podróż" była zwieńczeniem całego tygodnia. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Drukuj

VII Warszawski Festiwal FrankoFonia 2019

Opublikowano w Aktualności

Dnia 2 czerwca odbył się koncert oraz wręczenie nagród tym uczestnikom, którzy 26.04.2019 r. wzięli udział w przesłuchaniu i zostali przez jury wyróżnieni. Jury w składzie: Katarzyna Wasilewska, Nadiia Hanshchuk, Sandra Kotarba, Wojciech Barański przyznało nagrodę Grand Prix dla Mateusza Tomaszewskiego z XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego.

Dodatkowo Jury postanowiło przyznać w 1. kategorii wykonawców Szkół Podstawowych:

I miejsce - Amelia Bocian

II miejsce - Duet  Aniela Kachniarz i Maria Źrebiec

III miejsce - Ida Żebrowska

Wyróżnienia: Natalia Czwojdzińska, Antonina Kozioł, Natalia Lipska

 

W 2. kategorii wykonawców Szkół Podstawowych przyznano:

I miejsce - Amelia Zduńczyk

II miejsce - Gabrielle Mathieu

III miejsce - ex quo Linda Chojnacka i Julia Mikołajczyk

Wyróżnienia: duet Wiktoria Marciniak i Zuzanna Haduch oraz Maria Rucińska, Kinga Batóg, Tomasz Bziuk.

 

W 3. kategorii wykonawców Szkół Średnich przyznano:

III miejsce - Julia Ukielska

Wyróżnienia: Natalia Napiórkowska oraz Martyna Juszczyk\

Drukuj

Piknik sportowy w Parku Górczewska

Opublikowano w Aktualności

Dnia 2 czerwca w Parku Górczewska odbył się piknik sportowy z okazji Dnia Dziecka. Nasza szkoła brała udział w tym wydarzeniu organizując stoisko, w którym dzieci mogły wykazać się swoją kreatywnością i stworzyć własną pracę plastyczną. Chętnych do kreatywnych prac plastycznych nie brakowało, dzieci z dużym zaangażowaniem przekładały swoją wyobraźnię na papier. Prace były w formacie 2D oraz 3D.

Drukuj

Piknik z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole

Opublikowano w Aktualności

Dnia 1 czerwca, w godzinach 10.00 -12.00 w naszej szkole odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się na boisku SP 364. Podczas tego wydarzenia dzieci miały możliwość wziąć udział w turnieju sprawnościowym z odgadnięciem hasła. Nagrodą była słodka niespodzianka. Dodatkowo przewidziane były: zabawy z chustą animacyjną, pokaz judo, pokaz taneczny, pokaz gry na gitarze, prezentacja pojazdów wojskowych (motocykl i sanitarka), pokaz gry snooker (bilard), wspólne tańczenie „Belgijki” oraz wata cukrowa i lody. Dzieci bawiły się znakomicie.

Drukuj

Podsumowanie konkursu „Szkolny Geniusz Matematyczny”

Opublikowano w Aktualności

30 maja uczniowie przystąpili do wewnątrzszkolnego konkursu matematycznego  dla uczniów klas 4, 5 i 7 „Szkolny Geniusz Matematyczny”. Konkurs organizowany był w naszej szkole już po raz ósmy. Uczniowie pod opieką pani Ewy Wąsik zmagali się z zadaniami i zagadkami matematycznymi.

Laureatami konkursu zostali:

Wojciech Sikorski uczeń klasy 5 A – I miejsce

Antoni Jakóbczyk uczeń klasy 5 A – III miejsce

Barbara Sawa  uczennica klasy 7 B – III miejsce

Gratulujemy uczniom sukcesu.

Drukuj

Mój wymarzony zawód - Gala Finałowa

Opublikowano w Aktualności

30 maja 2019 r. o godz. 10.30 w sali konferencyjnej Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń odbyła się Gala Finałowa Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Zawodach „Mój wymarzony zawód”. Podczas spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu oraz wręczone zostały cenne nagrody. Uczennice naszej szkoły: Pola Kudzinowska z klasy I C otrzymała wyróżnienie w kategorii komiks. Wymarzonym zawodem Poli jest weterynarz. Amelia Tomczak z klasy III C gimnazjalnej otrzymała wyróżnienie w kategorii prezentacja. Uczennica w przyszłości chciałaby zostać kucharzem. Gratulujemy!!!

Drukuj

Karta Ucznia ZTM - wnioski

Opublikowano w Aktualności

W nawiązaniu do pisma z dnia 28 marca 2019 r. dotyczącego procedury w zakresie wydawania Kart Ucznia dzieciom przyjętym do klas I w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2019/2020, uprzejmie informujemy, iż Zarząd Transportu Miejskiego przygotował platformę umożliwiającą składanie wniosków drogą elektroniczną.

Link dedykowany wyłącznie dla naszej placówki to: https://kartaucznia.ztm.waw.pl/a9863c64

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie powyższej informacji rodzicom/opiekunom prawnym dzieci, celem złożenia bezpośrednio przez rodziców/opiekunów prawnych wniosku o wydanie Karty Ucznia drogą elektroniczną.

„Instrukcja" do elektronicznego składania wniosków pobierz

Prosimy, aby wnioski były złożone elektronicznie do dnia 31.05.2019 r.

Drukuj

Dzień Dziecka 2019

Opublikowano w Aktualności

Dzień Dziecka to czas kiedy można pozwolić sobie na chwilkę przyjemności. Klasy pierwsze wybrały się do kina Cinema City na warszawskim Bemowie na film "Panda i banda". Po ciekawym seansie wszystkie klasy wybrały się do znanej i lubianej lodziarni "Beza Krówka". Dzieci były zachwycone. Każdy mógł wybrać taki smak lodów jaki lubi najbardziej. O takim dniu marzył każdy uczeń. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych uczniów. Po smacznym deserze, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Drukuj

LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w ringo - finał

Opublikowano w Aktualności

28 maja 2019 r. na Mokotowie odbyły się zawody w ringo w ramach LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Startowało 12 drużyn z Warszawy i okolic. Nasi uczniowie rozegrali 8 meczy pokonując wielu przeciwników. Ulegli tylko drużynom z Mokotowa i Targówka, a więc ostatecznym medalistom. Wielkie brawa dla naszej reprezentacji!!!

Kolejność w LII WOM w ringo

I miejsce i złoty medal zajęła drużyna z Mokotowa

II miejsce i srebrny medal zajęła drużyna z Targówka

III miejsce i brązowy medal zajęła nasza drużyna SP nr 364

Poniżej zdjęcie brązowych medalistów WOM: Amelia Ziniewicz, Jagoda Wołenkiewicz, Alicja Gietka, Wojtek Krawczyk, Filip Kostyra, Janek Kołodziejski.

Drukuj

Dzień Lektur 2019

Opublikowano w Aktualności

Dzień Lektur i uczniowska twórczość, czyli lektury na wesoło.

Drukuj

Konkurs literacki „Turlane opowieści” rozstrzygnięty!

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie starsi:

I miejsce - Alicja Pyszlak  „Pharmacum”

II miejsce - Wiktoria Bogacka, Jakub Grześkowiak, Anna Kowalska, Jagoda Maciejewska, Felicja Kijeńska „Tajemnica naszyjnika Emmersonów”

III miejsce - Zofia Piórkowska, Julia Miłosz „Cukierek śmierci”, Aleksandra Wolak „ Kreduliony”

Uczniowie młodsi:

I miejsce - Julia Dróżdż, Zofia Kośnik, Remigiusz Wojtak „Tajemniczy amulet”

II miejsce - Patrycja Ignaciuk, Julia Żyłowska „Pirat i księżniczka”

III miejsce  - Jędrzej Rzepko „Chatka”

Młodym literatom gratulujemy talentu i z niecierpliwością czekamy na nowe dzieła.