• joomlaslide-be

Próbne egzaminy ósmoklasisty - 20-22 listopada 2019

Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada 2019

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - 21 listopada

Drukuj

Rozstrzygnięcie konkursu „Cudaki-śmieciaki”

Opublikowano w Aktualności

Dnia 27 maja 2019 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Cudaki-śmieciaki”. Konkurs przeznaczony był dla klas 0-2. Koordynatorem konkursu była pani Monika Dunarowicz. Celem konkursu było m.in. zachęcanie dzieci do wtórnego wykorzystywania odpadów, propagowanie działań proekologicznych oraz rozwijanie inwencji twórczej dzieci. Na konkurs dostarczono 16 prac.

Nagrody otrzymali:

I miejsce: Magdalena Grzybek, Hanna Piszczako, Aleksandra Langen.

II miejsce: Jakub Czajka, Maja Frymus, Tadeusz Porucznik.

III miejsce: Lena Kłos, Zuzanna Bystrek, Dominik Lisiecki, Antoni Suszek, Maja Łapin, Adam Murawski.

Wyróżnienia: Aleksandra Zaręba, Jan Suszek, Franciszek Ruciński, Adam Sieniła.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Drukuj

LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w skoku w dal

Opublikowano w Aktualności

Uczeń naszej szkoły Kacper Biernadski z klasy 8 C zajął II miejsce i otrzymał srebrny medal LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w skoku w dal. Jego wynik to 5,72 m.

Serdecznie gratulujemy!!! 

Drukuj

Dzień Matki 2019

Opublikowano w Aktualności

W dużym bukieciku majowe kwiatki

zakwitły dzisiaj na Święto Matki

Majowe kwiaty wstążką związane

Niech sto lat żyją mamy kochane!

Uczniowie klasy 1 A na zajęciach z panią Moniką przygotowali kolorowe bukiety kwiatów dla swoich ukochanych mam. Życzymy wszystkiego najlepszego!

Drukuj

Zajęcia plastyczne - pszczółki

Opublikowano w Aktualności

24 maja na zajęciach z wychowawcą panią Moniką Dunarowicz w klasie 1 A królowały pszczółki. Najpierw zapoznaliśmy się z historyjką obrazkową o tym, jak powstaje miód. Później przybliżyliśmy sobie pracę pszczelarza, a na koniec porozmawialiśmy o tym, dlaczego tak ważna jest ochrona tych pracowitych owadów. Na podsumowanie zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną.

Drukuj

LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w lekkoatletyce chłopców

Opublikowano w Aktualności

24 maja 2019 r. na stadionie KS ORZEŁ odbyły się finały LII  Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w lekkoatletyce chłopców. Antoni Borkiewicz z klasy 3 K zdobył złoty medal w skoku wzwyż skacząc 180 cm. Andrzej Uliński z klasy 3 K zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą 5 kg. Gratulujemy!!!

Drukuj

Wycieczka na Suwalszczyznę i do Wilna

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie z klas 3 A i 3 B byli na szkolnej wycieczce, podczas której podziwiali uroki polskiej przyrody, spacerując po Wigierskim Parku Narodowym, czy też płynąc statkiem wycieczkowym po jeziorze Wigry. Główną atrakcją było całodniowe zwiedzanie Wilna śladami Adama Mickiewicza.

Szlak wiódł od Ostrej Bramy, przez Starówkę i Uniwersytet Wileński po Muzeum Adama Mickiewicza i Katedrę Wileńską. Nie mogło też zabraknąć krótkiej wizyty na Cmentarzu na Rossie. W drodze powrotnej do Polski uczniowie zwiedzili również zamek w Trokach.

Drukuj

LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w lekkoatletyce dziewcząt

Opublikowano w Aktualności

23 maja 2019 r. na stadionie KS ORZEŁ odbyły się finały  LII  Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w lekkoatletyce dziewcząt. Oliwia Plewa z klasy 3 B zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą 3 kg osiągając wynik 9,99 m. Jest to jednocześnie nowy REKORD SZKOŁY. Poprzedni rekord wynosił 9,48 m i był ustanowiony w 2003 r. Zuzanna Brzostowska z klasy 3 E zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż skacząc 130 cm. Gratulujemy!!!

Drukuj

Góry Świętokrzyskie - zielona szkoła

Opublikowano w Aktualności

W dniach 20-23.05.2019 klasa 3 C pod opieką pani Anny Lisieckiej oraz pana Krzysztofa Błockiego wybrała się na zieloną szkołę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki wybrali się do Zagnańska i spotkali się z najbardziej znanym drzewem w Polsce – dębem Bartkiem. Dąb Bartek jest najsłynniejszym pomnikiem przyrody w Polsce, ma 28,5 m wysokości i ok. 700 lat. Następnie udaliśmy się do miejscowości Samsonów, gdzie oglądaliśmy ruiny huty i starego pieca do wytopu żelaza. Dodatkowo odwiedziliśmy Tokarnię – Skansen Wsi Kieleckiej, spacerowaliśmy z przewodnikiem oraz braliśmy udział w  warsztatach etnograficzne „Dawne gry i zabawy ludowe”. Drugiego dnia udaliśmy się do miejscowości Chrusty z wizytą w akwarium „Oceanika”, następnie pojechaliśmy w kierunku Kielc, a tu zwiedzaliśmy miasto szlakiem najważniejszych zabytków. Potem odwiedziliśmy Muzeum Zabawek i uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej połączonej z origami.

Trzeciego dnia odbyły się gry i zabawy na terenie obiektu oraz wieczór filmowy. Uczniowie korzystali z wyposażenia (bilard, ping pong, piłkarzyki) i infrastruktury obiektu.

Czwartego ostatniego dnia naszej wycieczki wybraliśmy się do miejscowości Krzemionki Opatowskie, gdzie znajduje sięprehistoryczna Kopalnia Krzemienia Pasiastego, którą z zainteresowaniem zwiedzaliśmy kierując się podziemną trasą turystyczną. Krzemionki Opatowskiesą to największe w Europie pola górnicze z podziemnymi chodnikami, szybami wydobywczymi i wentylacyjnymi sprzed 5 tysięcy lat. Wydobywany tu szary krzemień pasiasty jest skałą, z której wyrabiano na miejscu siekierki. Naukowcy szacują, że w Krzemionkach Opatowskich wytworzono kilkadziesiąt milionów sztuk kamiennych narzędzi. Obecnie z krzemienia pasiastego wyrabia się biżuterię.

Drukuj

Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

Opublikowano w Aktualności

21 maja 2019 roku w Teatrze Komedia w Warszawie odbyła się uroczysta XXVI Stołeczna Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, organizowana przez Fundację „Świat na Tak”. Konkurs promuje postawy prospołeczne i działania młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia. W tym roku nasz Młodzieżowy Klub Ośmiu otrzymał na tej gali wyróżnienie za swoje działania na terenie szkoły i Warszawy. Gratulujemy Naszym Wolontariuszom.

Drukuj

Akcja Szkolnego Wolontariatu

Opublikowano w Aktualności

Młodzieżowy Klub Ośmiu w ramach współpracy z Wolontariuszami działającymi przy Szkole Podstawowej nr 293 im. Jana Kochanowskiego w Warszawie, przeprowadził w maju akcję zbiórki odblasków. Kolorowe opaski i odblaski zostaną przekazane dzieciom z afrykańskiej wioski Jambiani. Była to już kolejna inicjatywa obu szkół. Dziękujemy za okazaną pomoc i przekazane dary.

Drukuj

Podsumowanie Konkursu „Kangur Matematyczny 2019”

Opublikowano w Aktualności

Dnia 21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur Matematyczny 2019”. Dzień konkursu: "Dzień Kangura" stał się już w naszej szkole, podobnie jak w szkołach wielu krajów, prawdziwym świętem matematyki. Szkolnym Koordynatorem konkursu była pani Ewa Wąsik.  Wyróżnienie w kategorii BENIAMIN otrzymał Wojciech Sikorski z klasy 5 A.

Gratulujemy uczniowi sukcesu.

Drukuj

Mistrzostwa Bemowa w lekkiej atletyce chłopców 2019

Opublikowano w Aktualności

20 maja odbyły się Mistrzostwa Bemowa w lekkiej atletyce chłopców. Chłopcy z naszej szkoły zajęli  I miejsce na Bemowie. Najlepsi byli uczniowie:

Sinicyn Jedrej kl. 3 E w biegu na 200 m

Antoni Borkiewicz kl. 3 K w skoku wzwyż 

Szymon Żurawski kl. 3 B w skoku wzwyż

Andrzej Uliński kl. 3 K w pchnięciu kulą

Wiktor Galczak kl. 3 E w skoku w dal

Hubert Krzemiński kl. 3 K w biegu na 1500 m

Oraz chłopcy z klas III gimn w sztafecie 4x100m: Chmielecki, Galczak, Sinicyn, Trojanowski i sztafecie olimpijskiej: Radecki, Wyka, Trojanowski, Naskrętski.

Drukuj

Mistrzostwa Bemowa w ringo

Opublikowano w Aktualności

17 maja br. na boiskach trawiastych naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Bemowa w ringo. Udział wzięło 7 szkół. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze zdobywając I miejsce. Tym samym zakwalifikowaliśmy się do LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w ringo, które odbędą się 28 maja. 

Nasza drużyna SP nr 364 grała w składzie: Julia Wiechowska kl. 3 C, Jagoda Wołenkiewicz kl. 3 C, Alicja Gietka kl. 3 C, Wojciech Krawczyk  kl. 3 C, Filip Kostyra  kl. 3 C.

Ostateczna kolejność drużyn:

I miejsce   SP nr 364

II miejsce    SP nr 150

III miejsce   SP nr 362

IV miejsce   SP nr 316

V miejsce   SP nr 82

Drukuj

Wycieczka do Berlina 2019

Opublikowano w Aktualności

Dnia 15 maja 2019 r. odbyła się szkolna wycieczka do Berlina. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy największe atrakcje stolicy Niemiec. Duże wrażenie wywarła na nas nowoczesna architektura Parlamentu Niemieckiego oraz ciekawe zakątki tego wielokulturowego miasta np. East Side Gallery- artystyczna pamiątka po Murze Berlińskim.

Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy: Fontannę Neptuna, wieżę telewizyjną, Wyspę Muzeów, Pomnik Holokaustu. Dotarliśmy również do największego symbolu Berlina -  Bramy  Brandenburskiej. Ostatniego dnia wycieczki odwiedziliśmy Miasteczko Filmowe. Była to niezapomniana przygoda, związana z możliwością przeniesienia się na „plan” filmowy, poznania trików stosowanych przez filmowców, zobaczenia wielu dekoracji i scenografii  hitów filmowych, a także pokazów kaskaderskich.  Dla spragnionych jeszcze większych wrażeń czekało kino 4D i 5D. Ta wycieczka z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci.

Drukuj

Lato w mieście 2019

Opublikowano w Aktualności

Zapisy do Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2019” rozpoczną się od 18 kwietnia 2019 r. od godz. 12:00 i potrwają do 30 kwietnia 2019 r. do godz. 12.00:  https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

Warszawski program „Lato w mieście 2019”: 

http://www.edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/warszawski-program-lato-w-miescie/warszawski-program-lato-w-miescie

Zasady rekrutacji (pobierz)

http://www.edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/zasady-rekrutacji-harmonogramy-placowki-ogolnodostepne-0

Drukuj

„JAK CHRONIĆ SWOJE DZIECKO PRZED PORNOGRAFIĄ”

Opublikowano w Aktualności

Szkolenie odbędzie się 29 maja br. o godz. 18.00 w multimedialnej bibliotece dla dzieci i młodzieży w Warszawie przy ul. Trynieckiej 40a. 

KOSZT SZKOLENIA: 50 ZŁ OD OSOBY. Uczestnicy otrzymają materiały merytoryczne, także dla swoich nastoletnich dzieci oraz szereg informacji pomocnych w przygotowaniu się do rozmowy na temat szkodliwości konsumpcji pornografii przez dzieci i młodzież.

Szczegółowe informacje rodzice znajdą na stronie https://www.twojasprawa.org.pl/aktualnosci/29-maja-otwarte-szkolenie-dla-rodzicow/#.XNPxU44zZPY

W ciągu 1,5 godziny spotkania rodzice otrzymują:
- wiedzę, niezbędną do zrozumienia tematu i przygotowania się do rozmowy z dzieckiem o pornografii, szczególnie w dobie szybkiego Internetu i smartfonów;
- konkretne wskazówki ułatwiające przeprowadzenie takiej rozmowy - w zgodzie z samym sobą i wiekiem dziecka;
- klarowną argumentację, przekazaną zrozumiałym językiem;
- wiedzę na temat powodów, dla których dziecko może sięgać po materiały pornograficzne;
- podpowiedzi, jak zabezpieczyć dziecko i jego otoczenie przed dostępem do pornografii;
- materiały opracowane specjalnie dla nastolatków;

www.twojasprawa.org.pl

www.opornografii.pl

Drukuj

Mistrzostwa Bemowa w lekkiej atletyce dziewcząt 2019

Opublikowano w Aktualności

13 maja odbyły się Mistrzostwa Bemowa w lekkiej atletyce dziewcząt. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły I miejsce na Bemowie. Najlepsze były:

Monika Kamień kl. 3 C w biegu na 100 m

Amelia Ziniewicz kl. 3 C w skoku wzwyż 

Oliwia Plewa kl. 3 B w pchnięciu kulą

Oraz dziewczęta z klas III gimn. w sztafecie 4x100m: Monika Kamień, Amelia Ziniewicz, Dominika Gimzicka, Weronika Daab.

Drukuj

Wyniki konkursu o krajach niemieckojęzycznych

Opublikowano w Aktualności

13 maja odbyła się IV edycja wewnątrzszkolnego konkursu z języka niemieckiego: „Die DACHL – Länder – kraje niemieckojęzyczne”. Uczniowie mieli przygotować się z najważniejszych informacji o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie, a także przygotować się ze znajomości znanych utworów muzycznych: Johann Sebastian Bach - „Aria na strunie G (Air)”, „Toccata i fuga d-moll (BMV 565)”. Ludwig van Beethoven - „Dla Elizy” oraz „9 Symfonia”. Wszyscy wiemy, że fragment finału IX symfonii przyjęto jako hymn Unii Europejskiej. Felix Mendelssohn i jego słynny „Marsz Weselny” - pierwsze wykonanie odbyło się 25 stycznia 1858 roku w kaplicy królewskiej St. James's Palace w Londynie podczas ślubu księżnej Wiktorii Koburg. Wolfgang Amadeusz Mozart - „Marsz Turecki”, „The Marriage of Figaro” oraz „Eine kleine Nachtmusik”. Johann Strauss - „Wiener Blut”, Georg Friedrich Händel „Muzyka na wodzie nr 21 i 22”. Zachęcamy do wysłuchania tych utworów, naprawdę warto.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Anita Owczarek – klasa 7 A

II miejsce – Łukasz Stępień – klasa 7 A oraz Mateusz Miksa  – klasa 3 B

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Drukuj

Lazurowe Wybrzeże

Opublikowano w Aktualności

Klasy 7 B, 8 C oraz 8 D w terminie od 6 do 12 maja udały się na wycieczkę na Lazurowe Wybrzeże. Uczniowie mieli mnóstwo pozytywnych wrażeń ze zwiedzania miast położonych na Lazurowym Wybrzeżu: Saint Tropez, Cannes, Nicea, Moustiers-Sainte-Marie, a także Wenecja we Włoszech. Poza doznaniami turystycznymi uczniowie mieli okazję posługiwania się językiem francuskim, wykonując zadania opracowane przez panią Karolinę Widyńską. Element kulturoznawczy podczas tego wyjazdu był bardzo istotny i ciekawy dla uczniów. To była niezwykle udana wycieczka.

Drukuj

Parada Schumana 2019

Opublikowano w Aktualności

11 maja ulicami stolicy przeszła Parada Schumana, w której uczestniczyli, jak co roku, uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy maszerowali pod hasłem "Wybieramy Europę". Parada Schumana jest organizowana z okazji Dnia Europy. Uczestnicy marszu zachęcali uprawnionych do głosowania do wzięcia udziału w tegorocznych wyborach europejskich.