• joomlaslide-be
  • joomlaslide-zimawmiescie2020
  • joomlaslide-kangur2020

  • joomlaslide-rekrutacjaJezykiDwa
  • joomlaslide-Rekrutacja2020
  • joomlaslide-KonkursILOVEBemovo
  • joomlaslide-Konkursfoto2020edycja V
  • joomlaslide-Spotkanie2020
  • joomlaslide-Frankofonia2020

Ferie zimowe: 08.02.2020 - 23.02.2020

Zima w mieście: 10.02.2020 - 21.02.2020

Apel podsumowujący I semestr

26.02.2020 godz. 9.50

Dzień otwarty dla rodziców uczniów uczęszczających do naszej szkoły

- 3 marca godz. 18.00

Drukuj

Zdrowe jedzenie

Opublikowano w Aktualności

Dnia 15 listopada, zgodnie z tematyką zajęć, uczniowie klas pierwszych rozmawiali o zdrowym trybie życia. Omawiając temat, dzieci zwróciły uwagę na spokojny i długi sen odpowiedni do wieku. Na to, że powinniśmy jeść mało, ale często. W trakcie rozmowy skupiliśmy się także na różnorodności posiłków, a przede wszystkim na warzywach i owocach w każdej postaci. Dzieci tego dnia przyniosły do szkoły potrzebne produkty i przygotowały samodzielnie pełne witamin drugie śniadanie. Przekonały się jednocześnie, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Po wykonaniu każdy mógł opowiedzieć co lubi i jak wygląda jego kanapka. A po klasowej uczcie uczniowie wyklejali piramidę żywieniową. A tak prezentują się kanapki w klasie 1 B i C:

Drukuj

Kolorowy deszcz

Opublikowano w Aktualności

Klasa 1 D podczas zajęć plastycznych zaczarowała deszcz i powstały kolorowe prace. Dzieci za pomocą flamastrów narysowały linie, a później wycięły i przykleiły postać z parasolem i chmury. A oto efekty ich pracy:

Drukuj

Unihokej 2019

Opublikowano w Aktualności

W dniach 12–15 listopada odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Bemowa w unihokeju szkół podstawowych. Startowali chłopcy i dziewczęta z klas IV–VI, a także chłopcy i dziewczęta z klas starszych. Największy sukces odnieśli chłopcy z grupy starszej zajmując III miejsce. Gratulacje :)

Drukuj

Centrum Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie

Opublikowano w Aktualności

14 listopada uczniowie klas 2 B i 2 C mieli okazję wziąć udział w wycieczce do Centrum Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie. Dzieci miały tam zorganizowane zajęcia począwszy od wykładu wprowadzającego w tematykę lasu, drzew i drewna. Następnie uczniowie zobaczyli narzędzia, którymi posługują się stolarze. Zobaczyli również czym różniła się praca dawnego stolarza od tego współczesnego. Po poznaniu stolarni dzieci chętnie zabrały się do własnej pracy. Powstały przepiękne drewniane dzieła sztuki! Po ciężkiej i intensywnej pracy należał się odpoczynek. Uczniowie zasiedli przy ognisku, piekli kiełbaski i świetnie bawili się na świeżym powietrzu. To była udana wycieczka!

Drukuj

Teatr Capitol - „Pinokio”

Opublikowano w Aktualności

14 listopada 2019 r. klasa 2 A wybrała się do teatru Capitol na przedstawienie „Pinokio” - adaptację znanej na całym świecie bajki. To piękna i wzruszająca opowieść o wystruganym z magicznego drewna pajacyku, który staje się prawdziwym chłopcem.

Drukuj

"Obrazy mistrza Jana" w Muzeum Narodowym

Opublikowano w Aktualności

12 listopada klasa 3 A uczestniczyła w lekcji "Obrazy mistrza Jana" w Muzeum Narodowym. Obrazy Jana Matejki przedstawiają najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Podczas tej lekcji uczniowie dowiedzieli się, skąd Matejko czerpał wiedzę o historii i do czego był mu potrzebny „Skarbczyk”. Poznali rodzinę artysty, a także ciekawostki z jego życia.

Drukuj

Dzień Jeża - 10 listopada 2019

Opublikowano w Aktualności

10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża. W naszej szkole klasy pierwsze podeszły do tematu plastycznie. W trakcie pracy rozmawialiśmy o tym, co jedzą jeże i czy są nam potrzebne. Wspomnieliśmy o tym, jak warto o nie dbać. Aktualnie jeże smacznie sobie śpią w swoim gnieździe z liści i trawy. Zachęcamy jednak wszystkich do zapoznania się z jeżami i ich potrzebami. Niestety jeże są gatunkiem zagrożonym i jak nie będziemy o nie dbać, to w przyszłości o jeżach poczytamy tylko w książce albo obejrzymy w telewizji.

Drukuj

"Świat na Tak" - darmowe korepetycje

Opublikowano w Aktualności

Fundacja "Świat na Tak" zaprasza na bezpłatne korepetycje dla dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawo-wych z niezamożnych rodzin. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się pod numerem tel. 22 629 63 34. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: http://swiatnatak.pl/ Zapraszamy również nauczycieli, emerytowanych nauczycieli do zgłaszania się do pracy wolontariackiej.  

Drukuj

Szkoła do hymnu

Opublikowano w Aktualności

Dnia 8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Po hymnie uczniowie klasy 2 C zaśpiewali pieśń „Jedenasty Listopada” Marleny Pawlik i przepięknie wykonali taniec ze wstęgami - Barwy Mojej Ojczyzny.

List MEN - Szkoła do hymnu pobierz

List Prezydenta do Uczniów - 11 listopada 2019 pobierz

Drukuj

Konkurs leksykalno-gramatyczny z j. niemieckiego 2019 - wyniki

Opublikowano w Aktualności

W czwartek 7 listopada odbył się konkurs leksykalno-gramatyczny z j. niemieckiego, którego koordynatorem była pani A. Lisiecka. Podczas konkursu sprawdzany był zakres wiedzy z klasy siódmej oraz ósmej. Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce – Uliana Zelenko

II miejsce – Anita Owczarek

III miejsce – Maria Jakóbczyk

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

Drukuj

Sportowe podsumowanie roku 2018/2019

Opublikowano w Aktualności

6 listopada 2019 r. odbyło się podsumowanie sportowego roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość miała miejsce w SP nr 341 przy ul. Oławskiej 3. Nasi uczniowie (obecnie absolwenci) odnieśli duże sukcesy sportowe w wielu dyscyplinach. W klasyfikacji ogólnej szkół na Bemowie chłopcy zajęli I miejsce a dziewczęta III. Nasi ubiegłoroczni uczniowie zdobyli 5 medali LII WOM (52 Warszawska Olimpiada Młodzieży) w lekkiej atletyce i brązowy medal w ringo. Oliwia Plewa - srebrny medal w pchnięciu kulą, Antoni Borkiewicz - złoty medal w skoku wzwyż, Andrzej Uliński - brązowy medal w pchnięciu kulą, Zuzanna Brzostowska - srebrny medal w skoku wzwyż, Kacper Biernadski - srebrny medal w skoku w dal. Brązowi medaliści w ringo to: Amelia Ziniewicz, Jagoda Wołenkiewicz, Alicja Gietka, Wojciech Krawczyk, Filip Kostyra, Jan Kołodziejski. Wszystkim medalistom życzymy wielu sukcesów w nowych szkołach :)

Drukuj

Apel z okazji Święta Niepodległości

Opublikowano w Aktualności

Dnia 6 listopada 2019 r. odbyły się dwa apele z okazji Święta Niepodległości. Pierwszy apel był dedykowany dla klas 0-III, natomiast drugi dla klas IV-VIII. Zarówno na pierwszym, jak i na drugim uczniowie w formie pieśni, wierszy oraz tańca upamiętniali odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 po 123 latach zaborów. Do tego święta przygotowywaliśmy się od kilku dni. W młodszych klasach uczniowie skupieni byli na różnych pracach plastycznych, m.in. wyklejanie kulkami z bibuły godła Polski oraz flagi, robienie kotylionów, a w starszych klasach głównie na układaniu życzeń dla Polski. Na zajęciach lekcyjnych rozmawialiśmy z uczniami o tym, co oznacza dla nas Polaków NIEPODLEGŁOŚĆ.

Drukuj

Wyniki konkursu "Moja Ojczyzna"

Opublikowano w Aktualności

I miejsce - Maria Laskowska 1 B, Lena Wręczycka 2 C, Zuzanna Landowska 1 A
II miejsce - Kalina Grajek 1 C, Klaudia Mastalerz 1 C, Antoni Suszek 1 A, Ewa Malik 1D, Julia Lewandowska 1 C
III miejsce - Jan Suszek 3 A, Maja Wasilewska 1 B, Joanna Borysewska 1 C, Hanna Plęs 1 B, Karol Nowakowski 1 C, Ola Kulik 1 D, Maja Burzec 1 A
wyróżnienia - Konstanty Bors 1 A, Demir Sinitsa 1 C, Pola Kudzinowska 2 C, Laura Okła 1 C, Lena Kłos 2 C, Hanna Miernik 1 D

Koordynatorem konkursu była pani Mariola Wójcik.

Drukuj

Spektakl p.t.: „Możliwe zagrożenia płynące z korzystania z internetu”

Opublikowano w Aktualności

W dniach 4 i 5 listopada uczniowie klas I-III brali udział w spektaklu, p.t.: „Możliwe zagrożenia płynące z korzystania z internetu”. Spektakl odbył się w sali widowiskowej Ośrodka Wychowawczo-Profilaktycznego Michael ul. ks. Markiewicza 1. Tematem przewodnim był oczywiście internet, który staje się popularnym narzędziem komunikacji. Nasze dzieci dorastają obecnie w otoczeniu nowoczesnych technologii.

O tym, czy nasze dzieci będą bezpieczne w sieci zależy w dużej mierze od nas rodziców. Internet jest skarbnicą wiedzy i aby z niego mądrze korzystać, należy dzieci edukować już od najmłodszych lat. Spektakl, którego doświadczyli nasi uczniowie miał bardzo mądry i trafny przekaz. Miejmy nadzieję, że dzieci będą pamiętały o tych zagrożeniach i że umiejętnie będą korzystały w przyszłości z internetu.

Drukuj

Dzień przebierańców

Opublikowano w Aktualności

30 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Przebierańców. Niektóre dzieci były przebrane za jakąś postać z książki lub filmu. W świetlicy w klasie I C dzieci wykonywały samodzielnie piękne maski o różnej tematyce. Całe klasy wypełnione były tajemniczymi postaciami.

Drukuj

Dzień Kundelka

Opublikowano w Aktualności

25 października obchodzone jest nieformalne święto, czyli Dzień Kundelka. W naszej szkole chcieliśmy wszystkim zasygnalizować, że są na świecie psy, które potrzebują naszej pomocy. Poruszyliśmy tę tematykę na zajęciach lekcyjnych, a klasa 1 B i 1 C przygotowała z tej okazji prace plastyczne. Dzięki Wolontariatowi i jego zaangażowaniu bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych, także na rzecz zwierząt. Zbieramy dla nich żywność, kołdry oraz koce. Dzień 25 października to także Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, pamiętajmy o nich – nie tylko w październiku.

Drukuj

Cmentarz Powązki 2019

Opublikowano w Aktualności

W dniu 24 października grupa uczniów z klasy 8 A wzięła udział w akcji sprzątania grobów na Cmentarzu Powązki-Wojskowe. Uczniowie po raz kolejny włączyli się w akcję organizowaną przez Wolontariat Szkoły. Uczniowie uporządkowali teren i groby w jednej z zaniedbanych kwater cmentarza oraz zapalili znicze na grobach żołnierzy poległych w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Drukuj

Piknik w parafii im. Jana Pawła II

Opublikowano w Aktualności

Dnia 20 października 2019 r. wolontariusze SP 364 wraz z wolontariuszami SP 341 brali udział w pikniku w parafii pw. Jana Pawła II. Wolontariusze zorganizowali stoisko, na którym sprzedawali ciastka, zabawki oraz artykuły szkolne. Zebrane środki zostaną przekazane naszym kolegom i koleżankom z Burundii w ramach projektu "Mój szkolny kolega z misji".

Drukuj

Projekt Alpinarium - XIV edycja Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych

Opublikowano w Aktualności

Projekt Alpinarium - XIV edycja Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych

W ramach projektu WIE 2019 uczniowie klas dwujęzycznych uczęszczający na szkolne polsko-francuskie koło biologiczne zagospodarowali teren przy wejściu do szkoły. Uczniowie zaprojektowali i zbudowali skalniak, a także zajmowali się siewem, nasadzeniami roślin, ich uprawą i pielęgnacją. Starszych kolegów dzielnie wspomagali uczniowie z młodszych klas, ramię w ramię z nimi kopiąc, siejąc i sadząc.

Drukuj

Integracja w Górach Świętokrzyskich

Opublikowano w Aktualności

W dniach 16-18.10.2019 r. klasa 5 B, 5 A i 4 A wyjechały na wycieczkę integracyjną w Góry Świętokrzyskie. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzali aleję miniatur z najpopularniejszymi zabytkami z całego świata, która znajduje się w Parku Zabaw i Rozrywki Sabat Krajno. Oczywiście po pierwszej kolacji była dyskoteka powitalna. Na drugi dzień uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w Centrum Nauki Da Vinci w Chęcinach i umiejętność pływania w Parku Wodnym „Perła” w Nowinach, a wieczorem odpoczywali przy ognisku. W ostatnim dniu wspinali się na Łysą Górę tzw. Drogą Królewską. Wszyscy mają co wspominać do następnej wycieczki – zobaczcie zdjęcia.