• joomlaslide-rekrutacja147
  • joomlaslide-oddzialzerowy
  • joomlaslide-be
  • joomlaslide-be
  • joomlaslide-be

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

nadal trwa

Więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 

- sala gimnastyczna 2 września 2019

Klasy 0 - 3 godz. 8.00

Klasy 4 - 8 godz. 10.30

Więcej

Przerwa wakacyjna:

20 czerwca 2019 - 1 września 2019

Więcej

Drukuj

08.12.2015 – 10.12.2015r. - Próbny egzamin gimnazjalny

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie klas trzecich przychodzą w tych dniach na godz. 8.30. Udają się do odpowiednio wyznaczonych sal i piszą egzamin we współpracy z Operonem i Gazeta Wyborczą wg harmonogramu:

08 grudnia – 9:00 – 10:00 historia i wos, 11:00 – 12:30 język polski

09 grudnia – 9:00 – 10:00 część przyrodnicza, 11:00 – 12:30 matematyka

10 grudnia – 9:00 – 10:00 język obcy (poziom podstawowy), 11:00 – 12:00 język obcy (poziom rozszerzony)

Uczniowie klas pierwszych i drugich przychodzą do szkoły według planu lekcji, który otrzymają od wychowawców klas.

Drukuj

08.12.2015r. - Kiermasz świąteczny

Opublikowano w Aktualności

Serdecznie zapraszamy na Bożonarodzeniowy Kiermasz Świątecznyw dniu 08 grudnia 2015 roku, o godzinie 17.30, przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod opieką pana Jakuba Sęk oraz pani Ingi Tomasiak.

Drukuj

08.12.2015r. - Dzień Otwarty

Opublikowano w Aktualności

O godzinie 17.30 zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania z nauczycielami przedmiotów.

Drukuj

04.12.2015r. - Konkurs na najładniejszy stroik świąteczny

Opublikowano w Aktualności

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami panem Jakubem Sęk i panią Ingą Tomasiak zaprasza do udziału w konkursie na najładniejszy stroik świąteczny. Stroiki prosimy przekazywać opiekunom SU w terminie do 04.12.2015. 

Drukuj

04.12.2015r. - Mikołajki

Opublikowano w Aktualności

04 grudnia odbędą się spotkania mikołajkowe klas, na których uczniowie wręczą sobie drobne upominki. Samorząd Uczniowski przystroi świątecznie choinkę na dziedzińcu szkolnym.

Drukuj

02.11.2015- 02.12.2015r. - Konkurs z języka niemieckiego

Opublikowano w Aktualności

Nauczyciele języka niemieckiego – pani Anna Lisiecka, pani Beata Tadaj i pani Anna Szumel zachęcają do udziału w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną o krajach niemieckojęzycznych. Można wykonać pracę również w języku polskim z elementami języka niemieckiego. Prace konkursowe proszę przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 02.12.2015. Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 09.12.2015.

Drukuj

Wystawa makiet konkursowych obiektów z Berlina

Opublikowano w Aktualności

W dniu 18.11.2015 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na makietę obiektów związanych z Berlinem. W kategorii pomysłowość - oryginalność projektu zwyciężył Konrad Iwanowski z klasy 1 C. W kategorii wkład pracy - zaangażowanie w wykonanie projektu zwyciężył Ksawery Jaroszyński z klasy 3 B, a w kategorii estetyka wykonania pracy zwyciężyła Klaudia Rogalska z klasy 1 F. Członkowie Jury: pani Anna Szumel, pani Beata Tadaj i pani Anna Lisiecka postanowili również przyznać dwa wyróżnienia. Otrzymali je Aleksander Włodarczyk i Marek Dąbrowski z klasy 1 A oraz Zuzanna Janiszewska z klasy 2 A.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu!

 

Drukuj

Zbiórka karmy i koców dla zwierząt

Opublikowano w Aktualności

W  dniach od 10.10.2015 do 15.11.2015 wolontariusze przeprowadzili na terenie naszego gimnazjum  akcję zbiórki karmy i koców dla zwierząt ze schroniska na Paluchu. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży i nauczycieli. Udało nam się zebrać ponad 50 kg karmy, koce oraz zabawki dla zwierząt. Dziękujemy za okazaną pomoc!

Drukuj

Sukces naszej uczennicy

Opublikowano w Aktualności

Julia Adamczyk z klasy I C zajęła I miejsce w Mistrzostwach Świata w Tańcu Nowoczesnym Juniorów World Dance Championship WADF. Zawody odbyły się w Libercu w Czechach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Drukuj

II edycja Bemowskiego Konkursu Ortograficznego

Opublikowano w Aktualności

Miło nam poinformować, że II edycję Bemowskiego Konkursu Ortograficznego o nagrodę główną Pióro Burmistrza, który się odbywał w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomej Dysleksji, wygrała uczennica klasy trzeciej Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 - Iga Dymarska. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem "Dobrze żyć z dysleksją... mogę-umiem-potrafię" w kategoriach: "uczeń - Rodzic - nauczyciel - pracownik urzędu". Uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 - Julia Ukielska (śpiew), duet gitarowy: Alicja Rytowska i Jan Ostolski oraz Maja Miąskiewicz uświetnili swoimi zdolnościami artystycznymi podsumowanie dyktanda. Gratulujemy !

 

Drukuj

Akcja wolontariatu szkolnego - "Pamiętamy o bliskich..."

Opublikowano w Aktualności

W dniu 7 listopada wolontariusze wraz z opiekunami panią Magdaleną Krakowiak i panią Anną Szumel udali się kolejny już raz na Cmentarz Powązkowski i uczestniczyli w akcji "Pamiętamy o bliskich ...". W tym roku sprzątaliśmy opuszczone mogiły oraz groby powstańców.

Drukuj

30.10.2015 - Halloween

Opublikowano w Aktualności

W piątek, 30 października zdarzyła się w szkole przedziwna rzecz. Miast uczniów na lekcje przyszły przeróżne fantastyczne i przerażające zarazem istoty. Oprócz różnego rodzaju nieumartych zombie, mieliśmy kilka czarownic, szkielety i Jokera. Na korytarzach dało się zauważyć również powstałe z grobów chodzące zwłoki oraz wampiry. Dla kontrastu obecne były również księżniczki, niedźwiedzie, wojskowi. Na przerwach rozdawano natomiast słodkie upominki.

Tak oto bawiliśmy się świętując Halloween. Poniżej kilka zdjęć naszych niezwyczajnych osobowości.

Drukuj

Wyjazd do Francji - reportaż

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie klas drugich dwujęzycznych w dniach 27 września – 4 października wzięły udział w wycieczce do Francji – celem zobaczenia tego pięknego kraju i wykorzystania w praktyce swojej znajomości języka francuskiego. Wraz z uczniami na wyjazd wybrały się nauczycielki języków obcych, p. Magdalena Mrozowska, p. Karolina Widyńska, p. Krystyna Szymkowska i p. Aneta Rzeszutek.

Przebieg dnia pierwszego polegał głównie na przeszło 20-godzinnej podróży na Zachód. Następnego zaś dnia wszyscy ruszyli w miasto – pierwszy przystanek: Strasburg. Mieliśmy okazję zobaczyć Katedrę Notre Dame, miejsca obrad Rady Europy i Parlamentu Europejskiego a także Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Na koniec udaliśmy się w rejs statkiem po rzece Ill w dzielnicy La Petite France (Wenecja Północy).

Drugim przystankiem naszej wycieczki była stolica Francji – Paryż. Będąc na miejscu nie można było nie zobaczyć wieży Eiffla, grobowica Napoleona – Dôme des Invalides a także ogrodów Luksemburskich i słynnego miejsca rozrywki Francji – Moulin Rouge. Kolejny dzień upłynął pod znakiem sztuki, gdyż spędziliśmy kilka godzin w słynnym Luwrze (Musée du Louvre). Znajdują się tam dzieła mające kilka tysięcy lat (pochodzą nawet z 2600 r. p. n. e.) a także słynna „Mona Lisa” i ogromna ilość innych perełek światowej sztuki. Polskim akcentem podróży była wizyta w domu, w którym mieszkał i zmarł wybitny Polak – Fryderyk Chopin (12 Place Vendȏme). Mieliśmy również okazję na zwiedzanie Pól Elizejskich (Avenue des Champs-Élysées) niedaleko siedziby Prezydenta Francji, François Hollande’a. Po wykwaterowaniu się z hotelu spędziliśmy w EuroDisneyLandzie cały dzień – choć i tak było to zdecydowanie za krótko.

Wszystko co dobre, szybko się kończy, tak i nasza wycieczka. Zwiedziliśmy kawałek Europy, zobaczyliśmy wspaniałe miejsca i przeżyliśmy naprawdę miłe chwile. Od czasu wyjazdu każdy z nas może z czystym sumieniem powiedzieć: Je parle français très bien!

Drukuj

Projekt "Motywator"

Opublikowano w Aktualności

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie "Motywator" realizowanym przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy we współpracy z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym i Neurogrą. Celem projektu jest wsparcie uczniów w rozwoju funkcji poznawczych: pamięci, koncentracji oraz kompetencji kluczowych, takich jak umiejętność motywowania się do nauki, zdolność stawiania celów i osiągania ich, wytrwałość i radzenie sobie z trudnościami. Program "Motywator" ma za zadanie wspierać motywację oraz trenować pamięć i koncentrację naszych gimnazjalistów poprzez zabawę w postaci gier online. Opiekunami projektu w naszym gimnazjum są pani Marta Mankiewicz i pani Anna Szumel. Więcej informacji na temat projektu na stronie:

http://motywator.eu/

Drukuj

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

Opublikowano w Aktualności

Uczniowie naszego gimnazjum, realizujący pod kierunkiem pani Karoliny Widyńskiej projekt "Młodzi Amatorzy Kina", otrzymali prestiżowe wyróżnienie – II miejsce Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. Gala wręczenia nagród VI edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej odbyła się 21 października br. w budynku Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych. Nagrodę w obecności dyrektora szkoły pana Wojciecha Barańskiego odebrała pani Karolina Widyńska. Organizatorem i fundatorem Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej jest m. st. Warszawa, a celem konkursu jest promocja ciekawych działań edukacji kulturalnej oraz ich rekomendowanie jako dobre praktyki. W VI edycji do II etapu zakwalifikowano 51 spośród 111 zgłoszonych projektów. Nagrodzonych zostało 27 działań. Pani Karolina Widyńska wyróżniona została „za zainspirowanie młodzieży do twórczej aktywności poprzez realizację krótkich form filmowych, za przygotowanie uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym”.
Nauczycielce i uczniom gratulujemy – życząc dalszych sukcesów i nagród.

https://www.youtube.com/watch?v=pMKNXLnlVww

Drukuj

18.11.2015r. – Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Opublikowano w Aktualności

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panem Jakubem Sękiem oraz panią Ingą Tomasiak i panią Magdaleną Mrozowską zaprasza do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym, w debacie uczniowskiej, ankiecie na temat tolerancji oraz w warsztatach o tolerancji.