• joomlaslide-zima
  • joomlaslide-kreatywna
  • joomlaslide-przerwa
  • joomlaslide-be

trojca-koleda

Koncert kolęd - 21.12.2018

Więcej

trojca-wigilie

Wigilie klasowe - 21.12.2018

Więcej

trojca-zebranie

Zebranie z rodzicami 08.01.2019 godz. 18:00 - oceny proponowane

Więcej

Drukuj

12.04.2014r. - Szkolny Dzień Ziemi

Opublikowano w Aktualności

12.04.2014 zapraszamy na finał turnieju ekologicznego w ramach obchodów Dnia Ziemi. Turniej przygotują uczniowie w ramach projektu edukacyjnego klas II.

Drukuj

11.04.2014r. - Przesłuchania - Frankofonia 2014

Opublikowano w Aktualności

Przesłuchania II Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej FrankoFonia 2014

11 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszym gimnazjum uczestników drugiej edycji Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej FrankoFonia 2014, którzy wykonali ponad 50 utworów artystów francuskich, belgijskich i kanadyjskich. Występy oceniało jury pod przewodnictwem pana Denis Gérard reprezentującego Instytut Francuski. Wyniki zostaną ogłoszone 10 maja podczas koncertu finałowego w Amfiteatrze Bemowo. Serdecznie zapraszamy!"

Drukuj

10.04.2014 - Świąteczna zbiórka żywności dla Fundacji "Świat na Tak"

Opublikowano w Aktualności

Wolontariusze naszego gimnazjum kolejny już raz przyłączą się do akcji świątecznej zbiórki żywności długoterminowej na rzecz podopiecznych Fundacji "Świat na Tak". Każdy uczeń może wspomóc naszą akcję. Dary można przekazywać pani Magdalenie Krakowiak, pani Annie Szumel oraz księdzu Radosławowi Królowi w terminie do 10.04.2014.
DZIĘKUJEMY !

Drukuj

9.04.2014r. - „Wajda totalnie – 25 lat wolności”

Opublikowano w Aktualności

9 kwietnia w warszawskim kinie Atlantic odbyło się spotkanie „Wajda totalnie – 25 lat wolności”, w którym uczestniczyło pięć osób ze szkolnej grupy filmowej Młodzi Amatorzy Kina. Uczniowie oglądali filmy reżysera, przysłuchiwali się rozmowie zaproszonych gości, skosztowali filmowego tortu i zdobyli autograf reżysera na filmowym klapsie. Więcej informacji na ten temat na blogu blogiceo.nq.pl/szkolazklasa20

Drukuj

07.04.2014 – Konkurs „Szkolny Geniusz Matematyczny”

Opublikowano w Aktualności

07.04.2014 na 6 godzinie lekcyjnej odbędzie się wewnątrzszkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas I i II „Szkolny Geniusz Matematyczny”. Konkurs organizowany jest w naszym gimnazjum już po raz trzeci. Celem konkursu jest pogłębianie  zainteresowań  i  uzdolnień  matematycznych  uczniów oraz  popularyzacja matematyki  wśród  młodzieży gimnazjalnej. Opiekunem konkursu jest pani Ewa Wąsik. Trzymajmy kciuki za uczestników!

Drukuj

02.04.2014 - Konkurs Historyczny

Opublikowano w Aktualności

02.04.2014 uczeń naszego gimnazjum – Kamil Wojnowski z klasy 3 D  weźmie udział w III już etapie Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”.

Trzymajmy mocno kciuki !

Drukuj

28.03.2014 - Zebranie dyrektorów szkół w Ambasadzie Francji

Opublikowano w Aktualności

Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler przyjął 28 marca przedstawicieli władz oświatowych, dyrektorów i nauczycieli gimnazjów i liceów z francuskimi oddziałami dwujęzycznymi.

Przez cały dzień odbywały się prezentacje i dyskusje dotyczące nauki francuskiego i nauczania pozostałych przedmiotów po francusku oraz kierunków studiów i zawodów, do których znajomość tego języka daje dostęp.

Pragnąc podziękować wszystkim tym, którzy działają na rzecz rozpowszechniania języka francuskiego w Polsce i osobom odpowiedzialnym za programy nauczania, dzięki którym język francuski nie jest jedynie językiem nauczanym, ale również językiem nauczania, Ambasador Francji wydał w swej rezydencji przyjęcie, w czasie którego zostały podpisane umowy między Instytutem Francuskim w Polsce a dwoma liceami dwujęzycznymi, liceum im. Mikołaja Kopernika w Katowicach i liceum im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie.

Ambasador przypomniał w swym przemówieniu (kliknąć przemówienie), że dwujęzyczne gimnazja i licea z programami nauczania w języku francuskim istnieją od ponad dwudziestu lat, i że pierwsze klasy językowe pojawiły się zaledwie w kilku liceach w dużych miastach, w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Poznaniu, a dopiero potem rozpowszechniły się w całym kraju. Ta forma nauczania obejmuje obecnie 4000 uczniów uczęszczających do 22 gimnazjów i 12 liceów.

Ambasador pogratulował zapału, z jakim nauczyciele tych szkół popularyzują język francuski wśród uczniów poprzez różnorodne działania - festiwale piosenki, filmy krótkometrażowe, kluby filmowe i warsztaty teatralne.

Przypomnijmy, że dwóch uczniów warszawskiego liceum im. Narcyzy Żmichowskiej, błyskotliwych zwycięzców konkursu na najlepszy reportaż pt. „Dwujęzyczne pokolenie” (zorganizowanego przez Instytut Francuski w Polsce z hojnym wsparciem Air France) wyjedzie tego lata do Francji, gdzie spotkają się z grupą sześćdziesięciu frankofonów z trzydziestu krajów i będą mieli okazję poznać lepiej kulturę Francji i pogłębić znajomość języka tego kraju.

 

Więcej informacji na stronie Ambasady Francji 

 

Drukuj

20.03.2014 - Międzynarodowy Dzień Frankofonii

Opublikowano w Aktualności

Dnia 20 marca, jak co roku, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Frankofonii. Z tej okazji grupa uczniów z dwujęzycznej klasy 2e realizująca projekt gimnazjalny pod kierunkiem p. Sylwii Puciło zabrała swoich kolegów i nauczycieli w wirtualną podróż po siedmiu francuskich wyspach: Mont-Saint-Michel, Île de Ré, Korsyce, Martynice, Polinezji Francuskiej, Mayotte i Wallis i Futunie.
Spotkanie było też okazją do poznania francuskich malarzy impresjonistów oraz obejrzenia nagrodzonych i wyróżnionych prac plastycznych w szkolnym konkursie "Pejzaż impresjonistyczny" zorganizowanym przez p. Annę Wawrzyńską. Gratulujemy Karolinie Tchoń, Ani Mazur, Alicji Podstolskiej, Karolinie Paprockiej, Oli Romanik i Basi Truskolaskiej!

Drukuj

20.03.2014 - Dzień Otwarty

Opublikowano w Aktualności

W czwartek , 20 marca 2014r. w naszym Gimnazjum odbył się Dzień Otwarty Szkoły.
Uczniowie szkół podstawowych wraz z rodzicami mieli możliwość zwiedzenia szkoły i pracowni, zapoznania się z ofertą edukacyjną naszego gimnazjum oraz spotkania z uczniami i nauczycielami gimnazjum.

Uczniowie i nauczyciele przygotowali i zaprezentowali wystawy, prezentacje i pokazy.

Zapraszamy do galerii zdjęć z Dnia Otwartego.

 

Drukuj

20.03.2014 - Wizyta Ambasadora Francji w Gimnazjum

Opublikowano w Aktualności

20 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Frankofonii i dnia otwartego szkoły, Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler zaszczycił nasze gimnazjum swoją obecnością.

Pan Ambasador w swoim przemówieniu niezwykle pochlebnie wyraził się o naszej szkole, chwaląc dynamizm Pani Dyrektor Jolanty Różyckiej oraz doceniając zaangażowanie nauczycieli. Następnie w obecności dyrekcji, burmistrza Bemowa Alberta Stomy oraz attaché ds. współpracy edukacyjnej Thomas'a Laigle'a wręczył 42 uczniom klas dwujęzycznych zaświadczenia o zdaniu egzaminu DELF A2.

Więcej na temat wizyty Ambasadora można przeczytać tutaj:

Ambasador wręczył dyplomy DELF uczniom Gimnazjum nr 83 w Warszawie

Przemówienie Ambasadora w Gimnazjum nr 83 w Warszawie

Drukuj

17.03.2014 - Dzień św. Patryka – Dzień Zielonej Wyspy

Opublikowano w Aktualności

Szkolny Klub Europejski pod opieką pani Krystyny Szymkowskiej zaprasza do udziału w quizach, konkursach i grach. Na wszystkich czekać będzie szereg atrakcji, m. in. poszukiwanie garnca ze skarbami, prezentacja muzyki i strojów irlandzkich. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Drukuj

13.03.2014 – Dzień Liczby Pi

Opublikowano w Aktualności

W tym dniu w ramach realizacji projektu edukacyjnego uczniowie klasy 2 C przygotują szereg atrakcji i konkursów matematycznych. Opiekunem projektu jest pani Katarzyna Grad. Zapraszamy do wspólnej zabawy uczniów wszystkich klas!