• joomlaslide-be

Próbne egzaminy ósmoklasisty - 20-22 listopada 2019

Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada 2019

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - 21 listopada

Drukuj

16.11.2015r.- Konkurs Ortograficzny

Opublikowano w Aktualności

W dniu 16.11.2015 o godzinie 11.40 odbędzie się szkolny etap Konkursu Ortograficznego przygotowanego przez panią Małgorzatę Kamińską. Trzymamy kciuki za uczestników konkursu i życzymy powodzenia!

Drukuj

16.11.2015r.- Zbiórka karmy i kocy dla zwierząt

Opublikowano w Aktualności

Wolontariusze prowadzą akcję zbiórki karmy i kocy dla zwierząt ze schroniska na Paluchu. Dary można przekazywać pani Magdalenie Krakowiak, pani Annie Szumel i księdzu Jarosławowi do 16.11.2015. Dziękujemy za okazaną pomoc!

Drukuj

09.11.2015r. - Wystawa makiet obiektów z Berlina

Opublikowano w Aktualności

Pani Anna Szumel zaprasza do udziału w konkursie na najciekawszą makietę obiektów związanych z Berlinem. Prace konkursowe proszę przekazywać nauczycielom języka niemieckiego w terminie do 06.11.2015.

Drukuj

07.11.2015r. – "Pamiętamy o bliskich..."

Opublikowano w Aktualności

W tym dniu wolontariusze wraz z opiekunami panią Magdaleną Krakowiak i panią Anną Szumel uczestniczyć będą w akcji sprzątania grobów na Cmentarzu Powązkowskim.

Drukuj

09.11.2015r. – Obchody Święta Niepodległości

Opublikowano w Aktualności

W ramach realizacji projektu edukacyjnego uczniowie klas drugich zapraszają na uroczysty apel "Urodziny Rzeczypospolitej" przygotowany pod opieką pani Teresy Szaran i pani Ingi Tomasiak.

Drukuj

02.11.2015- 24.11.2015r. - Konkurs z języka niemieckiego

Opublikowano w Aktualności

Nauczyciele języka niemieckiego – pani Anna Lisiecka, pani Beata Tadaj i pani Anna Szumel zachęcają do udziału w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną o krajach niemieckojęzycznych. Można wykonać pracę również w języku polskim z elementami języka niemieckiego. Prace konkursowe proszę przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 24.11.2015. Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 01.12.2015.

Drukuj

Prawybory - "Młodzi głosują"

Opublikowano w Aktualności

W dniu 19.10.2015 członkowie Euroklubu pod opieką pani Krystyny Szymkowskiej przeprowadzili prawybory do sejmu i senatu w ramach projektu edukacyjnego CEO "Młodzi głosują". Przewodniczącym komisji był Krystian Dębek z kl. 2 e. Najwięcej głosów uczniowie oddali na komitety: Prawo i Sprawiedliwość (44 głosy),Partia Korwin (44 głosy) i Platforma Obywatelska (42 głosy).

Drukuj

Piknik w Parafii pod wezwaniem Jana Pawła II

Opublikowano w Aktualności

W niedzielę 18.10.2015 wolontariusze pod opieką pani Magdaleny Krakowiak pomagali w organizacji pikniku z okazji Dni Papieskich w Parafii pod wezwaniem Jana Pawła II. Wolontariusze opiekowali się i bawili z dziećmi, własnoręcznie przygotowali słodki poczęstunek oraz gry dla młodszych uczestników pikniku. Uczniowie przekazali również na ręce księdza Jarosława maskotki, gry i książeczki dla parafii, które wcześniej zebrali w trakcie akcji charytatywnej zorganizowanej w naszej szkole.

Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej

Opublikowano w Aktualności

14 października 1773 roku ówczesny król, Stanisław August Poniatowski, złożył wniosek do Sejmu Rozbiorowego Rzeczypospolitej Obojga Narodów o powołanie Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego organu w Europie, o charakterze ministerstwa oświaty. Dziś, w 242 rocznicę utworzenia tej instytucji, obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej, popularnie zwane „Dniem Nauczyciela”.

Uroczystości szkolne połączone były ze ślubowaniem klas pierwszych, których uczniowie od dnia dzisiejszego są pełnoprawnymi członkami naszej gimnazjalnej społeczności. Przed zgromadzonymi Gośćmi, Gronem Pedagogicznym i Uczniami klas pierwszych, krótkie przemówienie, podziękowania i życzenia wygłosił Dyrektor Szkoły – Wojciech Barański. Odczytany został również list przewodniczącej Komisji Edukacji i Rodziny Rady m. st. Warszawy, p. Małgorzaty Żuber-Zielicz. Głos zabrała także przedstawicielka Rady Rodziców naszej szkoły, p. Elżbieta Sączek, która złożyła całemu Gronu Pedagogicznemu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.

Uroczystości uświetniły występy artystów z klas pierwszych, którzy pokazując swe ukryte talenty wokalne i muzyczne wprawiły publiczność w świetny nastrój. Całość dopełniał występ szkolnego chóru, który prowadzony był przez p. Jacka Kwiatkowskiego.

Po oficjalnych uroczystościach klasy pierwsze zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z wychowawcami.

Całej Społeczności Szkolnej, tj. Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom administracji, a także Uczniom życzymy ogromnych sukcesów w pracy i zapału, który nigdy się nie kończy.

Drukuj

Wyróżnienie dla Wolontariatu Szkolnego

Opublikowano w Aktualności

W dniu 30.09.2015 na Stołecznej Kapitule Klubów Ośmiu przedstawiciele wolontariuszy wraz z opiekunami p. Magdaleną Krakowiak i p. Anną Szumel odebrali z rąk pani poseł Joanny Fabisiak Certyfikat Szkoły Przyjaznej Wolontariatowi. Nasza wieloletnia praca, zaangażowanie młodzieży i ich dobre serca zostały docenione. Specjalne podziękowania od Fundacji "Świat na Tak" za szerzenie idei pomocy innym i działania wspierające prace wolontariuszy otrzymał Pan Dyrektor Wojciech Barański.

Drukuj

Wyjazd integracyjny klas I

Opublikowano w Aktualności

W dniach 23.09.2015-25.09.2015 uczniowie klas I wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce integracyjnej. W tym roku szkolnym spędziliśmy czas w ośrodku wypoczynkowym Gwarek w Pięknej Górze na Mazurach. Pogoda i nastroje dopisywały. Uczniowie przeżyli niezapomniane chwile w czasie nocnej gry fabularnej w lesie i survival. Odbyła się olimpiada sportów na wesoło, gra terenowa INO, dyskoteka oraz teleturniej Intelshow.

Drukuj

Wyjście do Muzeum Powstania Warszawskiego klas II

Opublikowano w Aktualności

W związku z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego, w półowie września br. uczniowie klas drugich naszej szkoły wzięli udział w lekcji muzealnej w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dla wielu z nich była to pierwsza okazja spotkania się oko w oko z pamiątkami oraz faktami z życia młodzieży, których młodość została przerwana przez patriotyczne zapędy odbicia z rąk okupanta Warszawy - stolicy Polski. Przewodnik wycieczki dokładnie objaśnił przebieg powstania i powody jego wybuchu. Zobrazowane zostały również strategie Armii Krajowej oraz taktyka Polskiego Państwa Podziemnego. W ramach lekcji muzealnej uczniowie brali również udział w pracy w grupach, gdzie mogli wykazać się kreatywnością tworzenia tekstów na tematy powstańcze.

Wszyscy uczestnicy miło spędzili czas, poszerzyli swoją wiedzę z historii Polski, a także przeżyli niezwykłą i jedyną w swoim rodzaju podróż w czasie. 

MPWIN1404

Drukuj

01.10.2015 – 29.10.2015r. – Konkursy kuratoryjne

Opublikowano w Aktualności

W dniach od 01.10.2015 - 29.10.2015 odbędą się konkursy kuratoryjne - etapy szkolne. Szczegółowe informacje dostępne są u nauczycieli przedmiotów oraz na stronie Mazowieckiego Kuratora Oświaty:

http://www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/konkursy-i-olimpiady/konkursy/konkursy-przedmiotowe-1/informacje-o-konkursac/9126,Harmonogramy-konkursow-przedmiotowych.html   

Zachęcamy do udziału w konkursach przedmiotowych i trzymamy kciuki za uczestników. Powodzenia !

Drukuj

18.10.2015r. - Piknik w Kaplicy pod wezwaniem Jana Pawła II

Opublikowano w Aktualności

Wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami p. Magdaleną Krakowiak, p. Anną Szumel i księdzem Jarosławem pomagać będą w organizacji pikniku parafialnego w Kaplicy pod wezwaniem Jana Pawła II przy ul. Obrońców Tobruku.

Zapraszamy do udziału w pikniku w ramach obchodów Dnia Papieskiego.

Drukuj

14.10.2015r. - Ślubowanie klas I

Opublikowano w Aktualności

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Ślubowania uczniów klas I, przygotowaną pod przewodnictwem p. Beaty Strzelczyk – nauczycielki języka polskiego.

Drukuj

06.10.2015r. - Dzień Otwarty

Opublikowano w Aktualności

O godzinie 17.30 zapraszamy wszystkich rodziców na spotkania z nauczycielami przedmiotów.

Drukuj

23.09.2015 – 25.09.2015r. - Wyjazd integracyjny klas I

Opublikowano w Aktualności

Tradycyjnie we wrześniu uczniowie klas I wraz z wychowawcami wezmą udział w wycieczce integracyjnej. W tym roku szkolnym spędzimy czas w ośrodku wypoczynkowym Gwarek w Pięknej Górze na Mazurach. Szegółowe informacje dotyczące organizacji wyjazdu dostępne są u wychowawców klas I.