• joomlaslide-rekrutacja147
  • joomlaslide-oddzialzerowy
  • joomlaslide-be
  • joomlaslide-be
  • joomlaslide-be

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

nadal trwa

Więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 

- sala gimnastyczna 2 września 2019

Klasy 0 - 3 godz. 8.00

Klasy 4 - 8 godz. 10.30

Więcej

Przerwa wakacyjna:

20 czerwca 2019 - 1 września 2019

Więcej

Drukuj

9.04.2014r. - „Wajda totalnie – 25 lat wolności”

Opublikowano w Aktualności

9 kwietnia w warszawskim kinie Atlantic odbyło się spotkanie „Wajda totalnie – 25 lat wolności”, w którym uczestniczyło pięć osób ze szkolnej grupy filmowej Młodzi Amatorzy Kina. Uczniowie oglądali filmy reżysera, przysłuchiwali się rozmowie zaproszonych gości, skosztowali filmowego tortu i zdobyli autograf reżysera na filmowym klapsie. Więcej informacji na ten temat na blogu blogiceo.nq.pl/szkolazklasa20

Drukuj

07.04.2014 – Konkurs „Szkolny Geniusz Matematyczny”

Opublikowano w Aktualności

07.04.2014 na 6 godzinie lekcyjnej odbędzie się wewnątrzszkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas I i II „Szkolny Geniusz Matematyczny”. Konkurs organizowany jest w naszym gimnazjum już po raz trzeci. Celem konkursu jest pogłębianie  zainteresowań  i  uzdolnień  matematycznych  uczniów oraz  popularyzacja matematyki  wśród  młodzieży gimnazjalnej. Opiekunem konkursu jest pani Ewa Wąsik. Trzymajmy kciuki za uczestników!

Drukuj

02.04.2014 - Konkurs Historyczny

Opublikowano w Aktualności

02.04.2014 uczeń naszego gimnazjum – Kamil Wojnowski z klasy 3 D  weźmie udział w III już etapie Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”.

Trzymajmy mocno kciuki !

Drukuj

28.03.2014 - Zebranie dyrektorów szkół w Ambasadzie Francji

Opublikowano w Aktualności

Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler przyjął 28 marca przedstawicieli władz oświatowych, dyrektorów i nauczycieli gimnazjów i liceów z francuskimi oddziałami dwujęzycznymi.

Przez cały dzień odbywały się prezentacje i dyskusje dotyczące nauki francuskiego i nauczania pozostałych przedmiotów po francusku oraz kierunków studiów i zawodów, do których znajomość tego języka daje dostęp.

Pragnąc podziękować wszystkim tym, którzy działają na rzecz rozpowszechniania języka francuskiego w Polsce i osobom odpowiedzialnym za programy nauczania, dzięki którym język francuski nie jest jedynie językiem nauczanym, ale również językiem nauczania, Ambasador Francji wydał w swej rezydencji przyjęcie, w czasie którego zostały podpisane umowy między Instytutem Francuskim w Polsce a dwoma liceami dwujęzycznymi, liceum im. Mikołaja Kopernika w Katowicach i liceum im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie.

Ambasador przypomniał w swym przemówieniu (kliknąć przemówienie), że dwujęzyczne gimnazja i licea z programami nauczania w języku francuskim istnieją od ponad dwudziestu lat, i że pierwsze klasy językowe pojawiły się zaledwie w kilku liceach w dużych miastach, w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Poznaniu, a dopiero potem rozpowszechniły się w całym kraju. Ta forma nauczania obejmuje obecnie 4000 uczniów uczęszczających do 22 gimnazjów i 12 liceów.

Ambasador pogratulował zapału, z jakim nauczyciele tych szkół popularyzują język francuski wśród uczniów poprzez różnorodne działania - festiwale piosenki, filmy krótkometrażowe, kluby filmowe i warsztaty teatralne.

Przypomnijmy, że dwóch uczniów warszawskiego liceum im. Narcyzy Żmichowskiej, błyskotliwych zwycięzców konkursu na najlepszy reportaż pt. „Dwujęzyczne pokolenie” (zorganizowanego przez Instytut Francuski w Polsce z hojnym wsparciem Air France) wyjedzie tego lata do Francji, gdzie spotkają się z grupą sześćdziesięciu frankofonów z trzydziestu krajów i będą mieli okazję poznać lepiej kulturę Francji i pogłębić znajomość języka tego kraju.

 

Więcej informacji na stronie Ambasady Francji 

 

Drukuj

20.03.2014 - Międzynarodowy Dzień Frankofonii

Opublikowano w Aktualności

Dnia 20 marca, jak co roku, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Frankofonii. Z tej okazji grupa uczniów z dwujęzycznej klasy 2e realizująca projekt gimnazjalny pod kierunkiem p. Sylwii Puciło zabrała swoich kolegów i nauczycieli w wirtualną podróż po siedmiu francuskich wyspach: Mont-Saint-Michel, Île de Ré, Korsyce, Martynice, Polinezji Francuskiej, Mayotte i Wallis i Futunie.
Spotkanie było też okazją do poznania francuskich malarzy impresjonistów oraz obejrzenia nagrodzonych i wyróżnionych prac plastycznych w szkolnym konkursie "Pejzaż impresjonistyczny" zorganizowanym przez p. Annę Wawrzyńską. Gratulujemy Karolinie Tchoń, Ani Mazur, Alicji Podstolskiej, Karolinie Paprockiej, Oli Romanik i Basi Truskolaskiej!

Drukuj

20.03.2014 - Dzień Otwarty

Opublikowano w Aktualności

W czwartek , 20 marca 2014r. w naszym Gimnazjum odbył się Dzień Otwarty Szkoły.
Uczniowie szkół podstawowych wraz z rodzicami mieli możliwość zwiedzenia szkoły i pracowni, zapoznania się z ofertą edukacyjną naszego gimnazjum oraz spotkania z uczniami i nauczycielami gimnazjum.

Uczniowie i nauczyciele przygotowali i zaprezentowali wystawy, prezentacje i pokazy.

Zapraszamy do galerii zdjęć z Dnia Otwartego.

 

Drukuj

20.03.2014 - Wizyta Ambasadora Francji w Gimnazjum

Opublikowano w Aktualności

20 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Frankofonii i dnia otwartego szkoły, Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler zaszczycił nasze gimnazjum swoją obecnością.

Pan Ambasador w swoim przemówieniu niezwykle pochlebnie wyraził się o naszej szkole, chwaląc dynamizm Pani Dyrektor Jolanty Różyckiej oraz doceniając zaangażowanie nauczycieli. Następnie w obecności dyrekcji, burmistrza Bemowa Alberta Stomy oraz attaché ds. współpracy edukacyjnej Thomas'a Laigle'a wręczył 42 uczniom klas dwujęzycznych zaświadczenia o zdaniu egzaminu DELF A2.

Więcej na temat wizyty Ambasadora można przeczytać tutaj:

Ambasador wręczył dyplomy DELF uczniom Gimnazjum nr 83 w Warszawie

Przemówienie Ambasadora w Gimnazjum nr 83 w Warszawie

Drukuj

17.03.2014 - Dzień św. Patryka – Dzień Zielonej Wyspy

Opublikowano w Aktualności

Szkolny Klub Europejski pod opieką pani Krystyny Szymkowskiej zaprasza do udziału w quizach, konkursach i grach. Na wszystkich czekać będzie szereg atrakcji, m. in. poszukiwanie garnca ze skarbami, prezentacja muzyki i strojów irlandzkich. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Drukuj

13.03.2014 – Dzień Liczby Pi

Opublikowano w Aktualności

W tym dniu w ramach realizacji projektu edukacyjnego uczniowie klasy 2 C przygotują szereg atrakcji i konkursów matematycznych. Opiekunem projektu jest pani Katarzyna Grad. Zapraszamy do wspólnej zabawy uczniów wszystkich klas!