• joomlaslide-be

Próbne egzaminy ósmoklasisty - 20-22 listopada 2019

Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada 2019

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - 21 listopada

Drukuj

Wykład na Wydziale Polonistyki UW

Opublikowano w Aktualności

Dnia 10 maja uczniowie klas trzecich udali się na wykład prof. Jarosława Klejnockiego pod nieco przewrotnym tytułem: "O teorii komunikacji, czyli dlaczego poezja jest niepotrzebna, a zatem absolutnie niezbędna". Wykład trwał ok. 1 godziny, a odbył się na Wydziale Polonistyki UW, Krakowskie Przedmieście 26/26. Podczas tego wykładu uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi studenci.

Drukuj

Wycieczka do Treblinki

Opublikowano w Aktualności

9 maja uczniowie klas 3 B i 3 K zwiedzili Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince. Podsumowaniem tej niezwykłej lekcji historii było upamiętnienie ofiar ludobójstwa. Uczniowie odczytali imiona i nazwiska  niektórych zamordowanych w Treblince osób i przedstawili ich krótkie życiorysy. Wizyta studyjna w obozie zagłady była podsumowaniem projektu „Podróż Pamięci”.

Drukuj

Olimpusek 2019

Opublikowano w Aktualności

9 maja odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla młodych uczestników ogólnopolskiej olimpiady Olimpusek. W konkursie wzięło udział 24 uczniów klas pierwszych, a blisko połowa z nich osiągnęła wynik wyższy niż średnia krajowa. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. Wyróżniliśmy również trzy najlepsze wyniki w szkole, które zostały dodatkowo nagrodzone nagrodami książkowymi. Podium prezentuje się następująco:

1 miejsce (ex aequo):

- Adam Kukieła z klasy 1 C

- Maciej Sawicki z klasy 1 C

- Grzegorz Klimczak z klasy 1 C

2 miejsce:

- Mateusz Czepukojć z klasy 1 C

3 miejsce (ex aequo):

- Tadeusz Porucznik z klasy 1 B

- Zuzanna Bystrek z klasy 1 A

- Antoni Furmanek z klasy 1 C

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

Drukuj

Apel z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja

Opublikowano w Aktualności

Dnia 8 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja. Skierowany był do uczniów klas IV – VIII SP oraz klas 3 gimnazjalnych. Krótki  program przygotowali uczniowie klasy 4 A pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego, pani Małgorzaty Kamińskiej. Uczniowie przybliżyli historię, znaczenie i skutki uchwalenia konstytucji. Powiedzieli również wiersze znanych poetów, a przedstawicielki chóru zaśpiewały kilka pieśni związanych z rocznicą, w tym Rotę Marii Konopnickiej. Podczas apelu pani Jolanta Mikusek wręczyła nagrody laureatom konkursów j. polskiego, które odbywały się na terenie szkoły w II semestrze (m.in. Konkurs wiedzy o Kamieniach na szaniec, Ojczyzna – polszczyzna, Klasowa powieść przygodowa).

Drukuj

FrankoFonia 2019 – przesłuchania

Opublikowano w Aktualności

Dnia 26 kwietnia 2019 roku odbyły się przesłuchania konkursowe do VII Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej „FrankoFonia 2019”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest pan Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 364 Wojciech Barański. Koncert Laureatów odbędzie się 2 czerwca br. o godz. 10:30 w Amfiteatrze przy ul. Raginisa w Parku Górczewska.

Drukuj

Dzień Ziemi 2019

Opublikowano w Aktualności

W naszej szkole Dzień Ziemi obchodziliśmy  25 kwietnia. Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony jest pod hasłem „Chrońmy nasze gatunki” - rośliny i zwierzęta, które zagrożone są wyginięciem. W czwartek, w czasie przerw odbywały się konkursy, w których brali udział wszyscy uczniowie.

Uczniowie tego dnia przyszli do szkoły w koszulkach w kolorach Ziemi - zielony, żółty, niebieski, brązowy i przypiętym do koszulki zdjęciem (rysunkiem) albo napisem wybranego gatunku zwierzęcia lub rośliny.

Uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej i 3 klasy gimnazjum brali udział w konkursie na plakat pt.: „Chrońmy nasze gatunki” - ich prace eksponowane były na korytarzu podczas organizowanych konkursów.

Podczas godzinie wychowawczej 24 kwietnia wychowawcy przeprowadzili lekcję na temat zagrożonych gatunków.

W czwartek 25 kwietnia na dwóch długich przerwach na korytarzu odbywały się konkursy dla najmłodszych uczniów. Uczniowie klas 1 i 2 szukali kartonowych zwierzątek schowanych w różnych miejscach na korytarzu. A uczniowie klas 1, 2, 4, 5 wzięli udział w konkursach wiedzy i quizach przeprowadzanych przez uczniów klasy 4 A. Koordynatorem całej imprezy była p. Elżbieta Borowska.

Drukuj

Manufaktura Cukierków

Opublikowano w Aktualności

23 kwietnia 2019 klasa 1 A wybrała się do Manufaktury Cukierków, gdzie odbyły się warsztaty "Ukręć lizaka". Poznaliśmy tam sposób produkcji lizaków - wywołało to duże zainteresowanie i wiele pytań. Po pokazie każdy samodzielnie zrobił lizaka i spróbował własnoręcznie robionych cukierków. Ale to była słodka wycieczka!

 

Drukuj

FrankoFonia 2019 - harmonogram przesłuchań

Opublikowano w Aktualności

VII Warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej FrankoFonia ’2019

Przesłuchania konkursowe „VII Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej – FrankoFonia ’2019” odbędą się w piątek – 26 kwietnia 2019 r., a uroczysty koncert wraz z wręczeniem nagród, wyróżnień i dyplomów odbędzie się 2 czerwca 2019 r. (niedziela) w godzinach 10:30 – 12:00 w Amfiteatrze, w Parku Górczewska (wjazd od ul. Raginisa). 

Harmonogram przesłuchań konkursowych (pobierz)

Drukuj

Rozstrzygnięcie konkursu z języka niemieckiego „Frohe Ostern”

Opublikowano w Aktualności

9 kwietnia nauczycielki języka niemieckiego pani Beata Tadaj i pani Anna Lisiecka wyłoniły zwycięzców konkursu wielkanocnego "Frohe Ostern" dla uczniów klas siódmych, ósmych oraz klas trzecich gimnazjum. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością i przygotowali piękne pisanki oraz kosze świąteczne, opisane w języku niemieckim.

I miejsce – Aniela Cimochowska z klasy 3 B

II miejsce – Marcin Zarembowicz z klasy 7 A

III miejsce – Lilianna Dwórznik z klasy 7 A

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach!


Drukuj

Spotkanie z panią Hanną Niewiadomską - poetką, autorką książki

Opublikowano w Aktualności

Dnia 5 kwietnia dzieci z klas pierwszych i drugiej uczestniczyły w spotkaniu z panią Hanną Niewiadomską - poetką, autorką książki "Bajczytanki pani Hanki". Pani opowiadała jak tworzy swoje wiersze i jak powstają ilustracje oraz czytała niektóre z nich. Na zakończenie spotkania autorka wpisywała dedykacje do książek zakupionych przez dzieci.

Drukuj

Bemowskie Miasteczko Zawodów - 2019

Opublikowano w Aktualności

4 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się mini targi edukacyjne Bemowskie Miasteczko Zawodów pod hasłem - Dotknij zawodu na Bemowie. Imprezę zorganizowaliśmy we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 20 w Warszawie oraz Wydziałem Oświaty i Wychowania Urzędu Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy. Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli 18 warszawskich szkół zawodowych: techników i szkół branżowych I stopnia reprezentujących ponad 100 zawodów. Nauczyciele oraz młodzież tych szkół ze szczegółami opowiadali o specyfice zawodów z różnych branż, a następnie o możliwościach zdobycia pracy, także w krajach Unii Europejskiej. Uczniowie klas 8 i 3 – gimnazjalnych z bemowskich szkół podstawowych stojący przed wyborem edukacyjno - zawodowym, oprócz zapoznania się z różnymi zawodami, mieli także możliwość skorzystania z porady doradców zawodowych z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 20. Młodzież mająca problemy zdrowotne mogła skonsultować z pielęgniarką szkolną  przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania danego zawodu. Udział młodzieży w Bemowskim Miasteczku Zawodów stworzył możliwość wszechstronnego, praktycznego poznania różnych branż zawodowych i dokonania świadomego wyboru edukacyjno - zawodowego przez uczniów.

Drukuj

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Opublikowano w Aktualności

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi. We wszystkich klasach zostały przeprowadzone godziny wychowawcze nawiązujące do tego wydarzenia. A chętni uczniowie mieli na sobie ubrania w różnych odcieniach niebieskiego.

Klasa 1 A również wzięła udział w obchodach Dnia Autyzmu. Tego dnia, m.in. „zaświeciliśmy na niebiesko” ubierając się w odpowiedni strój. Dodatkowo wzięliśmy udział w zajęciach, oglądaliśmy i omawialiśmy prezentację. A uwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie pracy plastycznej „Niebieska dłoń dla mojego przyjaciela”.

Drukuj

Tydzień z Internetem 2019

Opublikowano w Aktualności

W dniach 25-31 marca 2019 roku obchodziliśmy Tydzień z Internetem. Podczas tego tygodnia korytarze zdobiły plakaty wykonane przez uczniów, a uczniowie uczestniczyli w różnych grach i quizach odpowiadając na pytania. Natomiast na zajęciach komputerowych omawiane były wady i zalety korzystania z Internetu. Większość uczniów przyznała, że internet jest ogromną skarbnicą wiedzy, ułatwia nam życie i sprawia, że jest wygodniejsze. Ale trzeba zachować zdrowy rozsądek i korzystać z Internetu z głową, musimy być świadomi z jakich stron korzystamy. Koordynatorem tego wydarzenia była pani Karolina Widyńska.

Drukuj

Konkurs "Stoliczku nakryj się"

Opublikowano w Aktualności

Dnia 29 marca odbył się w naszej szkole konkurs pt. "Stoliczku nakryj się". Uczniowie klas 1-7 przygotowali wiosenne kompozycje plastyczne, które pięknie ozdobiły korytarz naszej szkoły. Baranki, zajączki i kurczaczki wesoło wypatrują Wielkanoc, życząc przy okazji ZDROWIA, SZCZEŚCIA I POMYŚLNOŚCI! Lista wyróżnionych osób pojawi sie już wkrótce. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Drukuj

Światowe Dni Frankofonii 2019

Opublikowano w Aktualności

„Granice języka wytyczają granice świata”, powiedział kiedyś austriacki filozof Ludwig Wittgenstein. Język francuski, którym posługuje się około 500 milionów ludzi na świecie, posiada lub dzieli z innymi językami, status języka oficjalnego w 29 krajach Organizacji Frankofonii. Co roku pod koniec marca, w każdym zakątku świata obchodzi się Światowe Dni Frankofonii. W skład Międzynarodowej Organizacji Frankofonii wchodzą 53 kraje oraz 10 obserwatorów z pięciu kontynentów, skupionych wokół języka francuskiego. Od wielu lat nasza szkołaaktywnie włącza się w promocję Francji, świętując pod koniec marca Dni Frankofonii.

W ramach tegorocznych obchodów odbyły się w naszej szkole liczne konkursy i quizy na temat znajomości języka francuskiego, kultury i cywilizacji Francji i krajów francuskojęzycznych na świecie. Uczniowie klas dwujęzycznych uczestniczyli w lekcjach cywilizacyjnych na temat Kanady. W ramach współpracy z LO im. Stefanii Sempołowskiej uczniowie klas dwujęzycznych uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez licealistów. 

Drukuj

Ortografia na medal - 2019

Opublikowano w Aktualności

Nasza szkolna mistrzyni ortografii Aleksandra Onysk z 3 D została laureatką XIX Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”. Jesteśmy dumni z dokonań Oli, dla której ortografia od dawna nie ma tajemnic. Gratulujemy sukcesu w tak trudnej dziedzinie języka polskiego.

Drukuj

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej

Opublikowano w Aktualności

29 marca klasa 1 A odwiedziła Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 7 Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Podczas wycieczki zaprezentowano nam sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Mogliśmy nawet potrzymać nożyce do cięcia blachy. Zademonstrowano nam również sposób użycia węża strażackiego. Zapoznaliśmy się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Utrwaliliśmy sobie również numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka!

Drukuj

Mistrzostwa Bemowa w badmintona 2019

Opublikowano w Aktualności

Dnia 29 marca odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Dzielnicy Bemowo w badmintona dziewcząt i chłopców grupy starszej. W zawodach dziewcząt uczestniczyło 5 szkół i nasza szkoła zajęła III miejsce. W zawodach chłopców wzięło udział 6 szkół i tutaj również nasza szkoła zajęła III miejsce. Pamiątkowe medale wręczył Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pan Jakub Gręziak.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników.

Drukuj

Dzień Teatru - 2019

Opublikowano w Aktualności

27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru, z tej okazji szkolne korytarze zostały ozdobione plakatami dotyczącymi tej tematyki. Uczestnicy projektu edukacyjnego przygotowali też gazetkę o twórcach teatru. Uczniowie mogli też sprawdzić swoją wiedzę,  biorąc udział w quizie przygotowanym przez kolegów.

Drukuj

Szkolny konkurs „Bohaterowie Kamieni na szaniec”

Opublikowano w Aktualności

Jak co roku w rocznicę akcji pod Arsenałem w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o bohaterach „Kamieni na szaniec”. W szranki stanęły zespoły ósmoklasistów. Należało rozwiązać dziesięć zagadek: m.in. odczytać zaszyfrowaną wiadomość, ułożyć z puzzli portrety bohaterów, dopasować elementy trimino, uzupełnić krzyżówkę. Za każde poprawne rozwiązanie zadania zespół otrzymywał jedną literę – element hasła.  Najlepszymi znawczyniami tematu  okazały się dziewczęta z 8 D – Alicja Pyszlak, Julia Styś i Magdalena Olszewska.