• joomlaslide-be
  • joomlaslide-zimawmiescie2020
  • joomlaslide-kangur2020

  • joomlaslide-rekrutacjaJezykiDwa
  • joomlaslide-Rekrutacja2020
  • joomlaslide-KonkursILOVEBemovo
  • joomlaslide-Konkursfoto2020edycja V

Dzień Kota w naszej szkole - 6.02.2020

Bal Karnawałowy dla klas 0-3 - 7.02.2020

Dzień otwarty - 3 marca godz. 18.00

Drukuj

Warsztaty pszczelarskie 2019

Opublikowano w Aktualności

Dnia 28 listopada klasy pierwsze wzięły udział w warsztatach pszczelarskich, które odbyły się w naszej szkole. Prowadząca zajęcia przekazała dzieciom najważniejsze informacje o pszczołach. Powiedziała dzieciom, że pszczoły żywią się nektarem i pyłkiem kwiatowym, oraz że pyłkiem kwiatowym karmią także swoje larwy. Opowiedziała jaka jest rola pszczoły. Jednocześnie dodała, że pszczołom i ich pracy zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności, a bez udziału pszczół wiele gatunków roślin nie rozwinęłaby się lub ich uprawy dawałyby niewielkie plony. Dzieci dowiedziały się jak długo żyją pszczoły, i że czasem trzeba przenosić ule, aby pszczoły zapylały tam, gdzie to konieczne. Pod koniec zajęć dzieci robiły świece z wosku, a później próbowały różne rodzaje miodu.