• joomlaslide-zimawmiescie2020

Bal Karnawałowy dla klas 0-3 - 7.02.2020

Dzień otwarty - 3 marca godz. 18.00

Polski Związek Niewidomych 2019

Dnia 11 grudnia klasa 1 B odwiedziła Polski Związek Niewidomych przy ul. Konwiktorskiej 9. Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów przez osoby niewidome oraz słabowidzące. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się, w jaki sposób osoby niewidome i słabowidzące radzą sobie na co dzień. Dzieci na podstawie obejrzanego filmu dowiedziały się także, jak prawidłowo pomagać takiej osobie na ulicy, na przystanku, czy w komunikacji miejskiej. Te prawidłowe zachowania zostały także przez uczniów kilkakrotnie przećwiczone. Następnie dzieci sprawdziły, jak się chodzi z zakrytymi oczami o lasce. Kolejnym punktem programu było rozpoznawanie różnych produktów na podstawie zapachu i dotyku. Dzieci, poprzez dotyk, testowały także nalewanie wody do szklanki. Jednym z punktów tego spotkania była prezentacja pisma Braille’a i specjalnych technik komputerowych. Warsztaty w PZN są godne polecenia. Warto tu być i tego wszystkiego doświadczyć.