• joomlaslide-zimawmiescie2020

Zima w mieście: 10.02.2020 - 21.02.2020

Apel podsumowujący I semestr

26.02.2020 godz. 9.50

Dzień otwarty dla rodziców uczniów uczęszczających do naszej szkoły

- 3 marca godz. 18.00

Apel zimowy połączony z tematyką bezpiecznych ferii

Dnia 29 stycznia 2020 odbył się apel zimowy połączony z tematyką bezpiecznych ferii. Apel przygotowały klasy 1 A i 1 B wraz z wychowawczyniami. Klasa 1 B w formie krótkiego przedstawienia opowiadała o radości płynącej z zabaw zimowych. W trakcie wypowiedzi dzieci odwiedziła nas Królowa Zima i „ulepiony” przez dzieci bałwanek. Klasa 1 A podczas swojego występu zwróciła nam uwagę na to, że podczas zimowego szaleństwa należy pamiętać o bezpieczeństwie. Dzieci pięknie się przygotowały do występu. Jednak największą atrakcją był pierwszy śnieg tej zimy, który zaczął padać w trakcie próby generalnej. Dzieci widokiem zza okna były zachwycone i przekonane, że to właśnie ONE wywołały zimę. W końcu na przedstawieniu była Królowa Zima, która berłem oszroniła krzewy i drzewa. A na prośbę dzieci sypnęła prawdziwym śniegiem. Po zimowym przedstawieniu wystąpiła laureatka konkursu „jednego wiersza” i wyrecytowała wiersz Jana Brzechwy ”Samochwała”. Podczas tego wydarzenia rozstrzygnięto także konkurs Ekokarmnik i wręczono dzieciom nagrody. A na deser czekał na nas spacer i zimowe szaleństwo.