• joomlaslide-zimawmiescie2020

Zima w mieście: 10.02.2020 - 21.02.2020

Apel podsumowujący I semestr

26.02.2020 godz. 9.50

Dzień otwarty dla rodziców uczniów uczęszczających do naszej szkoły

- 3 marca godz. 18.00

Dzień Babci i Dziadka 2020

Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najwspanialsze wakacje i święta? 21 stycznia do klasy I C zawitali dziadkowie. Wszystkich dziadków przywitali serdecznie uczniowie klasy I C, nauczycielki p. Karolina Zaręba oraz p. Magdalena Krakowiak oraz wolontariusze szkoły. Tematem tego wspaniałego spotkania były wspomnienia dziadków z czasów ich dzieciństwa. Uroczystość rozpoczęły dzieci, zaprezentowały piękną piosenkę oraz wiersze dedykowane dziadkom. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Następnie wolontariusze razem z uczniami I C zadawali dziadkom pytania na temat ich dzieciństwa oraz czasów szkolnych. Wszyscy z wielkim zachwytem słuchali opowieści dziadków. Uczniowie mogli się dowiedzieć między innymi o tym jak kiedyś dzieci spędzały czas wolny, w co bawili się ich dziadkowie, jakie przedmioty lubili najbardziej oraz jak wspominają czasy szkolne. Następnie wszyscy wspólnie zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez wolontariuszy oraz p. Magdaleną Krakowiak.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci klas 0-3 przygotowały swoim dziadkom różne prace plastyczne. Klasa 1 C podarowała dziadkom piękne bukiety zrobione z kolorowego papieru. Na początku dzieci z kolorowej kartki papieru tworzyły wachlarz i związywały go wstążką tak, aby powstał bukiet. Następnie wycięły piękne kolorowe kwiatki, którymi ozdabiały wcześniej zrobione bukiety. Klasa I B dla swoich dziadków przygotowała doniczki z kwiatkami. Na każdej doniczce znajdowały się życzenia płynące z serca każdego dziecka.

Kochane Babcie, kochani Dziadkowie składamy Wam najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia i miłości. Kochamy WAS!