• joomlaslide-rekrutacja147
  • joomlaslide-oddzialzerowy
  • joomlaslide-kangur
  • joomlaslide-be

Światowy Dzień Poezji - 21 marca

Więcej

Konkurs wiedzy o "Kamieniach na szaniec" - 25 marca

Więcej

Dni Frankofonii - 18-22 marca

Więcej

Drukuj

Europejski Dzień Języków w naszej szkole

Opublikowano w Aktualności

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, święto to ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, a przyświeca mu idea wielojęzyczności i wielokulturowości.  Z tej okazji w całej Europie organizowane są różnorodne wydarzenia, również w naszej szkole nauczyciele na lekcjach języków obcych zaplanowali:

– gry i zabawy edukacyjne (memory, domino, krzyżówki, quizy, itd.);

– wykorzystanie platformy edukacyjnej nawiązującej do tego wydarzenia;

– śpiewanie piosenek  oraz oglądanie filmów w obcym języku.

Podczas przerw uczniowie mieli możliwość odwiedzić „kącik angielski”, przy którym odpowiadali na pytania związane z krajami anglojęzycznymi. Pojawiły się łamańce językowe, quizy oraz gry i zabawy w języku angielskim. Na ścianach wisiały plakaty przybliżające język angielski oraz realia państw angielskojęzycznych.

Grupa francuska przygotowała poczęstunek, francuskie śniadanie, quiz oraz dekoracje związane z językiem francuskim, kulturą i historią tego państwa.

Przy stoisku niemieckim uczniowie grali w ruletkę językową i odpowiadali na pytania z różnych kategorii. Za poprawne odpowiedzi otrzymywali kawałek szarlotki lub ciastka z flagą Niemiec. W tym samym czasie grupa uczniów spacerowała w szkole i zachęcała do wzięcia udziału w quizie – poprawne odpowiedzi nagradzane były jabłkiem. Na korytarzach wystawione zostały makiety prezentujące obiekty Berlina oraz zawieszono plakaty przybliżające kulturę, historię i realia życia państw niemieckojęzycznych. Podczas przerwy atmosferę umilała muzyka z utworami niemieckojęzycznymi.

W nawiązaniu do tego święta na lekcjach wychowania fizycznego odbywały się także rozgrywki piłkarskie – Mini Bundesliga.

Za zainteresowanie oraz zaangażowanie wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny Europejski Dzień Języków w przyszłym roku szkolnym.