• joomlaslide-frankofonia

Konkurs chemiczny dla klas drugich: „Szkolny CHEMIK" - 22
maja, godz. 14:30 w sali 207

Wycieczki klasy 2 C w dniach 6 i 7 grudnia

W dniach 6 i 7 grudnia uczniowie klasy 2 C pod opieką pani Anny Lisieckiej oraz pana Marka Kowalskiego wybrali się na dwie wycieczki. 6 grudnia udaliśmy się do Instytutu Goethego, aby poznać miejsce, w którym króluje język niemiecki. Zainteresowaniem cieszyły się nie tylko książki, czy gazety, ale także gry niemieckojęzyczne. Tego samego dnia wybraliśmy się także do Domu Spotkań z Historią. Obejrzeliśmy tutaj wystawę, a później uczestniczyliśmy w zajęciach pod tytułem: „Życie codzienne z czasów PRL-u”.

7 grudnia pojechaliśmy do Łazienek Królewskich, gdzie mogliśmy zwiedzić Oranżerię, Pałac Myślewickich oraz Pałac na Wyspie. Ostatnim punktem zwiedzania tego dnia była Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki. Do obejrzenia były trzy różne wystawy, m.in. wystawa jednego z najważniejszych klasyków sztuki XX i XXI wieku, Sarkis Zabunyan w swoich pracach ukazywał nową wizję sztuki współczesnej oraz wystawa Marii Anto, która koncentrowała się głównie na twórczości z lat 60. i 70. XX wieku - aktualnie do obejrzenia jest około 60 obrazów jej autorstwa.