• joomlaslide-spotkanie
  • joomlaslide-klasy1
  • joomlaslide-rekrutacjakl4
  • joomlaslide-frankofonia18

Spotkanie rekrutacyjne dla kandydatów do oddziału zerowego i do klas pierwszych - 27.02.2018 r. godz. 18.00

trojca-dzienotwarty

Dzień otwarty dla kandydatów do klas IV oraz VII na rok szkolny 2018/2019 - 11.01.2018 r. godz. 18.00

trojca-podsumowanie

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018 - 31 stycznia o godz. 13:40

Lekcje „żywej” historii

W październiku, listopadzie oraz grudniu br. odbyły się lekcje „żywej” historii, w których chętnie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. W tych zajęciach, w różnych terminach, uczestniczyło 16 klas z naszej szkoły.

Tematyka lekcji: „Bitwa nad Bzurą”; „Odzyskanie Niepodległości” oraz „Powstanie Wielkopolskie”. W trakcie zajęć uczniowie oprócz pogłębiania wiedzy z historii, mogli także zapoznać się z różnymi żołnierskimi strojami oraz przedmiotami nawiązującymi do dawnych czasów. Lekcje odbyły się w sali widowiskowej przy parafii Matki Bożej Królowej Aniołów i zostały poprowadzone przez Grupę Rekonstrukcji Historyczno - Filmowej Bemowo.