• joomlaslide-spotkanie
  • joomlaslide-klasy1
  • joomlaslide-rekrutacjakl4
  • joomlaslide-frankofonia18

Spotkanie rekrutacyjne dla kandydatów do oddziału zerowego i do klas pierwszych - 27.02.2018 r. godz. 18.00

trojca-dzienotwarty

Dzień otwarty dla kandydatów do klas IV oraz VII na rok szkolny 2018/2019 - 11.01.2018 r. godz. 18.00

trojca-podsumowanie

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018 - 31 stycznia o godz. 13:40

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

10 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W naszej szkole, specjalnie na tę okoliczność została przygotowana  przez SU tematyczna gazetka. Każda klasa w ramach godziny wychowawczej, lekcji historii, lub wos mogła obejrzeć prezentację multimedialną i rozwiązać krzyżówkę tematyczną. Po obejrzeniu materiału uczniowie poznali najważniejsze akty, związane z walką o prawa człowieka w dziejach Europy, poznali osoby zaangażowane w obronę praw człowieka na całym świecie.

Z całą pewnością trzeba pamiętać, że pomimo znaczących już osiągnięć w dziedzinie praw człowieka, ludzie nadal stają się ofiarami ksenofobii*, są dyskryminowani ze względu na wyznanie lub płeć i cierpią z powodu wykluczenia ze społeczeństwa!

A oto fotorelacja z obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka w naszej szkole: