• joomlaslide-zima

trojca-wigilie

Wigilie klasowe - 21.12.2018

Zebranie z rodzicami 08.01.2019 godz. 18:00 - oceny proponowane

Wycieczka do Fabryki Bombek „FOGIEL”

W dniu 4 styczna 2018 roku uczniowie klasy 0 i 1 wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek „FOGIEL” w Warszawie. Dzieci kolejno zwiedzały pomieszczenia fabryki obserwując poszczególne etapy powstawania szklanych bombek choinkowych.

Dmuchalnia bombek: W miejscu tym dzieci poznały proces wydmuchiwania szklanych ozdób. Nad gorącym palnikiem pracownik fabryki wydmuchiwał szklane kule. Podczas pokazu dzieci miały okazję poznać sposoby uzyskiwania bombek różnych kształtów: grzybka, szyszki i domku.

Srebrzalnia: W srebrzalni uczniowie poznali magię srebrzenia bombek. Do każdej bombki wstrzyknięto mieszankę azotanu srebra i katalizator. Dzięki potrząsaniu bańka uzyskała piękny srebrny kolor.

Pracownia malarska: Ostatnim etapem wycieczki była pracownia malarska. Pani malarka pokazała i wyjaśniła dzieciom różne sposoby zdobienia. Uczniowie malowali własne kompozycje i okraszali je brokatem.

Po twórczej pracy przyszła pora na pysznego pączka i herbatę.

Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały własnoręcznie udekorowane bombki choinkowe.