• joomlaslide-spotkanie
  • joomlaslide-klasy1
  • joomlaslide-rekrutacjakl4
  • joomlaslide-frankofonia18

Spotkanie rekrutacyjne dla kandydatów do oddziału zerowego i do klas pierwszych - 27.02.2018 r. godz. 18.00

trojca-dzienotwarty

Dzień otwarty dla kandydatów do klas IV oraz VII na rok szkolny 2018/2019 - 11.01.2018 r. godz. 18.00

trojca-podsumowanie

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2017/2018 - 31 stycznia o godz. 13:40

Wycieczka do Fabryki Bombek „FOGIEL”

W dniu 4 styczna 2018 roku uczniowie klasy 0 i 1 wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek „FOGIEL” w Warszawie. Dzieci kolejno zwiedzały pomieszczenia fabryki obserwując poszczególne etapy powstawania szklanych bombek choinkowych.

Dmuchalnia bombek: W miejscu tym dzieci poznały proces wydmuchiwania szklanych ozdób. Nad gorącym palnikiem pracownik fabryki wydmuchiwał szklane kule. Podczas pokazu dzieci miały okazję poznać sposoby uzyskiwania bombek różnych kształtów: grzybka, szyszki i domku.

Srebrzalnia: W srebrzalni uczniowie poznali magię srebrzenia bombek. Do każdej bombki wstrzyknięto mieszankę azotanu srebra i katalizator. Dzięki potrząsaniu bańka uzyskała piękny srebrny kolor.

Pracownia malarska: Ostatnim etapem wycieczki była pracownia malarska. Pani malarka pokazała i wyjaśniła dzieciom różne sposoby zdobienia. Uczniowie malowali własne kompozycje i okraszali je brokatem.

Po twórczej pracy przyszła pora na pysznego pączka i herbatę.

Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały własnoręcznie udekorowane bombki choinkowe.