• joomlaslide-kangur

Konkurs wiedzy o "Kamieniach na szaniec" - 25 marca

Dni Frankofonii - 18-22 marca

Tydzień Języka Ojczystego

W ubiegłym tygodniu od 19 do 23 lutego 2018 r. obchodziliśmy Tydzień Języka Ojczystego. Była to okazja do tego, aby lepiej poznać historię języka polskiego, przyjrzeć się jego budowie i popracować nad poprawnością. Szkoła została udekorowana plakatami i chmurami wyrazowymi. Chętni uczniowie prowadzili odwrócone lekcje, używając padleta, dyskutowali o tym, czy w polskim alfabecie potrzebne są: ą, ę, ć, ś, ż. W piątek znawcy języka polskiego wzięli udział w konkursie „Poprawna polszczyzna na co dzień”. Mistrzami polskiej mowy zostały: Julia Ukielska – 3 D, Zuzanna Skinder – 3 E i Aleksandra Onysk – 2 D. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu tajników ojczystego języka.