• joomlaslide-zima

Wigilie klasowe - 21.12.2018

Zebranie z rodzicami 08.01.2019 godz. 18:00 - oceny proponowane

Święto Liczby π (pi)

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Liczby π (pi). Szkolne święto cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ponieważ było dużo atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Głównym celem tego święta była popularyzacja matematyki i rozbudzanie zainteresowań tym przedmiotem. Uczniowie uczestniczyli w Turnieju Matematycznym, z hasłem przewodnim „Matematyka od kuchni”. Nie lada wyzwaniem okazało się rozwiązywanie zagadek, łamigłówek i rebusów, w których ukryte były pojęcia matematyczne. Na deser były pyszne ciasteczka przygotowane przez uczniów z wypisanymi na nich różnymi wzorami. Przygotowując prace plastyczne i prezentacje multimedialne uczniowie dowiedzieli się ile zagadek kryje w sobie słynna liczba π.

Koordynatorem Święta Liczby π (pi) była pani Ewa Wąsik.