• joomlaslide-kangur

Konkurs wiedzy o "Kamieniach na szaniec" - 25 marca

Dni Frankofonii - 18-22 marca

Dzień Ziemi 2018

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi (Earth Day). Działania związane z obchodami tego dnia mają na celu promowanie ekologicznych postaw i zwrócenie uwagi na problemy zanieczyszczenia Ziemi. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. W 2009 roku dzień 22 kwietnia został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Coroczny temat i program Dnia Ziemi związany jest z ważnym dla środowiska i przyrody zagadnieniem. Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2017 będą poświęcone tematom związanym z ochroną różnorodności biologicznej. Jest to temat ważny i szczególnie bliski mieszkańcom Ziemi zwłaszcza w kontekście efektu cieplarnianego, wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza.

Hasło tegorocznych obchodów to – "Ratujmy nasz dom przed odpadami”.

W naszej szkole z okazji Światowego Dnia Ziemi odbędą się konkursy dla wszystkich uczniów klas I, IV, VII szkoły podstawowej i klas II i III gimnazjum.

1. KONKURS PLASTYCZNY – "Ziemia jest tylko jedna" – format A1, technika dowolna (przewidziane nagrody).

2. Wszystkich uczniów i ich rodziców zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie – „ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY” – szczegóły konkursu na stronie http://www.ekophone.pl/ i na zamieszczonym w załączniku plakacie.

Prace konkursowe należy oddać do 23 kwietnia 2018 do pani Elżbiety Borowskiej. Telefony komórkowe zbierane są przez poszczególne klasy do 18 maja 2018 roku. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

[Dzień Ziemi plakat]