• joomlaslide-slubowanie

trojca-dzienjezykowobcych

Europejski Dzień Języków Obcych - 26 września

Dzień Kultury Niemieckiej

W dniu 11 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Kultury Niemieckiej przygotowany przez uczniów różnych poziomów klas pod opieką nauczycielek języka niemieckiego. W tym dniu dominowały trzy kolory: czarny, czerwony i złoty. Uczniowie nosili stroje w barwach flagi Niemiec. Na przerwach rozbrzmiewały piosenki niemieckojęzycznych wykonawców, uczniowie brali udział w quizach wiedzy na temat Niemiec oraz w grach językowych. Wielbiciele nowinek technologicznych mogli rozwiązywać zadania online, skanując kody QR umieszczone na korytarzach szkolnych. Popularnością cieszyła się też ścianka łamańców językowych w języku niemieckim. Uczniowie mogli skosztować również słodkości na bazie przepisów z niemieckich stron kulinarnych, przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. A wszystkiemu przyglądał się bacznie Albert Einstein, z którym uczniowie chętnie pozowali do zdjęć. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej imprezy.