• joomlaslide-zima
  • joomlaslide-kangur
  • joomlaslide-zawody

trojca-dzienotwarty

Dzień otwarty (rekrutacja dla kandydatów klas IV-VII)
Termin: 15 lutego 2019 r. o godzinie 18.00

trojca-balklastrzecich

Bal gimnazjalny - 22 lutego 2019 r.

Dzień otwarty 05.03.2019 godz. 18.00

Międzynarodowy Dzień Kropki 2018

14 września kreatywnie i wesoło obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W zakropkowanych klasach młodsi i starsi uczniowie zastanawiali się nad swoimi talentami, tworząc drzewa talentów. Było też poszukiwanie ukrytych pod QR kodami inspirujących sentencji, rozwiązywanie  zapisanych w kropkach zadań matematycznych, tropienie ortograficznych par umieszczonych w kropkach i oczywiście wspólne śpiewanie piosenki „The Dot Song”. Utalentowani literacko uczniowie tworzyli też wiersze i bajki  z kropką w roli głównej.

Klasa 3 G zorganizowała na długiej przerwie zabawę plastyczną. Przed wejściem do sali 218 zostały ustawione stoliki, przy których chętni mogli włączyć się do zabawy. Uczniowie przygotowali zestawy większych i mniejszych "kropek", z których były wyklejane obrazki. Powstały wizerunki kaczuszki, lecącego ptaka, żabki i kwiatka. Powstałe prace można oglądać na korytarzu 2 piętra.

Natomiast w klasie 1 C historia dziewczynki o imieniu Vashti była inspiracją do zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Okazało się, że kropki można: przeliczać, dodawać, odejmować, tworzyć z nich zbiory i porównywać ich liczebność, kolorować, wycinać i przyklejać. Najważniejsze jednak były wysnute przez dzieci wnioski po obejrzeniu animacji o Vashti: "nigdy się nie poddawaj", "uwierz w siebie", "każdy z nas ma jakiś talent".

Mamy nadzieję, że rozbudzona kreatywność zostanie z nami przez cały rok.