• joomlaslide-kreatywnebemowo

26 - 30 listopada - Czytam, czytasz, czytamy - Tydzień z książką o
Ojczyźnie

Europejski Dzień Języków 2018

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Na lekcjach języka angielskiego, niemieckiego oraz francuskiego odbywały się różne quizy dotyczące języków europejskich. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne oraz dekoracje nawiązujące do tego dnia, które zdobiły szkolne korytarze. Klasy najmłodsze śpiewały piosenkę w j. angielskim, z której dowiedziały się jak mówi się "dzień dobry" w rożnych krajach Europy.

Uczennica klasy 3 D przygotowała grę planszową typu monopoly związaną z tematem języków. Gra została przeprowadzona na kilku lekcjach oraz na jednej przerwie.

W trakcie przerw uczniowie mieli możliwość odwiedzić „kąciki językowe” i wziąć udział w grach i zabawach językowych. Kącik języka niemieckiego, oprócz pytań nawiązujących do krajów niemieckojęzycznych, przygotował smakołyki, ciasta własnej roboty, które można było otrzymać po udzieleniu właściwej odpowiedzi. Dodatkowo przy stoisku niemieckim uczniowie mogli zrobić sobie ciekawe zdjęcie wcielając się w postać Einsteina.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy na kolejny Europejski Dzień Języków.

Pokaz slajdów: https://drive.google.com/file/d/15uy_P7KbX3QylLi3UH5grd2P2W8AQOa4/view