• joomlaslide-kreatywnebemowo

26 - 30 listopada - Czytam, czytasz, czytamy - Tydzień z książką o
Ojczyźnie

Wycieczka do Sejmu RP

26 października 2018 roku klasa 1 A wybrała się na wycieczkę do Sejmu RP. Po dotarciu na miejsce i otrzymaniu przepustki wszyscy zostali skontrolowani przez straż Sejmu w celu sprawdzenia, czy nikt nie posiada przy sobie niebezpiecznych przedmiotów. Następnie klasa udała się na  zwiedzanie sejmu z panem przewodnikiem.

Na początek dzieci zostały zaproszone do zwiedzania Korytarza Marszałkowskiego, gdzie znajdowała się makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II Wojny Światowej oraz tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej. Następnie uczniowie przeszli do sali obrad Sejmu RP. Po zajęciu miejsc siedzących dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii o powstaniu Sejmu. Wycieczka udała się wyśmienicie!