Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Przerwa wakacyjna:

20 czerwca 2019 - 1 września 2019

Wycieczka do Sejmu RP

26 października 2018 roku klasa 1 A wybrała się na wycieczkę do Sejmu RP. Po dotarciu na miejsce i otrzymaniu przepustki wszyscy zostali skontrolowani przez straż Sejmu w celu sprawdzenia, czy nikt nie posiada przy sobie niebezpiecznych przedmiotów. Następnie klasa udała się na  zwiedzanie sejmu z panem przewodnikiem.

Na początek dzieci zostały zaproszone do zwiedzania Korytarza Marszałkowskiego, gdzie znajdowała się makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II Wojny Światowej oraz tablica upamiętniająca ofiary katastrofy smoleńskiej. Następnie uczniowie przeszli do sali obrad Sejmu RP. Po zajęciu miejsc siedzących dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii o powstaniu Sejmu. Wycieczka udała się wyśmienicie!