• joomlaslide-kreatywnebemowo

26 - 30 listopada - Czytam, czytasz, czytamy - Tydzień z książką o
Ojczyźnie

Lekcja żywej historii - 2018

Dnia 29 października klasa 3 C pod opieką pani Anny Lisieckiej oraz pani Michaliny Piwoni udała się do ośrodka „Michael” na lekcję żywej historii, której tematem był: „Upadek Powstania Warszawskiego”. Takie lekcje prowadzone są przez Grupę Rekonstrukcyjno Filmową GRF Bemowo.

Grupę Rekonstrukcyjno Filmową tworzy zespół profesjonalistów i pasjonatów. A głównym działaniem tej grupy są rekonstrukcje historyczne oraz współpraca przy produkcjach filmowych takich jak: "Czas Honoru", "W ciemności", czy "Róża".

Podczas spotkania uczniowie poznali historię troszkę w inny sposób niż w szkole, ponieważ prowadzący byli przebrani w różne mundury. Dodatkowo posiadali przedmioty, którymi walczyli Powstańcy. Po przeprowadzonej lekcji były pytania konkursowe, jako sprawdzenie wiadomości, które zapamiętali uczniowie. Na zakończenie każdy mógł podejść i zobaczyć z bliska mundury oraz dotknąć przedmiotów z czasów Powstania Warszawskiego.