• joomlaslide-zima

Dzień otwarty (rekrutacja dla kandydatów klas 0-1) Termin: 22 stycznia
2019 r. o godzinie 18.00

trojca-apel

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2018/2019 - 23 stycznia 2019r.

Zebranie z rodzicami 08.01.2019 godz. 18:00 - oceny proponowane

Z książki na wielki ekran

Dnia 7 listopada uczniowie klas trzecich 3 A, B, C, D, G, K oraz klasa 7 A udali się do Kinoteki (PKiN) na lekcję o ekranizacjach i adaptacjach filmowych. Podczas lekcji uczniowie poznali różnice między ekranizacją a adaptacją. Zobaczyli zekranizowane fragmenty znanych lektur oraz poznali zasady tworzenia adaptacji filmowych. Dowiedzieli się, że aby przeczytać Harry’ego Pottera potrzebowalibyśmy 16 godzin, co jednak musiało skłonić reżyserów do rezygnacji z niektórych momentów zawartych w książce.

Po lekcji uczniowie obejrzeli film „Siedem minut po północy” zrealizowany na podstawie książki Patricka Nessa o tym samym tytule. Jest to wzruszająca baśń o przemijaniu oraz utracie kogoś bliskiego. Film ukazuje spojrzenie na problem śmierci oczami dziecka, pokazuje co może ono czuć w momencie utraty ukochanej osoby. Polecamy przeczytanie książki, a następnie obejrzenie filmu, który zdobył wiele nagród.