Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Przerwa wakacyjna:

20 czerwca 2019 - 1 września 2019

Wycieczka do Fabryki Bombek Fogiel 2018

W dniu 5 listopada 2018 r. klasa 0 oraz 1 B wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek "Fogiel" w Warszawie. Zwiedziliśmy dmuchalnię bombek, srebrzalnię, a także pracownię malarską.

W dmuchalni bombek dowiedzieliśmy się jak wygląda obróbka szklanego tworzywa oraz w jaki sposób uzyskujemy bombki w różnych kształtach, m.in. w formie: szyszek, grzybków, domków czy też postaci z bajek.

W srebrzalni za pomocą katalizatora oraz azotanu srebra dostrzegliśmy zmianę kolorystyki bombek. Zaś w pracowni malarskiej, dzięki uprzejmości pani malarki poznaliśmy różne metody zdobienia.
Kolejnym etapem naszej wycieczki było własnoręczne zdobienie bombek choinkowych z wykorzystaniem farb, pędzelków oraz różnokolorowego brokatu.

Na zakończenie twórczej pracy, przyszedł czas na słodki poczęstunek i herbatę.
Pełni wrażeń oraz nowych wiadomości bezpiecznie wróciliśmy do swoich codziennych obowiązków.