Apel podsumowujący rok szkolny

Przerwa wakacyjna:

20 czerwca 2019 - 1 września 2019

Warsztaty piernikowe

Dnia 7 grudnia 2018 roku w klasie 1 A dzięki uprzejmości pana Mateusza, taty uczennicy z naszej klasy wybraliśmy się do Makro na warsztaty piernikowe. Tego dnia czekało na nas wiele niespodzianek. Dowiedzieliśmy się jakich składników użyć aby wypieki piernikowe się udały i stworzyły niepowtarzalny klimat. Po przygotowaniu teoretycznym ozdabialiśmy gotowe pierniczki kolorowymi lukrami, posypkami i cukierkami. Mogliśmy też samodzielnie wyciskać dowolne kształty z ciasta piernikowego za pomocą różnych foremek. Każdy z nas mógł swoje wypieki zjeść na miejscu lub zabrać do domu. Ponadto czekała na nas atrakcja jaką był pokaz wytwarzania lodów z ciekłego azotu. Oczywiście mogliśmy później je spróbować. Były pyszne! Kolorowaliśmy też przygotowane dla nas kolorowanki. Na sam koniec spotkania każdy z nas otrzymał wielki kosz upominkowy. Warsztaty te na długo zapiszą się w naszej pamięci. Dziękujemy!