• joomlaslide-zima

Dzień otwarty (rekrutacja dla kandydatów klas 0-1) Termin: 22 stycznia
2019 r. o godzinie 18.00

trojca-apel

Apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2018/2019 - 23 stycznia 2019r.

Zebranie z rodzicami 08.01.2019 godz. 18:00 - oceny proponowane

Escape Room = der Fluchtraum

W ostatnich dniach przed świętami uczniowie klas: 7 A, 8 A, 8 B, 3 C, 3 G oraz 3 F uczestniczyli w nietypowej lekcji języka niemieckiego. Znana prawie wszystkim gra Escape Room pojawiła się w naszej szkole. Uczniowie mieli za zadanie poprawnie rozwiązań 5 różnych zadań, aby odnaleźć kluczyk i otworzyć tajemniczą skrzynkę. Każde zadanie zawierało wskazówkę kierującą do kolejnego zadania. Zadania te nawiązywały do tematyki świątecznej, ale uwzględniały dodatkowo kompetencje matematyczne, które skłaniały uczniów do logicznego myślenia. Nie trzeba było namawiać uczniów do wspólnej zabawy. Wystarczyło, że na początku lekcji padły słowa Escape Room = der Fluchtraum i młodzież ochoczo ruszyła do rozwiązywania zagadek językowych. Nagrodą za zaangażowanie były plusy oraz słodka niespodzianka. Lekcję przygotowała pani Anna Lisiecka.