Apel podsumowujący rok szkolny

Przerwa wakacyjna:

20 czerwca 2019 - 1 września 2019

Muzeum Powstania Warszawskiego - 24.01.2019

Dnia 24 stycznia klasa 3 C udała się na lekcję muzealną do Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas lekcji rozmawialiśmy o bohaterach Powstania Warszawskiego. Uczniowie obejrzeli prezentację, zobaczyli różne zdjęcia historyczne, poznali ciekawe historie. Podczas krótkiego zwiedzania spotkaliśmy starszego pana, który w tamtych czasach pracował jako drukarz i w wieku 19 lat został aresztowany. Opowiedział nam wzruszającą historię, powiedział czego wtedy doświadczył i jak ludzie walczyli o przetrwanie. Przeszliśmy kanałami przygotowanymi dla zwiedzających, żeby choć przez chwilę wyobrazić sobie co Ci ludzie przeżyli. Pod koniec zajęć każdy z nas otrzymał zdjęcie osoby z tamtych czasów, naszym zadaniem było zadać jakieś pytanie tej osobie na zdjęciu. Danym pytaniem mieliśmy wskazać, czego chcielibyśmy się od tej osoby dowiedzieć. Po powrocie do szkoły porozmawialiśmy jeszcze o naszych odczuciach, przeżyciach po tej lekcji. Niektórzy uczniowie opowiedzieli o historiach, jakich doświadczyli ich dziadkowie. To była dla nas bardzo wartościowa lekcja.