Festiwal Frankofonia

II Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej

FRANKOFONIA 2014

OGANIATOREM II Warszawskiego Festiwalu Piosenki Francuskojęzycznej

Jest Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 i. Konstancji Markiewicz w Warszawie, które mieści się tu na Bemowie.

Tradycje nauczania języka francuskiego w naszej szkole sięgają 1991 roku a od 2005 roku prowadzimy w naszej szkole oddziały dwujęzyczne.

Pomysł na tak wyjątkowy festiwal zrodził się z chęci rozwijania wiedzy uczniów o kulturze państw francuskojęzycznych – Francji, Szwajcarii, Belgii, Luksemburga, Kanady, Maroka, Tunezji…

Celem festiwalu jest zaszczepienie w dzieciach i młodzieży pasji do języka francuskiego w formie śpiewanej, wyzwalanie artystycznych emocji i wspólna zabawa.

II warszawski Festiwal Piosenki Francuskojęzycznej „FrankoFonia 2014 został objęty patronatem honorowym

• Senatora Rzeczpospolitej Polskiej pana  Aleksandra Pocieja ,
  • Mazowieckiego Kuratora Oświaty i
  • Burmistrza Dzielnicy Bemowo. Warszawa..

Wśród partnerów znalazły się m.in.

Ambasada Francji

Instytut Francuski

Ambasada Szwajcarii,

Luksemburga,

Przedstawicielstwo Wallonia – Bruksela (przy Ambasadzie Belgii)

Fundacja Instytut Nowoczesnej Edukacji

Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy Artbem

Radio Bemowo

Rada Rodziców G83

Dzięki wsparciu Burmistrza Dzielnicy Bemowo a także współpracy z  Bemowskim Centrum Kultury, możemy zaprezentowano najlepszych wykonawców festiwalu  w Amfiteatrze Bemowo.

Podczas dzisiejszego koncertu usłyszeliśmy najlepsze nagrodzone wykonania .

Przesłuchania festiwalowe odbywały się w dwóch kategoriach:

Szkół podstawowych i Gimnazjów  Mam nadzieję, że zostaniecie Państwo oczarowani wysokim poziomem artystycznym i talentem wykonawców.

Uczestnikom wręczono nagrody ufundowane przez wymienionych już patronów i partnerów a także ufundowane przez innych darczyńców.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, gratulujemy zdolności i swobody na scenie. Zapraszamy za rok, czekając na nowe talenty.