• joomlaslide-zimawmiescie2020

• joomlaslide-Konkursfoto2020edycja V

Dzień Kota w naszej szkole - 6.02.2020

Bal Karnawałowy dla klas 0-3 - 7.02.2020

Dzień otwarty dla rodziców uczniów uczęszczających do naszej szkoły - 3 marca godz. 18.00

Święto Liczby π w naszej szkole

14 marca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Liczby π (pi). Szkolne święto cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ponieważ było dużo atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Głównym celem tego święta była popularyzacja matematyki i rozbudzanie zainteresowań tym przedmiotem. Uczniowie uczestniczyli w Turnieju Matematycznym, z hasłem przewodnim „Matematyka Dzika”. Nie lada wyzwaniem okazało się rozwiązywanie zagadek, łamigłówek i rebusów, w których ukryte były pojęcia matematyczne. Na deser były pyszne ciasteczka przygotowane przez uczniów z wypisanymi na nich różnymi wzorami. Przygotowując prace plastyczne i prezentacje multimedialne uczniowie dowiedzieli się ile zagadek kryje w sobie słynna liczba π.

Święto Liczby π (pi) przygotowane zostało przez zespół matematyków, którego koordynatorem była pani Ewa Wąsik.