• joomlaslide-zimawmiescie2020

• joomlaslide-Konkursfoto2020edycja V

Dzień Kota w naszej szkole - 6.02.2020

Bal Karnawałowy dla klas 0-3 - 7.02.2020

Dzień otwarty dla rodziców uczniów uczęszczających do naszej szkoły - 3 marca godz. 18.00

Pierwsza pomoc - defibrylator

Kilka tygodni temu wszyscy pracownicy naszej szkoły odbyli szkolenie z pierwszej pomocy. Po tych zajęciach 19 marca nasza szkoła z własnych środków zakupiła defibrylator, który został zamontowany przy pomieszczeniu dla dozorców. Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy impulsami prądu o odpowiednio dużej energii, analizuje pracę serca i w przypadku konieczności, za pomocą elektrod defibrylacyjnych, dostarcza do niego określoną energię elektryczną. Udowodniono, że użycie defibrylatora zwiększa szanse na uratowanie ludzkiego życia nawet o 70%. Dlatego ważne jest, aby zostały podjęte zabiegi ratunkowe jak najszybciej, ponieważ wtedy szanse na przeżycie człowieka wzrastają trzykrotnie.