• joomlaslide-kangur

Wielkanocna przerwa świąteczna: 18-23.04.2019 r.

Dzień Ziemi - 25.04.

Konkurs jednego wiersza - 29.04.

Światowe Dni Frankofonii 2019

„Granice języka wytyczają granice świata”, powiedział kiedyś austriacki filozof Ludwig Wittgenstein. Język francuski, którym posługuje się około 500 milionów ludzi na świecie, posiada lub dzieli z innymi językami, status języka oficjalnego w 29 krajach Organizacji Frankofonii. Co roku pod koniec marca, w każdym zakątku świata obchodzi się Światowe Dni Frankofonii. W skład Międzynarodowej Organizacji Frankofonii wchodzą 53 kraje oraz 10 obserwatorów z pięciu kontynentów, skupionych wokół języka francuskiego. Od wielu lat nasza szkołaaktywnie włącza się w promocję Francji, świętując pod koniec marca Dni Frankofonii.

W ramach tegorocznych obchodów odbyły się w naszej szkole liczne konkursy i quizy na temat znajomości języka francuskiego, kultury i cywilizacji Francji i krajów francuskojęzycznych na świecie. Uczniowie klas dwujęzycznych uczestniczyli w lekcjach cywilizacyjnych na temat Kanady. W ramach współpracy z LO im. Stefanii Sempołowskiej uczniowie klas dwujęzycznych uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez licealistów.