Konkursy kuratoryjne - 2019

29 października 2019

Zebranie z rodzicami - 5 listopada godz. 18.00

Światowe Dni Frankofonii 2019

„Granice języka wytyczają granice świata”, powiedział kiedyś austriacki filozof Ludwig Wittgenstein. Język francuski, którym posługuje się około 500 milionów ludzi na świecie, posiada lub dzieli z innymi językami, status języka oficjalnego w 29 krajach Organizacji Frankofonii. Co roku pod koniec marca, w każdym zakątku świata obchodzi się Światowe Dni Frankofonii. W skład Międzynarodowej Organizacji Frankofonii wchodzą 53 kraje oraz 10 obserwatorów z pięciu kontynentów, skupionych wokół języka francuskiego. Od wielu lat nasza szkołaaktywnie włącza się w promocję Francji, świętując pod koniec marca Dni Frankofonii.

W ramach tegorocznych obchodów odbyły się w naszej szkole liczne konkursy i quizy na temat znajomości języka francuskiego, kultury i cywilizacji Francji i krajów francuskojęzycznych na świecie. Uczniowie klas dwujęzycznych uczestniczyli w lekcjach cywilizacyjnych na temat Kanady. W ramach współpracy z LO im. Stefanii Sempołowskiej uczniowie klas dwujęzycznych uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez licealistów.