Konkursy kuratoryjne - 2019

29 października 2019

Zebranie z rodzicami - 5 listopada godz. 18.00

Bemowskie Miasteczko Zawodów - 2019

4 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się mini targi edukacyjne Bemowskie Miasteczko Zawodów pod hasłem - Dotknij zawodu na Bemowie. Imprezę zorganizowaliśmy we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 20 w Warszawie oraz Wydziałem Oświaty i Wychowania Urzędu Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy. Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli 18 warszawskich szkół zawodowych: techników i szkół branżowych I stopnia reprezentujących ponad 100 zawodów. Nauczyciele oraz młodzież tych szkół ze szczegółami opowiadali o specyfice zawodów z różnych branż, a następnie o możliwościach zdobycia pracy, także w krajach Unii Europejskiej. Uczniowie klas 8 i 3 – gimnazjalnych z bemowskich szkół podstawowych stojący przed wyborem edukacyjno - zawodowym, oprócz zapoznania się z różnymi zawodami, mieli także możliwość skorzystania z porady doradców zawodowych z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 20. Młodzież mająca problemy zdrowotne mogła skonsultować z pielęgniarką szkolną  przeciwwskazania zdrowotne do wykonywania danego zawodu. Udział młodzieży w Bemowskim Miasteczku Zawodów stworzył możliwość wszechstronnego, praktycznego poznania różnych branż zawodowych i dokonania świadomego wyboru edukacyjno - zawodowego przez uczniów.