Europejski Dzień Języków

- 27 września 2019

Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju - 20 września 2019

Wycieczka do Berlina 2019

Dnia 15 maja 2019 r. odbyła się szkolna wycieczka do Berlina. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy największe atrakcje stolicy Niemiec. Duże wrażenie wywarła na nas nowoczesna architektura Parlamentu Niemieckiego oraz ciekawe zakątki tego wielokulturowego miasta np. East Side Gallery- artystyczna pamiątka po Murze Berlińskim.

Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy: Fontannę Neptuna, wieżę telewizyjną, Wyspę Muzeów, Pomnik Holokaustu. Dotarliśmy również do największego symbolu Berlina -  Bramy  Brandenburskiej. Ostatniego dnia wycieczki odwiedziliśmy Miasteczko Filmowe. Była to niezapomniana przygoda, związana z możliwością przeniesienia się na „plan” filmowy, poznania trików stosowanych przez filmowców, zobaczenia wielu dekoracji i scenografii  hitów filmowych, a także pokazów kaskaderskich.  Dla spragnionych jeszcze większych wrażeń czekało kino 4D i 5D. Ta wycieczka z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci.