Konkursy kuratoryjne - 2019

Mistrz Pięknego Czytania -

29 października 2019

Zebranie z rodzicami - 5 listopada godz. 18.00

Zajęcia integracyjne w klasach pierwszych

Podczas pierwszych dni września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach integracyjnych. Dzieci zaczynały zajęcia od zabaw i gier integracyjnych. Dzięki, takim zajęciom dzieci uczyły się ekspresji pozytywnych emocji, doskonaliły umiejętności nawiązywania kontaktów oraz zaufania do siebie i grupy. Zabawą, która najbardziej skradła serca dzieci klasy I C, była  „Pajęczyna”. Zadaniem każdego ucznia było przedstawienie się oraz opowiedzenie parę słów o sobie, a następnie rzucenie kłębka wełny do koleżanki/kolegi. Każde dziecko musiało trzymać swoją część włóczki, po to aby pajęczyna się nie rozpadła. Natomiast klasa I B po zajęciach integracyjno-poznawczych, skupiła się na okresie wakacyjnym. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich wakacyjnych doświadczeniach, opowiadały o bezpieczeństwie, tłumacząc innym uczestnikom zajęć, na co koniecznie trzeba uważać, będąc w górach, czy nad morzem. Podczas zadania dopasowywania zwrotów do fotografii mogliśmy poćwiczyć sylaby i głoski. A na zakończenie wakacyjnego tematu dzieci narysowały swój najciekawszy moment wakacyjny.