Drukuj

PW Junior

Użytkownik. Opublikowano w Projekty

Politechnika Warszawska uruchomiła dla gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych politechnikę w wersji dla młodzieży, czyli PW Junior. Szczegółowe informacje dotyczące projektu można znaleźć na stronie internetowej:  http://pwjunior.edu.pl/

Zachęcamy do udziału w projekcie!

Drukuj

Forum Angielskich Kół Teatralnych FAKT

Użytkownik. Opublikowano w Projekty

kolo teatralne 2017

Szanowni Państwo,

Nauczyciele języka angielskiego

zapraszamy do udziału

w XIV edycji Gimnazjalnego Forum Angielskich Kół Teatralnych

FAKT 2017

w dniu 2 czerwca w godz. 10.00-12.00

w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im. Konstancji Markiewicz

przy ul. Andriollego 1 w Warszawie

FAKT jest festiwalem małych form teatralnych dla uczniów gimnazjum, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności językowe w formie krótkich (5-10 minut) skeczy, scenek i piosenek w języku angielskim. Jedenasta edycja FAKT-u jest festiwalem multimedialnym, zapraszamy więc również do zgłaszania krótkich filmów, które mogą mieć formę zapisu przedstawień lub pracy nad nimi.

FAKT jest konkursem, którego celem jest zachęcenie uczniów do zaprezentowania swoich umiejętności językowych w atmosferze wspólnej zabawy. Najciekawsze przedstawienia i filmy zostaną nagrodzone, wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, zaś nauczyciele podziękowania za przygotowanie przedstawień.

Celem zachęcenia Państwa uczniów do udziału w FAKT 2017 przygotowaliśmy zaproszenie-prezentację, którą znajdziecie Państwo w Internecie pod poniższym adresem: http://prezi.com/p2wxbu_u1rgm/zaproszenie-na-forum-angielskich-ko-teatralnych-fakt-2013/

Zgłoszenia grup przyjmujemy do 30 kwietnia 2017 r. pod adresem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w imieniu organizatorów

Koordynatorki FAKT 2017

Krystyna Szymkowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aneta Rzeszutek Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                      

XIV Gimnazjalne Forum Angielskich Kół Teatralnych FAKT 2017

CELE:

 1. podnoszenie efektywności nauczania języka angielskiego poprzez angażowanie uczniów w działania artystyczne;
 2. pobudzanie aktywności i kreatywności uczniów;
 3. promowanie kreatywnego stosowania nowoczesnych technologii informacyjnych;
 4. integrowanie społeczności szkolnej;
 5. promowanie szkoły w środowisku lokalnym;
 6. zacieśnianie współpracy między gimnazjami w Warszawie;
 7. wymiana doświadczeń między nauczycielami.

REGULAMIN:

 1. W przeglądzie biorą udział uczniowie klas 1-3 gimnazjum.
 2. Długość przedstawienia nie powinna przekraczać 10 minut.
 3. Do przeglądu dopuszcza się wszelkie formy teatralne i estradowe w języku angielskim, a także krótkie filmy i klipy, które mogą mieć formę integralnego przedstawienia lub być zapisem prac nad przedstawieniem i jego reklamą.
 4. Aktorzy zobowiązani są do pamięciowego opanowania ról.
 5. Wszelkie wymagania dotyczące spraw technicznych (nagłośnienie, sprzęt grający) zgłasza się organizatorom z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
 6. Najpóźniej dwa tygodnie przed przeglądem należy przesłać koordynatorowi  program planowanego występu, nazwiska wykonawców, tytuł i czas trwania występu.
 7. Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy za udział w FAKT 2017.
 8. Przyznaje się nagrody w następujących kategoriach: przedstawienie, skecz, piosenka oraz film lub klip.
 9. Przedstawienia ocenia jury w składzie: nauczyciele zaproszonych szkół, przedstawiciele wydawnictwa Macmillan oraz przedstawiciel Rady Rodziców naszego gimnazjum.


   W dniu 2 czerwca odbyła się XIV edycja Forum Angielskich Kół Teatralnych z udziałem zaproszonych gości: pani Anny Pawłowskiej z wydawnictwa Macmillan oraz pani Elżbiety Sączek przewodniczącej Rady Rodziców.

Uczniowie prezentowali swoje wystąpienia w trzech kategoriach: przedstawienie, piosenka i filmy w j. angielskim. Apel prowadzili Angelina Barra z kl. 3 D i Adam Iskrzycki z kl. 3 C.
Jury w składzie: zaproszeni goście, nauczycielki j. angielskiego oraz przedstawicielka uczniów przyznało następujące nagrody:

W kategorii przedstawienie:

I miejsce - 'Gallery of thieves' przygotowane przez uczniów: A. Barra, O. Śmigaj, A. Olczyk, K. Pawłowski, K. Górski i P. Potera pod kierunkiem p. Krystyny Szymkowskiej;

II miejsce - "Little Red Riding Hood" przygotowane przez uczniów z kl. 2 B pod kierunkiem p. Anety Rzeszutek;

III miejsce - "Meet 1a celebrity" z kl.1 A pod kierunkiem p. Beaty Świątkowskiej.

W kategorii piosenka:

I miejsce zajęła Julia Ukielska z kl. 2 D;

II miejsce Julia Janiszewska z kl.1 G oraz;

III miejsce Zuzia Pylak z kl. 3 D

W kategorii film zostały przyznane dwa wyróżnienia:

Film "Bicycle repairman'uczniów z kl. 3 D oraz "First World Problems" przygotowany przez uczniów kl. 2 B.

Gratulacje i do przyszłego roku!

Drukuj

Jouez avec nous - Bawcie się z nami

Użytkownik. Opublikowano w Projekty

Projekt dwujęzyczny polsko- francuski,  który powstał z myślą o dzieciach i dla dzieci, zarówno uczniów naszego Gimnazjum jak i przedszkolaków. To one mają się tu świetnie bawić, używać wyobraźni i rozwijać, a przy okazji przyswajać sobie język francuski.  Projekt zakłada wykorzystanie techniki LdL, czyli uczenia się poprzez nauczanie - to metoda prowadzenia lekcji, w której rolę nauczyciela przejmują właśnie uczniowie. Projekt jest dofinansowany z funduszu Rady Rodziców naszej szkoły.

Proponowane zajęcia mają głównie na celu rozszerzenie oferty programowej nauki języków obcych, w tym języka francuskiego w środowisku lokalnym.
Głównym założeniem projektu jest aktywizacja uczniów klas dwujęzycznych Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im. Konstancji Markiewicz do działań na rzecz środowiska lokalnego. Uczniowie klas dwujęzycznych, pod opieką pani Magdaleny Mrozowskiej i pani Karoliny Widyńskiej , prowadzą zajęcia z przedszkolakami w formie gier i zbaw językowych. Poprzez aktywną zabawę, połączoną z dużą ilością ruchu, atrakcyjne gry, piosenki, rymowanki i historyjki, gimnazjaliści  wprowadzają dzieci w wieku przedszkolnym w świat nauki języka francuskiego. Gimnazjaliści prowadzący zajęcia rozwijają  swoje zainteresowania i talenty poprzez przygotowanie i przeprowadzenie zajęć oraz wykonywanie pomocy dydaktycznych dla przedszkolaków.

Cele projektu:
- rozwój uzdolnień artystycznych i kompetencji językowych uczniów,
- zwiększenie motywacji uczniów do nauki francuskiego,
- zwiększenie zainteresowania nauką języka francuskiego w środowisku lokalnym,
- nawiązanie ściślejszej współpracy pomiędzy sąsiadującymi placówkami - Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im.   Konstancji Markiewicz oraz Przedszkolem nr 216,
- doskonalenie umiejętności pracy w zespole i poczucie odpowiedzialności za realizację wspólnego celu.