Drukuj

Wnioski o stypendium szkolne i zasiłek szkolny

Użytkownik. Opublikowano w Rodzice

Wnioski o stypendium szkolne i zasiłek szkolny


Szanowni Państwo,

W związku z wejściem w życie z dniem 22 sierpnia br. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 lipca 2018 r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy, wysokości świadczeń rodzinnych oraz wysokości zasiłku dla opiekuna (Dz.U. z 2018 r. poz. 1497) skorygowany został wzór wniosku o stypendium szkolne i zasiłek szkolny. Rozporządzenie to uchyla rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 1238), a zatem maksymalne kwoty stypendiów i zasiłków szkolnych nie wzrosną od 1 listopada 2018 r.

http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/pomoc-socjalna-dla-uczniow/6243-wnioski-o-przyznanie-stypendium-szkolnego-i

Drukuj

Świetlica

Użytkownik. Opublikowano w Rodzice

  1. Odbiór dziecka [czytaj więcej]
  2. Samodzielny powrót do domu [czytaj więcej]
  3. Karta zapisu dziecka do świetlicy [czytaj więcej]
  4. Odbiór dziecka na zajęcia pozaszkolne [czytaj więcej]
  5. Regulamin świetlicy [czytaj więcej]
  6. Miesięczny planpracy świetlicy [czytaj więcej]
  7. Ramowy plan pracy [czytaj więcej]
  8. Świetlicowe zasady [czytaj więcej]

 


Rok szkolny 2018/2019


Listopad

Na początku listopada zawsze rozmawiamy na temat Święta Zmarłych oraz na temat zachowania na cmentarzu. Wspominamy znanych Polaków rozbudzając w dzieciach szacunek do tych, którzy odeszli. Nawiązując do tego tematu zrobiliśmy piękne chryzantemy złociste.

Kolejnym ważnym świętem listopadowym jest nasze święto narodowe – Odzyskanie Niepodległości przez Polskę. A w tym roku obchodziliśmy już 100-ną rocznicę. Jest to idealny moment na to, aby porozmawiać z dziećmi na temat historii Polski, różnych symboli narodowych i zrobić kotyliony, flagi, czy godło Polski. Dodatkowo śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i zajęliśmy się interpretacją doskonale znanego dzieciom wiersza: „Kto ty jesteś?”

Listopad to miesiąc, w którym pogoda niestety nas nie rozpieszcza. To czas, kiedy wyjmujemy z szaf zimowe stroje i zaprzyjaźniamy się z parasolem. Dla nas to oczywiście kolejny temat do pogadanek i tworzenia prac plastycznych.

A pod koniec tego miesiące skupiliśmy się na Dniu Życzliwości i Pozdrowień oraz Dniu Pluszowego Misia. Robiliśmy ordery życzliwości, rozmawialiśmy na temat dobrych manier, a także prowadziliśmy scenki związane z zasadami kulturalnego zachowania. Natomiast później czytaliśmy książki, wiersze związane z misiem. Śpiewaliśmy piosenki i oczywiście rysowaliśmy nasze ukochane misie – tulisie.


Październik

Kolejny miesiąc to tematy jesienne i prace plastyczne z tym związane. Korzystamy już z jesiennych promyków słońca uczestnicząc w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Tworzymy rymowanki, warzywne teatrzyki, lepimy grzyby z plasteliny, rozwiązujemy rebusy i zagadki o tematyce jesiennej. Korzystamy z darów jesieni i tworzymy ludziki z kasztanów, liści i żołędzi. Tworzymy różne kreatywne prace plastyczne. Nie zapomnieliśmy o święcie drzewa, które przypada na 10 października i z tej okazji rysowaliśmy nasze historie, w któtych pojawiło się drzewo. Zobaczcie sami.


Wrzesień

Witaj szkoło! Witaj świetlico! Po cudownym czasie jakim były wakacje nadszedł czas na rozpoczęcie nowego, a dla niektórych kolejnego roku szkolnego. Na szczęście pogoda we wrześniu była wakacyjna i mogliśmy jeszcze przez długi czas cieszyć się słońcem. W pierwszym miesiącu nauki poznaliśmy zasady funkcjonowania świetlicy, stołówki oraz boiska szkolnego i placu zabaw. Rozmawialiśmy o wakacjach, a także skupiliśmy się na naszych przyborach szkolnych. Nie mogliśmy pominąć zasad panujących na drodze, dzięki czemu hasło: „Jestem bezpieczny w drodze do i ze szkoły” nie jest nam już obcy.


Rok szkolny 2017/2018


Wakacje

Nadszedł długo oczekiwany odpoczynek - WAKACJE!!! Z tej okazji rozmawialiśmy z dziećmi na temat podróżowania w różne miejsca. Określaliśmy zagrożenia związane z wyjazdami. Zwracaliśmy uwagę na bagaż, na ubiór oraz na sposób pakowania się. Rozmawialiśmy o tym, że trzeba uważać w lesie, w górach i nad wodą. Wszyscy musimy pamiętać, że należy bawić się bezpiecznie. Życzymy udanych wakacji!


Moja Rodzina, Dzień Matki

Dom tworzą nie tylko ściany, sufity i podłogi, ale przede wszystkim rodzina. Dzisiaj (21 maja) każdy miał za zadanie przedstawić na rysunku swoich najbliższych. A z okazji Dnia Matki, który odbędzie się 26 maja, tworzyliśmy portrety swoich mam oraz laurki w wymiarze 3D. Dodatkowo czytaliśmy i omawialiśmy różne wierszyki o mamie.

„Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska." ~ Józef Ignacy Kraszewski


Mój Przyjaciel

Rozmawialiśmy na temat przyjaźni oraz cech dobrego przyjaciela. Omawialiśmy znaczenie tzw. czarodziejskich słów: „proszę, dziękuję, przepraszam”. Śpiewaliśmy piosenki nawiązujące do tematu. Kolorowaliśmy majową łąkę, bo tam najchętniej spędzamy czas z przyjacielem. A na zakończenie omawianego tematu tworzyliśmy i ozdabialiśmy prezent dla przyjaciela.


Majowe Święta

Wszyscy wiemy, że 1 maja jest Święto Pracy, ale nie wszyscy wiemy, że święto to obchodzone jest od 1890 r. corocznie. Po długim weekendzie majowym rozmawialiśmy z panią na temat historii tego święta, tworzyliśmy chorągiewki z białej i czerwonej krepiny. 2 maja to Święto Flagi i z tej okazji oczywiście wykonywaliśmy flagi Polski. Natomiast 3 maja to Święto Konstytucji 3 Maja, dlatego też wyjaśniliśmy sobie pojęcie: „Konstytucja”. A jest to akt prawny, określany także jako ustawa zasadnicza, która zazwyczaj ma najwyższą moc prawną w systemie źródeł prawa w państwie. Rozmawialiśmy o świętach i symbolach narodowych, czytaliśmy i omawialiśmy różne wiersze oraz słuchaliśmy piosenek patriotycznych.


Czytam, czytamy, …

Kształtujemy nawyk codziennego czytania. Rozmawiamy na temat ulubionych książek. Każdy z nas narysował fragment ze swojej ulubionej książki. Przynieśliśmy te książki do świetlicy, aby przez kilka dni stworzyć naszą wystawkę.

Słuchaliśmy fragmentów lektury: „Dzieci z Bullerbyn”. Rozmawialiśmy na temat przygód bohaterów, wymyślaliśmy prezent urodzinowy dla Lisy, jednej z bohaterek oraz tworzyliśmy zakładki do książek.


Wielkanoc

Kurczaczki, kaczuszki, zajączki i baranki, czyli małe zwierzątka, które są symbolem Świąt Wielkanocnych. Porozmawialiśmy o tym, dlaczego właśnie małe zwierzątka symbolizują Wielkanoc. Omawialiśmy tradycje i zwyczaje wielkanocne i świąteczne nakrycia stołu. Wykonywaliśmy różne prace plastyczne, które zdobiły nasze domy w okresie świątecznym.


Zdrowie

Z nadejściem wiosny myślimy coraz częściej o spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, o różnych sportach. Warto także pamiętać o zdrowym odżywianiu, głównie o witaminach, jakie występują w warzywach i owocach. My na ten temat mieliśmy dużo do powiedzenia, bo przecież każde dziecko wie, że owoce i warzywa to takie „bomby” witaminowe. Aby być zdrowym nie wolno jednak zapominać o częstym myciu rąk. Do czego was wszystkich namawiamy!


Wiosna tuż, tuż

Długo oczekiwany okres przez wszystkie dzieci (i nie tylko) to Wiosna. Rozmawialiśmy zatem na temat oznak przedwiośnia, a mianowicie o pierwszych kwiatach wiosennych, m.in. o przebiśniegach, krokusach, przylaszczkach i leszczynie. Zdobiliśmy również salę z tej okazji, bo przecież najwyższy czas pożegnać już zimę. W naszej świetlicy zaświeciło słońce i „wyrosły kwiatki”. Przyleciały również bociany, bo jak na wiosnę przystało, należy spodziewać się ptaków, które po zimie wracają do naszego kraju, są to przede wszystkim skowronki, czajki, żurawie, bociany, jaskółki i jerzyki.


Technika

Kolejny temat realizowany podczas zajęć świetlicowych to technika, a mianowicie ciekawostki techniczne. Omawialiśmy miejsca, w których można dowiedzieć się na ten temat jak najwięcej: czyli Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Techniki. Oglądaliśmy zdjęcia, tworzyliśmy swoje roboty z klocków, wymyślaliśmy zagadki dotyczące różnych pojazdów. Rozmawialiśmy o różnych markach samochodów, a także o pojazdach przyszłości. Wymienialiśmy w grupach przykłady, które są odpowiedzialne za wady i zalety wynalazków cywilizacyjnych.


Polskie tańce narodowe

Na początku poznaliśmy ważne informacje związane z niektórymi tańcami, skąd pochodzą, czym się charakteryzują. Następnie obejrzeliśmy filmy z tańcami narodowymi, tworzyliśmy prace plastyczne, śpiewaliśmy piosenki oraz podjęliśmy próby zatańczenia poloneza, krakowiaka, oberka, mazurka i kujawiaka. Temat bardzo nam się podobał.


Konstancja Markiewicz

W naszej szkole świętujemy 150 rocznicę urodzin naszej patronki. Z tej okazji w świetlicy rozmawialiśmy na temat zasług Konstancji Markiewicz, a po omówieniu jej życiorysu stworzyliśmy jej portret.


W świecie baśni H.Ch. Andersena

Tym razem poznajemy różne utwory H.Ch. Andersena, np. „Dziewczynka z zapałkami” „Dzielny ołowiany żołnierzyk”, „Imbryk”, omawiamy bohaterów, tworzymy różne prace plastyczne, wymyślamy ewentualne zakończenie baśni i tworzymy teatrzyk kukiełkowy.


Bal karnawałowy

Bal karnawałowy był udany. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie. Mieliśmy piękne przebrania, co chętnie przedstawiliśmy w swoich pracach.


Ferie zimowe oraz ptaki

Po dwutygodniowym wypoczynku wróciliśmy do szkoły pełni energii i chęci do pracy. Opowiadaliśmy o ciekawych wydarzenia, przygodach, opisywaliśmy odwiedzane zabytki i ciekawe miejsca. Rozmawialiśmy również na temat sposobu spędzania zimy przez zwierzęta oraz o ptakach, które spędzają zimę w Polsce i o sposobie ich odżywiania się.

Na załączonych obrazkach przedstawiamy, w jaki sposób spędziliśmy ferie oraz zbudowaliśmy nasz świetlicowy karmnik dla ptaków.


Styczeń 2018

Skończyły się Święta Bożego Narodzenia, a my jeszcze przez kilka dni chętnie śpiewaliśmy nasze piękne polskie kolędy. Szkoda, że te święta tak szybko minęły…

W styczniu świętujemy Dzień Babci i Dzień Dziadka i z tej okazji rysowaliśmy portrety naszych babć oraz dziadków. Rozmawialiśmy również na temat okazywania szacunku osobom starszym. Czytaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki nawiązujące do tych dni.

A z okazji zbliżających się ferii zimowych omawialiśmy różne sporty zimowe i oczywiście to, co można robić w ferie. Poruszyliśmy zasady bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać podczas spędzania wolnego czasu, czyli: „Jak się bezpiecznie bawić?” Przed nami dwa tygodnie odpoczynku. Zapewne wrócimy pełni energii i gotowi na zdobywanie nowej wiedzy.


 Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego "Jesienne drzewo"

 

Praca przestrzenna:

I miejsce - Jan Suszek kl. I

II miejsce - Bartosz Gil kl. I

III miejsce - Wiktoria Dąbrowska kl. 0, Maciej Kruk kl. I

 

Praca płaska

I miejsce - Rafał Pankiewicz kl. I

II miejsce - Staś Zaręba kl. I, Milena Strzelczyk kl. I

III miejsce - Hanna Antończyk - Kotecka kl. 0

 


Magia Świąt

Dnia 6 grudnia świętujemy Mikołajki i z tej okazji przypomnieliśmy sobie historię Świętego Mikołaja, omawialiśmy wiersze, ciekawostki z nim związane, kolorowaliśmy kolorowanki i wspólnie stworzyliśmy obrazek, na którym był Mikołaj.

I właśnie tego dnia po południu przybył do nas Święty Mikołaj. Wręczył prezent dla każdego dziecka oraz prezent ogólny dla wszystkich dzieci, a były to klocki przeznaczone do zabawy na świetlicy. Bardzo Ci dziękujemy Mikołaju.

Zaraz po Mikołajkach wzięliśmy się do pracy, aby przygotować salę na święta. Segregowaliśmy klocki, układaliśmy książki i inne zabawki. Stroiliśmy salę, robiliśmy łańcuchy na choinkę, śnieżynki oraz różne choinki. Rozmawialiśmy także na temat prezentów: Co sprawia nam więcej radości? - Dawanie czy dostawanie? Domyślacie się jaka była nasza odpowiedź?

Rozmawialiśmy również o zimie, ponieważ 21 grudnia obchodzimy pierwszy dzień zimy. Na szczęście spadł śnieg, więc jest szansa na sanki w święta. Miejmy nadzieję, że ten śnieg dotrzyma do świąt. A święta tuż, tuż! Dlatego śpiewamy już kolędy i magia świąt rzeczywiście zaczyna działać. Ciekawe, czy Mikołaj przyjdzie do nas w Wigilię. A ponieważ to już za trzy dni, to życzymy wszystkim WESOŁYCH I POGODNYCH ŚWIĄT!


W trzecim tygodniu listopada w świetlicy omówiliśmy dobre maniery czyli savoir – vivre. Przeprowadzaliśmy scenki związane z zasadami kulturalnego zachowania. Czytaliśmy książkę p.t.: „Czarodziejskie słowo”.

A z okazji nadchodzącego święta: „Dnia Pluszowego Misia” rozmawialiśmy o bajkowych bohaterach takich jak: Miś Yogi, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek. Śpiewaliśmy piosenki o misiach i lepiliśmy misie z plasteliny, a ponieważ dzieci są kreatywne i mają dużo pomysłów, u niektórych dzieci zamiast misia powstały inne bardzo ciekawe prace. Podsumowaniem przygody z misiami był bal jesienny wszystkich misiów. W programie były zabawy taneczne, konkursy, pokaz misiowo-jesiennej mody oraz poczęstunek. Impreza była udana, co potwierdzi każdy uczestnik misiowego balu.


W kolejnym tygodniu skupiliśmy się na obserwowaniu zmian zachodzących w przyrodzie. Rozmawialiśmy na temat listopadowej pogody, właściwego ubierania się w chłodne i słotne dni. Słuchaliśmy utworów nawiązujących do deszczowej pogody, m.in. „Preludium deszczowe” F. Chopina, wyklejaliśmy parasole z kolorowych kwadracików, słuchaliśmy piosenek, wierszy. Przy deszczowej pogodzie warto znaleźć sobie jakieś ciekawe zajęcie. Nasza grupa na przykład tworzyła mapę skarbów oraz puszczała na wodzie małe łódeczki.

 


Za oknami prawdziwa jesień - trochę deszczu, trochę słońca i masa kolorowych liści. Na zajęciach omawialiśmy walory jesiennego krajobrazu, cykliczność pór roku, rozpoznawaliśmy podstawowe gatunki drzew po kształcie liści i owocach. Czytaliśmy wiersze o jesieni i tworzyliśmy nasze jesienne drzewka.


Dbamy o zdrowie - wiemy co jemy

Realizując temat związany ze zdrowym żywieniem rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy o tematyce zdrowotnej, kolorowaliśmy warzywa. Tworzyliśmy prace plastyczne - nasze kosze pełne zdrowia oraz wyklejaliśmy piramidy żywieniowe. 


W dniach 17.10. - 22.10.2017 r. obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Kariery. I z tej okazji również na świetlicy zostały przeprowadzane zajęcia nawiązujące do tego wydarzenia. Wybrać zawód, to poważne zadanie. Takie wyzwanie podjęły dzieci z klasy pierwszej zastanawiając się kim zostaną w przyszłości. Oto nasze pierwsze wybory.


14 października jest Dzień Komisji Edukacji Narodowej oraz tzw. Dzień Nauczyciela. Z okazji tego święta w ramach świetlicy przygotowaliśmy piękne kwiaty dla nauczycieli oraz plakat, na którym przedstawiliśmy listę życzeń. I mamy nadzieję, że te nasze życzenia dla nauczycieli się spełnią.

Dziękujemy za uśmiech, dobre słowo, za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.  


Sezon na grzyby w pełni, dlatego postanowiliśmy wybrać się do wirtualnego lasu. Przy okazji omawialiśmy różne gatunki drzew, podziwialiśmy piękno jesiennego obrazu. Rozwiązywaliśmy zagadki o jesieni, następnie ulepiliśmy z plasteliny nasze grzybki. Powstał nasz magiczny las, w którym oprócz grzybów i drzew znalazły się także różne zwierzątka. Zagościły w naszym lesie nawet dwa smerfy i anakonda. Zapraszamy do galerii.


Wrzesień

We wrześniu zapoznaliśmy się z zasadami zachowania w sali zabaw, na stołówce, w czasie wyjścia i podczas zabaw  na boisku szkolnym. Tworzyliśmy różne prace plastyczne, np. moje wakacje, nasze dłonie oraz omówiliśmy i nazwaliśmy przybory szkolne.

Kolejnym tematem było bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły. Utrwaliliśmy zasady ruchu drogowego, odgadywaliśmy znaki drogowe oraz sporządziliśmy swoje odblaski.

Wrzesień to również pożegnanie lata. Omawialiśmy zmiany jakie panują w przyrodzie podczas tego okresu. Były zabawy z kasztanów i żołędzi, a także wykonanie jesiennych słoneczników techniką dowolną.


 

Drukuj

Karta Ucznia ZTM

Użytkownik. Opublikowano w Rodzice

Prawidłowo wypełnione wnioski wraz ze zdjęciem, składane są do sekretariatu szkoły.
Wniosek wraz z instrukcją prawidłowego wypełnienia jest dostępny poniżej.

Wniosek (kliknij prawym klawiszem, aby pobrać)

Wniosek - wzór

Informacje

Drukuj

Bal gimnazjalny 2016

Użytkownik. Opublikowano w Rodzice

Szanowni Rodzice.
bal gimnazjalny klas 3 odbędzie się 22 stycznia 2016 r (piątek).

Rozpoczęcie balu godz. 16:00.

Koszt balu: 150 zł.

Opłata za bal przelewem na konto Rady Rodziców: 23 1320 1104 3037 9631 2000 0001 Bank Pocztowy.
W tytule przelewu prosimy podać: Bal, imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

Termin wpłaty: 17 listopada 2015 r.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Komitet organizacyjny balu.